Sari la conținut

Red Bull Romaniacs 2010


Glad1ator
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 156
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

iara ploaie.... ce cosmar.... bafta Lucica si celorlalti bajeti, tineti ritmul si sa speram ca terminati cu bine, va tin pumnii!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai e absurd ca nu s-au gandit sa mute tank pointul mai aproape ...

Pune-te in locul lui Jade ... a venit tocmai din Africa de Sud sa se dea la Romaniacs si ramane fara benzina in prima zi pentru ca tank pointul era prea departe!!

Pai asta vroiam si eu sa spun , absurd pt ca trebuie sa se roage si sa strige acolo pt benzina, de parca nu si-ar fi platit taxa de inscriere :smoke: Pacat...

 

Pana una alta am pus si eu pozele, urmeaza sa fac si filmuletele, dar azi nu am fost in nici o zona mai spectaculoasa, pana la voineasa nu aveam chef sa mai merg ca iara pierdeam toata ziua pe munte...

 

Editat de ovisopa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta vroiam si eu sa spun , absurd pt ca trebuie sa se roage si sa strige acolo pt benzina, de parca nu si-ar fi platit taxa de inscriere :cheers: Pacat...

 

am inteles acu ce zici :lol:

 

Luci a ajuns al doilea in finish dupa #303 cu care s-a lovit pe o urcare; Luci a cazut intr-o rapa si DL Martin Lindtner si-a vazut de drum. Probabil isi dorea prea mult victoria :smoke: Pe Luci l-a scos Janos Gergely - # 339 - super fair play! Luci a depus cerere la secretariat sa i se dea lui Janos timpul pe care l-a pierdut (se vede simplu pe GPS).

Razvan (Braccio) a ajuns si el printre primii!!!

 

Azi la hobby au scos zonele dificile si a fost alergatura.

 

Bravo lor si sa vedem ce fac si ceilalti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Graham Jarvis trebuie neapărat să-și schimbe motorul (sponsorul), mai țineți minte anul trecut a abandonat (dintro poziție de podium) din cauza ... bateriei.

Acum a pierdut imensul câștig obținut ieri din cauza:

"Unlucky Graham Jarvis Sherco had some prolems with his fuel-pump so he lost a few positions."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filmul zilei #2 , cam boring fata de alte zile, traseul (locul unde am stat, Startul in Raul Vadului) fiind mai usor nu am prins nimic spectaculos :smoke: Nici o urcare mai grea sau vreo coborarea prea abrupta.

 

PS. Sa nu uit sa-i zic mersi lui Adi pt ca ma ajuta cu filmarea, nu as putea sa fac si poze si film.. sau cel putin nu sa am aceeiasi rideri si in poze si in film :lol:

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumim Ovidiu - faci o traba extrordinara cu filmele si pozele tale; asa suntem si noi mai aproape de actiune

 

csocso - merge dubios trackingul. nu-ti bate capul!

 

LUCI e primul rider de la hobby care trece prin service point!!!!! :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lucian si Razvan (Braccio) au intrat in acelasi timp in finish, pe la 14.00 :smoke:

Janos a venit dupa ei la 20 min

Daca nu apar probleme tehnice Luci o sa castige maine hobby single. Sa-i tinem pumiii!

 

baietii ziceau ca traseul de azi e foarte greu si vor fi multi care nu termina. sa vedem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lucian si Razvan (Braccio) au intrat in acelasi timp in finish, pe la 14.00 :smoke:

Janos a venit dupa ei la 20 min

Daca nu apar probleme tehnice Luci o sa castige maine hobby single. Sa-i tinem pumiii!

 

baietii ziceau ca traseul de azi e foarte greu si vor fi multi care nu termina. sa vedem

si braccio e in carti !!!!!!ii tine m pumni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bune pozele OvidiuMantiu! Excelent!

 

Intru totul de acord. De altfel am spus-o si ieri. Fotografii foarte inspirate, compozitii foarte bune, care surprind esenta momentului. Toata stima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost pe pe traseu undeva dupa satul Jina, peisajul de nota 20 .. soft enduro a fost si azi in zona aia cel putin :smoke: Superba zona, pt orice, la pas pe drum, cu MTB'u sau cu Motoru.

 

Poze Red Bull Romaniacs 2010 / Day 3

 

2-red-bull-romaniacs-2010-day-3-1223512940.jpg

 

2-red-bull-romaniacs-2010-day-3-1197183814.jpg

 

2-red-bull-romaniacs-2010-day-3-541920453.jpg

 

2-red-bull-romaniacs-2010-day-3-470525405.jpg

 

 

Acum lucrez la filmare, pe Adi l-am lasat in Tilisca la "Congo River", el a zis ca nu vrea sa vina la peisaje, sta unde e mai multa "actiune" .. eu zic ca a fost mai misto la peisaje :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wow - Michel a terminat ieri pe 2!!!

 

http://www.redbullromaniacs.com/results/results-2010/day-2/

 

si azi se pare ca a iesit primul!!!!

Azi a avut multe ghinioane Michel, a pierdut 5 minute la Cambodia din cauza unui rider care era in fata lui si era impotmolit si a ajuns printre ultimii la expert, diferenta de 1 ora jumate, 2 intre el si primu. Furtunele de la radiator erau sparte si baga din 5 in 5 minute apa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

H A I

L U C I C A!!!!!!!!!!!!

Mesaj completat

HAI CU TOTII!!!!

ba, astia(LUCI SI BIKERU') au facut echipa ca prea merg unu dupa altu :smoke:

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...