Sari la conținut

www.dirtbikezone.ro


marque
 Share

Postări Recomandate

Am postat aici si nu la sectiunea media pentru ca sunt de parere ca este mai util si putem comunica mai direct. Site-ul este in dezvoltare, pe urmatoarele sectiuni: Enduro, MX/FMX, Supermoto, Dirt-Track, Rally Raid, Enduro Touring, Practic si Tehnici de pilotaj.

 

Misiunea Dirt Bike Zone este sa fie cat mai aproape de scena interna off-road moto. Pentru aceasta, orice feed-back este bine-venit.

Editat de marque
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am postat aici si nu la sectiunea media pentru ca sunt de parere ca este mai util si putem comunica mai direct. Site-ul este in dezvoltare, pe urmatoarele sectiuni: Enduro, MX/FMX, Supermoto, Dirt-Track, Rally Raid, Enduro Touring, Practic si Tehnici de pilotaj.

 

Misiunea Dirt Bike Zone este sa fie cat mai aproape de scena interna off-road moto. Pentru aceasta, orice feed-back este bine-venit.

Frumos design, cel putin la prima vedere. Totusi nu amana dezvoltare sitului, macar chestile elementare sa le faci, cum ar fi sa scrii cateva randuri la sectiunea despre. In rest, toate bune, si frumoase!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie tot pe blog mi`a ajuns! :laugh:

 

 

mersi, am rezolvat si cu semantura care ducea aiurea - dar nu va place blogul? postul cu laura andresan a ajuns si pe zoso :angry: bine, nu prea mai cred in blogurile astea personale. despre incarcarea lenta, e cam rocket science pentru mine, dar lucrez si la asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

post-7121-1267815670_thumb.jpg

 

 

Revista Dirt Bike Zone este dedicată pasionaților de motociclism off-road din România, care sunt răsfățați cu subiecte din motocros, enduro, dirt-track, rally-raid, trail, supermoto Âşi enduro-touring.

 

Cu un conținut 100% românesc, Dirt Bike Zone îÂşi propune să fie cât mai aproape de motocicliÂştii care îÂşi trăiesc pasiunea în afara asfaltului, prin interviuri cu personaje cheie ale scenei off-road, comentarii din partea cunoscătorilor, teste – sunt “acceptate” Âşi motocicletele de supermoto Âşi touring - Âşi desigur, materiale despre competițiile din România, în plină înflorire în ultimii ani.

 

Primul număr al revistei Dirt Bike Zone face o recapitulare a sfârÂşitului de sezon 2009 Âşi a începutului anului 2010, dar nu omite să vă prezinte cele mai proaspete stiri din off-road, alături de un material de la Adunarea Generala a Federației Române de Motociclism. Un autentic pasionat de enduro, Dani Oțil abordează spinosul subiect “2 Timpi vs. 4 Timpi”, în maniera sa detaÂşată, fără a uita să dea niÂşte sfaturi celor care vor să apuce de enduro. Pentru cei care caută articole despre tehnicile de pilotaj, Dirt Bike Zone a pregătit un tutorial despre săriturile de la motocros, explicate de campionul est-european Adrian Răduță. Nu sunt omise nici sfaturile practice de întreținere a motocicletei, cuprinse în secțiunea “Garaj”.

 

Dirt Bike Zone vă prezintă un interviu în exclusivitate cu Sorina Sandu, românca din Campionatul European de Enduro Âşi diseacă ițele competiției organizate de Stephane Peterhansel în Africa, Heroes Legend Rally, împreună cu Dan M.Costescu, campionul României la Rally Raid Âşi locul 11 în acest concurs. Cei curioÂşi să afle povestea celor 100 de zile trăite în Asia de motocicliÂştii Alexandru Samoilă Âşi Mark Kovacs, o pot face tot în revista Dirt Bike, care a pregătit un amplu articol pe această temă. Nu în ultimul rând, deÂşi a fost o iarnă grea, prietenii Dirt Bike Zone au reuÂşit să pună la încercare un KTM 690 Enduro!

 

Revista este accesibilă gratuit la adresa: www.dirtbikezone.ro Âşi a fost fondată de Patrick Boissy, proprietarul Patrick Moto împreună cu Marc Sandu, jurnalist moto.

Editat de marque
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revista se poate citi online aici http://dirtbikezone.ro

Si de asemenea am vazut ca exista si aici /index.php?...p;#entry2322713 o sectiune dedicata.

 

Sper ca sa fie un proiect foarte indelungat si de ce nu, poate poate il vedem si pe print :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revista se poate citi online aici http://dirtbikezone.ro

Si de asemenea am vazut ca exista si aici /index.php?...p;#entry2322713 o sectiune dedicata.

 

Sper ca sa fie un proiect foarte indelungat si de ce nu, poate poate il vedem si pe print :crack:

 

 

duamen ajuta ca nimic nu se compara cu atingerea hartiei.

