Sari la conținut

Vechituri


mihai_prd
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salve! O piesisoara mica din WW2.

 

 

Simson ti'am lasat PM acum cateva zile in legatura cu baioneta si nu mi-ai raspuns.

 

Dacă simson nu răspunde, întreb în gura mare dacă are cineva de vânzare o baionetă din al doilea Răzbel și o cască de neamț?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Ultima achizitie care se adauga la colectia de felinare si lampi :bounce:

 

e misto, misto de tot ! incredibil de misto. bravo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultima achizitie care se adauga la colectia de felinare si lampi :bounce:

 

cred ca m ai am si eu vreo 4 5 felinare si lampi pe acas si stiu ce voi face cu ele am sa le pun prin curte si le voi aprinde seara pt ca atunci can ma intorc noapte de la bar obosit sa vad pe unde merg ca sa nu mai calc pe caine :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca m ai am si eu vreo 4 5 felinare si lampi pe acas si stiu ce voi face cu ele am sa le pun prin curte si le voi aprinde seara pt ca atunci can ma intorc noapte de la bar obosit sa vad pe unde merg ca sa nu mai calc pe caine :crack:

 

Baga-le si pe aici sa ne delectam si noi ca multe tampenii vechi am, da felinare neam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Îmi plac tare mult pendulele, am și eu una. Din păcate, trebuie reparată, nu mai bate corect. Cîndva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumparat azi din targul de vechituri din "Valea cascadelor" .....i-mi aduce aminte de copilarie cand aud sunetul de ora exacta :bounce: .

 

e un ceas super bun,am eu unul identic care merge de 20 de ani fara nici o problema,il mai ung periodic doar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e un ceas super bun,am eu unul identic care merge de 20 de ani fara nici o problema,il mai ung periodic doar.

 

Nenea ceasornicarul, poate îți trimit și io pendula mea la reparat :P ...

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumparat azi din targul de vechituri din "Valea cascadelor" .....i-mi aduce aminte de copilarie cand aud sunetul de ora exacta :bounce: .

 

frumoasa pendula,eu am o colectie de ceasuri vechi si cateva pendule,una are 1,80m este bengoasa.boala e boala cu vechiturile...astea :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa pendula,eu am o colectie de ceasuri vechi si cateva pendule,una are 1,80m este bengoasa.boala e boala cu vechiturile...astea :what:

 

Pai baga si tu poze ca sa le vedem si noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...altele...

Reviste de la 1900;

Evolutia brichetelor (prima-1907, a doua-1953, a treia-2007 );

...si un alt proiect de restaurare - fabricata la Reghin in 1953.

post-47416-0-79860000-1331595207_thumb.jpg

post-47416-0-56730600-1331595302_thumb.jpg

post-47416-0-49094000-1331595338_thumb.jpg

post-47416-0-33661100-1331595358_thumb.jpg

post-47416-0-72544200-1331595370_thumb.jpg

post-47416-0-62431700-1331595393_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citeva vechituri...

pt.amatori de fiare de calcat am multe dubluri si le dau la schimb cu ce nu am eu in arhiva..am peste 150 de fiare de calcat.

alte schimburi de diferite fiare in particular.

post-20619-0-29827800-1331639144_thumb.jpg

Editat de dany_oldmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, mi-am amintit ca am si eu un fier de calcat din acesta, ard in el betisoare parfumate, cu capacul inchis, si fumul iese ca printre dintii dragonului. Trebuie sa fac o poza.

Intre timp am rezolvat si cu masina aia de cusut, am uns-o, i-am schimbat acul ca era stramb, am curatat-o si am cusut in toate directiile o batista :-) Nu stie decat inainte, nu are nicio extra-functionalitate inafara de reglarea pasului. Simplu si la obiect, e fabricata in 1927, dupa serie. Va urma poza.

Mai am o vechitura, un radio cu lampi pe care l-am restaurat, am cautat de am innebunit butoane originale. Toate bune si frumoase pana a inceput copilul sa se tarasca si pana a prins ciocanul de cauciuc in mana - adios butoane, ma uit cu jale la el. Hai ca m-am enervat(mi-am adus aminte ca mi-a indoit antena telescopica al unui VEF206 restaurat si ala), si fac si poze.

 

:-))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citeva vechituri...

pt.amatori de fiare de calcat am multe dubluri si le dau la schimb cu ce nu am eu in arhiva..am peste 150 de fiare de calcat.

alte schimburi de diferite fiare in particular.

 

Dany, te rog zi-mi că vinzi o baionetă. Caut de o grămadă de timp, dar tot ce-am găsit erau fie în stare jalnică, fie în stare bună dar foarte scumpe.

 

 

 

OscarWhiskyNovember zi-mi te rog dacă ai conservat vreodată cu YO8KUU operat de YO8BND?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...