Sari la conținut

Acum Vreo Saptamana-pe Drumul Bucuresti - Titu La Iesirea Din Com Bald


dani27
 Share

Postări Recomandate

weekend-ul asta am ajuns si eu pe acasa(in Dambovita) si prima chestie care am auzit-o la un prieten a fost daca stiu ce s-a intamplat si cine a fost motociclistul. Tot ce am putut afla de la pretenul asta a fost ca acum aproximativ o saptamana vazuse un R1 infipt intr-un logan, loganul rasturnat si motoreta facuta zob in fata. Motociclistul era din Bucuresti, venea din Titu, avea numar de leasing, toata povestea intamplandu-se la iesirea din comuna Baldana cam la 30 de km de Bucuresti. La momentul la care a ajuns prietenul asta acolo tocmai plecase salvarea cu victimele si nu a aflat decat atat ca venea din Titu si mergea spre Bucuresti.

Stie careva ceva in legatura cu acest incident, au scapat oamenii, sau orice info e binevenita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ceva dar nu pot comfirma ca e vorba de acelasi incident. Din cate am inteles Dacia circula normal, pe dreapta cu ~80km/h, motociclistul a ajuns pe contrasens cu ~150+ km/h (nu stiu cum), s-a lasat pe o parte cand a vazut ca impactul e inevitabil; motorul a ajuns sub roata din stanga-fata a Loganului care s-a rasturnat din aceasta cauza. Am inteles ca unul dintre motociclisti a decedat, celalalt se afla in coma la spital, iar soferul loganului are mana rupta.

Repet, nu pot comfirma clar ca e vorba de acelasi accident nici macar pe detalii nu sunt sigur, asta e doar ce am reusit sa adun din zvonuri si relatari la mana a 3-a...

 

RIP baiatului care a murit, si multa sanatate celuilalt pasager si soferului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia acolo e o curba super nasoala, iar daca e vorba de accelasi incident si ei aveau vitezele alea e de mirare ca a scapat cineva, sincer. Eu am intrat odata acolo putin peste 100km/h si noroc ca nu venea nimic din fata ca acum nu mai scriam aici, erau si niste gropane acolo

ce mai pot spune RIP si insanatosire grabnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia acolo e o curba super nasoala, iar daca e vorba de accelasi incident si ei aveau vitezele alea e de mirare ca a scapat cineva, sincer. Eu am intrat odata acolo putin peste 100km/h si noroc ca nu venea nimic din fata ca acum nu mai scriam aici, erau si niste gropane acolo

ce mai pot spune RIP si insanatosire grabnica

 

Un politist mi-a relatat ca la impact castile le-au zburat din cap

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o cunostinta care a avut accident in drum spre Titu, in curba i-a aparut motocicleta pe sensul lui, avea Logan visiniu, pe moto erau 2 persoane si el a aflat ca pana la urma au murit amanadoi.

A stat in spital si a fost operat la mana, masina este dauna totala, rasturnata la un cap de pod.

Chestia sigura este ca data a fost in sambata cand a fost Motorock la Ploiesti, cand m-am intors de la Ploiesti m-a sunat cineva sa-mi spuna ca omul cu Loganul a avut accident cu 2 motociclisti si ca el e in spital.

Am asteptat sa apara pe forum acest accident dar seamana mult cu ce spuneti voi aici, doar ca data este alta.

Doamne fereste!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce culore era R1? A fost un topic mai demult.

Are cineva mai multe detalii??? Cum il chema pe motociclist??

Am un prieten pe acolo pe care nu l-am mai vazut cu motorul prin oras, are un R1 2005.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...