 

PS

Imi zice ca e domeniul suspendat .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
post-7121-1267815670_thumb.jpg

Revista Dirt Bike Zone este dedicată pasionaților de motociclism off-road din România, care sunt răsfățați cu subiecte din motocros, enduro, dirt-track, rally-raid, trail, supermoto Âşi enduro-touring.

Cu un conținut 100% românesc, Dirt Bike Zone îÂşi propune să fie cât mai aproape de motocicliÂştii care îÂşi trăiesc pasiunea în afara asfaltului, prin interviuri cu personaje cheie ale scenei off-road, comentarii din partea cunoscătorilor, teste – sunt “acceptate” Âşi motocicletele de supermoto Âşi touring - Âşi desigur, materiale despre competițiile din România, în plină înflorire în ultimii ani.

Primul număr al revistei Dirt Bike Zone face o recapitulare a sfârÂşitului de sezon 2009 Âşi a începutului anului 2010, dar nu omite să vă prezinte cele mai proaspete stiri din off-road, alături de un material de la Adunarea Generala a Federației Române de Motociclism. Un autentic pasionat de enduro, Dani Oțil abordează spinosul subiect “2 Timpi vs. 4 Timpi”, în maniera sa detaÂşată, fără a uita să dea niÂşte sfaturi celor care vor să apuce de enduro. Pentru cei care caută articole despre tehnicile de pilotaj, Dirt Bike Zone a pregătit un tutorial despre săriturile de la motocros, explicate de campionul est-european Adrian Răduță. Nu sunt omise nici sfaturile practice de întreținere a motocicletei, cuprinse în secțiunea “Garaj”.

Dirt Bike Zone vă prezintă un interviu în exclusivitate cu Sorina Sandu, românca din Campionatul European de Enduro Âşi diseacă ițele competiției organizate de Stephane Peterhansel în Africa, Heroes Legend Rally, împreună cu Dan M.Costescu, campionul României la Rally Raid Âşi locul 11 în acest concurs. Cei curioÂşi să afle povestea celor 100 de zile trăite în Asia de motocicliÂştii Alexandru Samoilă Âşi Mark Kovacs, o pot face tot în revista Dirt Bike, care a pregătit un amplu articol pe această temă. Nu în ultimul rând, deÂşi a fost o iarnă grea, prietenii Dirt Bike Zone au reuÂşit să pună la încercare un KTM 690 Enduro!

Revista este accesibilă gratuit la adresa: www.dirtbikezone.ro Âşi a fost fondată de Patrick Boissy, proprietarul Patrick Moto împreună cu Marc Sandu, jurnalist moto.

 

 

O idee superba :crack: :laugh: !!

Felicitari si la cat mai multe numere !

Respect.

 

P.s. - Va dati seama ca este nebunie pe site si nu pot intra nici la ora asta pentru a citi ceva, nu ?

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi pentru comentarii, acum site-ul plus revista merg (era sa fac infarct :crack: ), tocmai am rezolvat-o cu hostingul, era nevoie de o banda mai mare de trafic, pardon my french...sunt bine venite orice comentarii, critici, sfaturi despre revista.

 

pentru cine nu e familiarizat cu playerul revistei, revista se poate afisa full page, se poate da zoom in, iar rasfoirea se face apucand coltul dreapta jos "din click".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine mergea tzeava, si aseara si acum. Borwsez cu firefox cu toate updateurile la zi. Nu patineaza, nu se blocheaza, merge ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

post-7121-1271771944_thumb.jpg

 

A aparut numarul doi al Dirt Bike Zone!

www.dirtbikezone.ro

 

Editia lunii aprilie a primei reviste moto online din Romania se concentreaza pe motocros si pe dirt-track. Doar in Dirt Bike Zone puteti citi analiza etapei inaugurale a Campionatului National de Motocros, alaturi de un spectaculos reportaj de la prima etapa din Mondialul de Motocros, desfasurata la Sevlievo! Fotografii de pe grila de start cu Nagl & company, acces in paddockul mondialului, declaratii ale pilotilor, cover-story-ul lunii aprilie are de toate. Revenind in Romania, DBZ va propune un interviu cu Mihai Stoichescu, gata sa revina pe circuite.

 

Vestile bune nu se opresc aici. Desi a fost numit „cenusareasa motorsportului romanesc”, dirt-track-ul da semne puternice de revenire, cu curse pe muchie de cutit, desfasurate pe stadionul de la Braila. Dirt Bike Zone v-a pregatit un interviu in exclusivitate cu Tudorel Cristea, un nou pilot roman in Campionatul European de Enduro, alaturi de o prezentare a moto clubului Haita Deva, care va organiza la sfarsitul acestei luni, competitia Enduro Panorama.

 

Urmeaza trei teste cu „dirt bikes”: primul test romanesc cu un enduro Gas Gas, este vorba de noul EC 250 F, cu motor de Yamaha WR, apoi o motocicleta fara varsta, Yamaha TT 350 si un raport de activitate cu un KTM 690 Supermoto R, ajuns la 16.500 de kilometri.

