Jump to content
Sign in to follow this  
cardan

help

Recommended Posts

salut!am primit de la un biker din craiova un set de galerii de evacuare pt kawa zx6-r si nu stiu cum sa intru in posesia lor!asa ca daca aveti idee de vre-un serviciu de curierat/posta cu tarife in limita bunului simt sau stiti pe cineva care are drum prin craiova in viitorul cat mai apropiat si e dispus sa ma ajute astept raspuns!multumesc

salut!am primit de la un biker din craiova un set de galerii de evacuare pt kawa zx6-r si nu stiu cum sa intru in posesia lor!asa ca daca aveti idee de vre-un serviciu de curierat/posta cu tarife in limita bunului simt sau stiti pe cineva care are drum prin craiova in viitorul cat mai apropiat si e dispus sa ma ajute astept raspuns!multumesc

cel mai ieftin- posta romana

platesti tu transportul la ridicarea pachetului

LA noi la service s-a adus un V-MAX,de la Galati,cu FANCURIER,si a costat 347 lei,pt dita mai motocicleta,la tine ce inseamna "tarif in limita bunului simt"?....in general cam toate serviciile de curierat taxeaza la kilogram....

`nea cardane uite tarifele de FANCURIER, nu-i mare chestie, nu te arde la buzunar....

Colete: 15.00 lei pentru primul kg /destinatie.

1.20 lei/pentru fiecare kg suplimentar.

0.80 lei/pentru fiecare km efectuat in cazul expeditiilor in afara retelei FAN

Cea mai ieftina varianta :

- merge prietenul tau pe la un targ din asta mai mare (in Craiova e Bacrizul, etc... ceva gen Kappa, Terra in TM) si pe langa el va gasi zeci de cutii aruncate. Sunt noi, impecabile toate.

- o alege pe cea potrivita si iti face pachetul

- merge la gara la un tren Craiova - Timisoara, se duce la mecanic si ii da lui pachetul pe care a scris numele tau si numerele amandurora de telefon

- ori el ori tu dati si voi de omenie un 5 Ron si o sticla de Cola sau 10 ron (plus sau minus o sticla de apa, etc...). Cum va lasa inima, fata si punga. Sumele sunt cele mentionate datorita marimii coletului vostru; daca era mai mic dadeati mai putin.

- mergi la gara, la tren si iti iei pachetul.

Metoda experimentata mai bine de 14 ani in diverse locatii pe unde m-am petrecut. Merge mereu, indiferent ca se schimba mecanicii pe drum.

Nu am avut niciodata nici cea mai mica emotie.

P.S.

- Ti-am recomandat metoda de mai sus fiindca este cea mai rapida (cateva ore comparativ cu 2-3 zile Posta Romana si minim 24 de h curieratul) si aproape cea mai ieftina (la egalitate cu Posta Romana, dar la 1/2 din banii de curierat)

- Banii sa ii dai si tu mai discret mecanicului, ca sunt destui curiosi ce casca ochii si de-abia asteapta motiv de barfa.

Bafta si numai bine !

Edited by Popescu_ MihailRaul

ok,ramane sa aleg una din optiunile propuse de voi!va multumesc!

Eu am trimis prin Fan curier acum vreo 2 saptamani 2 cauciucuri de Transalp, de la TSR la Iasi.. Cost transport: undeva pe la 30 RONi.... Io zic ca ii acceptabil...

Totusi metoda cu mecanicu' de tren ii si mai buna... Zic eu... :angry:

DDC

recomandand cfr transport

eu am primit de la bistrita la timisoara un catel de rasa in varsta de 6 saptamani. nu am gasit in tara vreun serviciu de curierat ce transporta si animale!

adevarat ca am decontat mai mult la nas!

Cea mai ieftina varianta :

- merge prietenul tau pe la un targ din asta mai mare (in Craiova e Bacrizul, etc... ceva gen Kappa, Terra in TM) si pe langa el va gasi zeci de cutii aruncate. Sunt noi, impecabile toate.

- o alege pe cea potrivita si iti face pachetul

- merge la gara la un tren Craiova - Timisoara, se duce la mecanic si ii da lui pachetul pe care a scris numele tau si numerele amandurora de telefon

- ori el ori tu dati si voi de omenie un 5 Ron si o sticla de Cola sau 10 ron (plus sau minus o sticla de apa, etc...). Cum va lasa inima, fata si punga. Sumele sunt cele mentionate datorita marimii coletului vostru; daca era mai mic dadeati mai putin.

- mergi la gara, la tren si iti iei pachetul.

Metoda experimentata mai bine de 14 ani in diverse locatii pe unde m-am petrecut. Merge mereu, indiferent ca se schimba mecanicii pe drum.

Nu am avut niciodata nici cea mai mica emotie.

P.S.

- Ti-am recomandat metoda de mai sus fiindca este cea mai rapida (cateva ore comparativ cu 2-3 zile Posta Romana si minim 24 de h curieratul) si aproape cea mai ieftina (la egalitate cu Posta Romana, dar la 1/2 din banii de curierat)

- Banii sa ii dai si tu mai discret mecanicului, ca sunt destui curiosi ce casca ochii si de-abia asteapta motiv de barfa.

Bafta si numai bine !

metoda functioneaza 100%.si eu am folosit-o.

e incercata de cel putin 1000000000000000000 de stundeti in Timisoara,si de loc din alte parti.