Sari la conținut

Turul Romaniei off road


barbish
 Share

Postări Recomandate

barbish - septembrie (oricand) - 4 saptamani

ekkemu - septembrie (oricand) - 4 saptamani

remu1 - septembrie (oricand) - 4 saptamani

 

@Kozmo ai mai avut alta motocicleta inainte de asta sau este prima ? Daca e prima o sa trebuiasca sa te antrenezi toata vara si pe sosea si pe teren ca nu este asa simplu cum pare la prima vedere .

Editat de remu1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 113
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Se pare ca Septembrie este mai convenabil decat ce am propus eu la inceput. E foarte bine asa, mai ales ca o sa avem timp toata vara sa ne dam si sa pregatim tura.

:(

Mesaj completat

Azi am facut primul pas in directia ministerului turismului si am trimis cateva mailuri la niste personaje cu putere de decizie, in care le-am povestit ce intentie avem cu tura asta si cam ce ne-am dori de la sufletul lor. Sunt curios sa vad care este reactia lor (daca va fi vreuna) la o treaba ca asta. Va tin la curent, pas cu pas :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

salutare...am vazut si eu initiativa voastra, pare foarte interesanta, si in caz ca bagati in traseu si partea cu darmanesti, valea uzului ma alatur si eu voua. totodata va pot ajuta si cu o parte din traseul de pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva noutati?

Nici o noutate deocamdata, cei de la ministerul turismului nu au dat nici un semn la mailurile mele, dar nu-i nimic, voi aborda altfel colaborarea cu ei.

In perioada ce a trecut am lasat un pic mai jos topicul pt ca am fost plecat si prins cu altele, dar cei care sunt deja interesati de tura sunt sigur ca sunt pe "pozitii". In rest toate raman asa cum am stabilit, trebuie sa se stabilizeze vremea suficient incat sa putem sa iesim pe coclauri si sa punem cap la cap ce am planuit.

Noroc !

Mesaj completat

salutare...am vazut si eu initiativa voastra, pare foarte interesanta, si in caz ca bagati in traseu si partea cu darmanesti, valea uzului ma alatur si eu voua. totodata va pot ajuta si cu o parte din traseul de pe aici.

Multam de apreciere si intentie,

Tinem legatura aici pe forum si vedem cum putem sa incadram si traseul pe care-l vei propune tu, in tura asta mare.

Numai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,anul trecut propusesem si eu o tura similiara dar nu am gasit insotitori asa ca am plecat doar eu si cu prietena mea prin juma' de tara aprox 3000 km.Am facut atunci jumatatea de centru est a tarii si a fost o experienta extraordinara.Am fost in august si vremea a fost buna.M-ar tenta si anul asta tura propusa de voi dar nu stiu daca pot rezolva cu un concediu atat de lung.....cred ca maxim as putea pt trei sapt si tot cam prin august-septembrie.

V-am citit posturile si nu imi dau seama daca cineva dintre voi vine si cu pasager pe moto.....eu unul asa as avea de gand.Pe cand o harta a traseului si un buget estimativ? O sa va mai urmaresc topicul si tinem legatura.....mult succes cu organizarea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,anul trecut propusesem si eu o tura similiara dar nu am gasit insotitori asa ca am plecat doar eu si cu prietena mea prin juma' de tara aprox 3000 km.Am facut atunci jumatatea de centru est a tarii si a fost o experienta extraordinara.Am fost in august si vremea a fost buna.M-ar tenta si anul asta tura propusa de voi dar nu stiu daca pot rezolva cu un concediu atat de lung.....cred ca maxim as putea pt trei sapt si tot cam prin august-septembrie.

V-am citit posturile si nu imi dau seama daca cineva dintre voi vine si cu pasager pe moto.....eu unul asa as avea de gand.Pe cand o harta a traseului si un buget estimativ? O sa va mai urmaresc topicul si tinem legatura.....mult succes cu organizarea !

Salut,

Nu am discutat niciodata despre aspectul asta, dar din punctul meu de vedere fiecare poate sa vina cum doreste, atata timp cat nu-l deranjeaza ca unii dintre participanti vin cu, sau fara si mai ales atata timp cat experienta pe trasee off ii permite sa aiba pasager. Deci fiecare este liber sa aleaga formula in care participa.

