Sari la conținut

Bujii Suzuki Gsx 1100 F


amon
 Share

Postări Recomandate

Salutare. Apar din nou cu o problena si anume faza ca intro dimineata pun mana pe coturile de la iesire moror si surpriza 3 fierbinti de-ti ramanea pielea si al patrulea era caldut. Cred ca nu lucreaza cand e rece motorul pt ca duca o plimbare e la fel de fierbinte ca celelalte. FAza e ca voiam sa schimb si bujiile sa pun noi si am gasit pe un post tip bujie NGK JR9B pt modelul meu suzuki gsx 1100 f model 89. Am cautat prin toate magazinele si nu au si nu gasesc nici un tip de echivalent pe calculator e unicat. Mi se pare ciudat sa nu existe un echivalent la acest tip de bujie.

Intrebarea este voi ce tip de bujii aveti pe motoare asemanatoare. Am cautat pe forum dar nu am gasit nici un post cu tipuri bujii(poate nu am cautat suficient). Un coleg mia recomandat sa pun Bosch super4 un model cu filet lung si 4 catozi(nustiu exact cum se numesc alea de langa electrod), oare sa fie bune?

Merci pt sfaturi si asfalt uscat+bani de kerosen ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Un coleg mia recomandat sa pun Bosch super4 un model cu filet lung si 4 catozi(nustiu exact cum se numesc alea de langa electrod), oare sa fie bune?

aici nu e vorba de recomandari ...nu va mai luati dupa ele ! ..in carte scrie modelul NGK JR9B atunci tipul asta de bujie cauti ..ele au niste caracteristici si sunt facute special pt. motorul respectiv

...asta am facut si eu puneam alte bujii "echivalente"..---nu exista echivalente doar daca scrie asta in manual .

NGK JR9B am si eu la motor ..gasesti la louis sau polo undeva pe la 30 euro toate 4 cu tot cu comision .

 

BAGA CE SCRIE IN CARTE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da asa e ! baga ce scrie in carte !

eu am bagat in fzr alt tip de bujie si mergea ca dracu motoru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...