Sari la conținut

Polini Vs Malossi


Kituri de 125 cc  

313 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 83
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
Daca vrei sa pastrezi motorul poate ca ar merita, dar sa ne gandim ca 125urile nu sunt numai pt pusti de 16 ani, ele sunt si pentru cei ce vor senzatia care o ai pe motocicleta la consum de scuter... Si cum a zis si alin daca ai dat 1000e pe mobra mai bagi 1000 in ea dar daca ai dat deja 3000+ pe moto nu prea iti mai vine sa mai bagi bani in ea...

 

nu tot ce misca e o afacere! exista si pasiune pentru unele lucruri! asta tot incearca sa-ti explice adventix. plus ca o motocicleta pe care o cumperi noua, e absurd sa-i pui set mai mare :cheers: set mai mare se pune in momentu in care l-ai terminat pe cel original, cam asta e calea fireasca a lucrurilor. si sincer, un rs mai vechi, pe care il cumperi cu setu praf cu 600-700euro+set,filtru,carb,toba+o vopsea data ca la carte+cv accesorii va fii mult mai apreciat decat rs-ul tau scos din tzipla(daca mai e tzipla, asta ar trebui sa-ti dea de gandit)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru un rs 125 care credeti ca ar fi mai bune si mai rezestente ?

Sincer nu stiu sa iti spun de Malossi dar un prieten de-al meu si-a luat ieri cilindru piston "Polini" si nu pot sa spun decat JOS PALARIA. Trage mult mai bine, a dat 600 lei pe set de la cineva. Bafta la cumparat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 5 months later...
daca kitul e din aluminiu(evo) si e nou merita 200e

 

Da, l-am luat si in februarie l-am montat sus! si acuma se cara omu cu ea si are deja 2000km facuti. sper sa tina! :smoke:

Editat de BiroCatalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
Dark eu am un consum de 5-6-7 depinde cum merg,nu e tocmai de scuter :D,iar ce-i ce le fac toate modificarile alea le ia cam 10 :laugh:

 

Nu trebuie sa faci modificarile alea sa ai consum de 10%. eu am consum de 9-10%in forja cu un rs stock din 96, cu carb de 34. pe modelele dupa 98 nu s-au mai pus carburatoare de 34mm, numai de 28mm de aia aveti consum de 5-6-7. :D Cam 6-7 consuma la 5-6000 rpm maxim. cu carb de 34.

Mesaj completat

Nu trebuie sa faci modificarile alea sa ai consum de 10%. eu am consum de 9-10%in forja cu un rs stock din 96, cu carb de 34. pe modelele dupa 98 nu s-au mai pus carburatoare de 34mm, numai de 28mm de aia aveti consum de 5-6-7. :P Cam 6-7 consuma la 5-6000 rpm maxim. cu carb de 34.

 

dar nu imi pare rau... la cum merge.. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

votez malossi...

am avut pe nrg power de 70cc si a tinut ceva vreme, to timpul blana, consuma si putin fata de polini, ma refer la transmisie(malossi ture joase/polini ture inalte) la seturi cred ca malossi sunt cele mai bune, acum depinde de gusturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...