Tinem legatura aici pana cand incepem sa trecem la actiuni concrete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut,

 

Uite ca m-am intors si eu din Maroc. Puteti vedea povesti si poze din tura, aici:

 

http://www.adventuretours.ro/reports/

 

Inca n-am avut vreme sa ma ocup sa fac traseul, insa sper sa am in luna urmatoare. Voi fi si eu plecat din Cluj, insa voi avea acces la net. Incerc sa fac in urmatoarea luna un traseu estimativ si sa-l supun atentiei si sugestiilor voastre.

 

Ca si costuri sper sa iesim cat mai jos, pentru ca nici eu nu dispun de prea multe resurse (mi-am dat demisia), iar asta inseamna dormit la cort si mancat din brisca in mare parte. Ziceam intr-un post mai vechi ca o data pe sapt macar sau cand avem ocazia sa dormim si la o cazare sa ne curatam, spalam haine, odihnim, etc.

 

As vrea sa va sugerez celor care vreti sa veniti sau celor care sunt deja pe lista, sa va ganditi cam ce obiective vreti sa antigem. Le strangem toate la gramada si incercam sa atingem cat mai multe dintre ele. 4 sapt e destul de mult si ar trebui sa avem timp sa vedem cam tot ce ne dorim. Deci cand va trece ceva prin cap, vedeti poze pe net sau auziti de la prieteni ca-i fain acolo, puneti post aici si incercam sa facem sa fie toata lumea multumita.

 

Spor!

Adi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Uite ca m-am intors si eu din Maroc. Puteti vedea povesti si poze din tura, aici:

 

http://www.adventuretours.ro/reports/

 

Inca n-am avut vreme sa ma ocup sa fac traseul, insa sper sa am in luna urmatoare. Voi fi si eu plecat din Cluj, insa voi avea acces la net. Incerc sa fac in urmatoarea luna un traseu estimativ si sa-l supun atentiei si sugestiilor voastre.

 

Ca si costuri sper sa iesim cat mai jos, pentru ca nici eu nu dispun de prea multe resurse (mi-am dat demisia), iar asta inseamna dormit la cort si mancat din brisca in mare parte. Ziceam intr-un post mai vechi ca o data pe sapt macar sau cand avem ocazia sa dormim si la o cazare sa ne curatam, spalam haine, odihnim, etc.

 

As vrea sa va sugerez celor care vreti sa veniti sau celor care sunt deja pe lista, sa va ganditi cam ce obiective vreti sa antigem. Le strangem toate la gramada si incercam sa atingem cat mai multe dintre ele. 4 sapt e destul de mult si ar trebui sa avem timp sa vedem cam tot ce ne dorim. Deci cand va trece ceva prin cap, vedeti poze pe net sau auziti de la prieteni ca-i fain acolo, puneti post aici si incercam sa facem sa fie toata lumea multumita.

 

Spor!

Adi

 

In primul rand, bine ai revenit sanatos si felicitari pentru tura !!! Cred ca a fost super tura, dupa fotografiile pe care le-am vazut urcate de voi pe site.

Acum dupa tura asta poti deja sa ne impartasesti din experienta acumultata si sa ne spui cam ce trebuie sa avem in vedere ca si prioritati in general ( ma refer la echipare, dificultatea traseului, durata......etc )

Bafta !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut baieti...ce se mai aude cu turul Romaniei off road? cum stati, ati facut vreun traseu? sau vre-o tura de antrenament sau de imprietenire?As fi vrut sa vin si eu macar la antrenamente, daca nu pot sa fac tot traseul...

 

Astept vesti cu interes...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Salut si bine v-am regasit !!!

Din pacate cu vesti nu foarte ok. Nu am patit nimic, dar din pacate nu mai pot organiza tura si nici macar participa. Am fost plecat o perioada din tara si nu am mai intrat pe forum fiind fff ocupat. Scuze pt asta

Acum de ceva timp am inceput un proiect ( film) pe care-l voi termina in doua saptamani dupa care voi incepe imediat un altul, foarte mare, care se va termina abia la anu in Februarie.

Vestea buna in toata treaba asta este ca la urmatorul proiect voi avea nevoie de f multi motociclisti cu motoare cu tot. Nu pot sa dezvalui mai mult in acest moment (clauza de confidentialitate ) dar am sa revin la momentul oportun cu detalii.

Pana atunci va urez bafta si daca veti face tura fara mine va urez mult succes si asfalt uscat !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...