 

DBZ nu uita nici de tutorialele de pilotaj, de sfaturile si de trucurile tehnice sau de reviewurile de echipamente pentru noroi. Nu in ultimul rand, de acum, revista se poate citi pe o platforma web moderna, functionala, atractiva si... interactiva. Lectura placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De print tot nu se aude nimic?

 

 

ba da, sunt mai multe variante pe care le studiez, dar nu vreau sa zic deocamdata mai mult despre asta, sa nu ma laud aiurea. deocamdata sunt niste upgradeuri pe site, se poata downloada pdf, exista o arhiva de reviste, un flux de stiri, clipuri ce au legatura cu articolele...lipseste doar printul, intr-adevar :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Supradoza de enduro in numarul trei al Dirt Bike Zone

 

Prima revista moto online din Romania iti propune o noua editie, dedicata in special enduristilor. De la Bisoca Extrem Enduro, la Enduro Panorama 2, de la etapa inaugurala a Campionatului Est European de Enduro, care a avut loc in Grecia la Salonic, la prima etapa a Campionatului European de Enduro, desfasurata in Franta, am umblat peste tot Âşi ne-am intors cu toba plină de povesti, dar si de analize, si nu medicale. Poti afla cum s-au descurcat primii enduristi romani in Campionatul European de Enduro, este vorba despre Sorina Sandu, Ervin Kovacs si Tudorel Cristea, dar si cum a aratat inceputul lunii mai pe circuitul de la Ciolpani.

 

Cover story-ul este dedicat peripetiilor echipei Vectra Racing la Raliul Tunisiei, incheiate cu un rezultat remarcabil: Marcel Butuza pe locul trei la clasa productie. Asta dupa ce doar o cutie de viteze năbădoaiasă a stat in calea victoriei lui Mani Gyenes la aceeasi clasa. Sarim la capitolul teste, unde ti-am pregatit o surpriza: doua motociclete incercate in premiera pentru Romania, ambele pilotate de doi Maestri ai Sportului: Florian Pop, Husqvarna TE 250 Âşi Peter Gagyi, BMW G 450 X. Ne-am dat, am adus si un pilot de teste, campionul Andras Elek si acum te putem informa cum se cuvine.

 

Tot nu am epuizat conținutul numărului trei al DBZ. Mai avem Âşi dirt-track, un interviu cu Daniela Pexa (coechipiera Sorinei Sandu de la Romaniacs) Âşi un foarte interesant articol de opinie din partea lui Daniel Oțil, pe tema “Erzbergizarii” concursurilor de enduro de pe la noi.

 

CiteÂşte Dirt Bike Zone Âşi află ce se întâmplă dincolo de asfalt!

post-7121-1274887013_thumb.jpg

 

Mesaj completat

Supradoza de enduro in numarul trei al Dirt Bike Zone

 

Prima revista moto online din Romania iti propune o noua editie, dedicata in special enduristilor. De la Bisoca Extrem Enduro, la Enduro Panorama 2, de la etapa inaugurala a Campionatului Est European de Enduro, care a avut loc in Grecia la Salonic, la prima etapa a Campionatului European de Enduro, desfasurata in Franta, am umblat peste tot Âşi ne-am intors cu toba plină de povesti, dar si de analize, si nu medicale. Poti afla cum s-au descurcat primii enduristi romani in Campionatul European de Enduro, este vorba despre Sorina Sandu, Ervin Kovacs si Tudorel Cristea, dar si cum a aratat inceputul lunii mai pe circuitul de la Ciolpani.

 

Cover story-ul este dedicat peripetiilor echipei Vectra Racing la Raliul Tunisiei, incheiate cu un rezultat remarcabil: Marcel Butuza pe locul trei la clasa productie. Asta dupa ce doar o cutie de viteze năbădoaiasă a stat in calea victoriei lui Mani Gyenes la aceeasi clasa. Sarim la capitolul teste, unde ti-am pregatit o surpriza: doua motociclete incercate in premiera pentru Romania, ambele pilotate de doi Maestri ai Sportului: Florian Pop, Husqvarna TE 250 Âşi Peter Gagyi, BMW G 450 X. Ne-am dat, am adus si un pilot de teste, campionul Andras Elek si acum te putem informa cum se cuvine.

 

Tot nu am epuizat conținutul numărului trei al DBZ. Mai avem Âşi dirt-track, un interviu cu Daniela Pexa (coechipiera Sorinei Sandu de la Romaniacs) Âşi un foarte interesant articol de opinie din partea lui Daniel Oțil, pe tema “Erzbergizarii” concursurilor de enduro de pe la noi.

 

CiteÂşte Dirt Bike Zone Âşi află ce se întâmplă dincolo de asfalt!

post-7121-1274887013_thumb.jpg

 

DIRT BIKE ZONE PE PRINT! 10 exemplare disponibile la standul Patrick Moto de la Moto X Country Festival Ciolpani, in acest weekend!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...