Sari la conținut

www.dirtbikezone.ro


marque
 Share

Postări Recomandate

post-7121-1277296479_thumb.jpg

 

Curse, teste neconventionale si evenimente off-road in numarul patru al Dirt Bike Zone

 

A aparut numarul patru al revistei moto online Dirt Bike Zone, dedicat in egala masura motocrosistilor dar si enduristilor! Amatorii circuitelor de dirt pot citi analizele curselor de la Zarnesti si Moreni, primind ca bonus si un tutorial de abordare a virajelor, realizat impreuna cu campionul Adrian Raduta. Dependentii de mers pe motor pe munti si vai pot citi despre Dark Dog Enduro Sibiu, powered by Motorex, o cursa despre care se mai vorbeste inca si acum.

 

Cover story-ul lunii iunie este dedicat primei etape a Moto X Country, desfasurate la Ciolpani, un eveniment unic in Romania, care ofera posibilitatea trecerii de statutul de pilot de Hobby la cel de Pro. Dirt Bike Zone a pregatit si un interviu in exclusivitate cu stefan Ene, mintea “diabolica” din spatele Enduro Maniaco Depresiv.

 

Testele pregatite pentru acest numar sunt cu totul aparte. Dirt Bike Zone realizeaza o incursiune in lumea motoarelor dual sport de la inceputurile anilor ‘90, punand la treaba un Suzuki DR 650 RSE si un Kawasaki KLE 500. Tot la capitolul teste, Dirt Bike Zone a pregatit impreuna cu www.actioncamera.ro, primul test autohton dedicat camerelor video HD onboard, incercate pe doua circuite, cel de asfalt de la AMCKart, dar si pe hard pack-ul de la Ciolpani.

 

Doar in Dirt Bike Zone puteti citi “pastilele” de endurist ale lui Dani Otil sau despre cursa de extrem enduro de la Erzberg (Austria), unde anul acesta pilotii romani au fost mai buni ca niciodata, cu Sorina Sandu pe locul trei la Lady Cup si Ervin Kovacs, locul 43 din 500 de concurenti veniti de pe cinci continente la Red Bull Hare Scramble!

 

Citeste Dirt Bike Zone si afla ce se intampla dincolo de asfalt!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am cateva intrebari:

1. renteaza sa fie printata? si banii i-ati obtinut din varianta online sau ati apelat la credit?

2. pe facebook va mai uitati? ca v-am intrebat ceva ;)

 

In rest, bravo voua si succes in continuare ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cateva intrebari:

1. renteaza sa fie printata? si banii i-ati obtinut din varianta online sau ati apelat la credit?

2. pe facebook va mai uitati? ca v-am intrebat ceva ;)

 

In rest, bravo voua si succes in continuare ;)

 

 

 

 

1. in varianta care o am in cap si cu care tot amenint, pentru abonati, cred ca da, pentru imagine. desi e un subiect delicat, nu am nimic de ascuns, la fondator apare patrick boissy in caseta redactionala, deci revista e sprijinita momentan de patrick moto. au fost ceva discutii ca e miscare de publicitate - a se vedea sbz.ro, dar eu m-am dus la patrick, in baza relatiilor stabilitie anterior si nu invers! oricum, sper sa fie echilibrata revista, de exemplu e o gramada de ktm in dbz :P

 

2. da, ne uitam dar nu imi apare nimic nici pe wall, nici la mesaje. :blbl:

 

mersi pentru urari, luna asta tragem tare cu red bull romaniacs si asteptam rea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* acum citesc si eu on-line revista. am inceput cu nr. 1 (martie). cred ca imi va ocupa tot weekend-ul ;)

 

excelenta ideea! felicitari, marque!

eu m-as bucura sa apara si in tipar, nu pentru mine neaparat, dar sunt multi pasionati-practicanti de enduro, off-road, cross, rally-raid si ...multi vor veni inca. copiii care acum incep..., ar fi fericti sa aiba o publicatie d-asta in mana (si sa nu mai stea cu ochii in computer asa de mult!). cand eram noi mici, ce ne-am fi dorit reviste d-astea...!

 

a la votre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. in varianta care o am in cap si cu care tot amenint, pentru abonati, cred ca da, pentru imagine. desi e un subiect delicat, nu am nimic de ascuns, la fondator apare patrick boissy in caseta redactionala, deci revista e sprijinita momentan de patrick moto. au fost ceva discutii ca e miscare de publicitate - a se vedea sbz.ro, dar eu m-am dus la patrick, in baza relatiilor stabilitie anterior si nu invers! oricum, sper sa fie echilibrata revista, de exemplu e o gramada de ktm in dbz ;)

 

2. da, ne uitam dar nu imi apare nimic nici pe wall, nici la mesaje. ;)

 

mersi pentru urari, luna asta tragem tare cu red bull romaniacs si asteptam rea.

 

dar la topicuri, subiecte de discutie va uitati? :P Ca sa scurtez discutia, dau un pm cu ce doream. Nu spun aici ca stric surpriza :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ cria_p, mersi pentru apreciere :laugh:, revista se poate citi si pdf, dar bine spui, sper sa aparem si pe print constant.

Mesaj completat

Totul despre Red Bull Romaniacs 2010 si cateva lucruri in plus in numarul cinci al Dirt Bike Zone

 

Numarul cinci al primei reviste moto online din Romania contine un amplu reportaj despre a saptea editie a Red Bull Romaniacs, completat cu un interviu in exclusivitate cu Lucian Neaga, castigatorul clasei Hobby. Cei interesati de competitiile enduro pot citi o analiza a primei etape a anului, desfasurata la Zarnesti, dar si a etapei cu numarul doi din Campionatul European, care a avut loc in Polonia si de la care revista Dirt Bike Zone nu a lipsit.

 

Pe langa informatii despre cele mai proaspat lansate motociclete de cros si enduro, cel mai nou numar Dirt Bike Zone contine si un test cu Husqvarna SMS 630, supermotardul momentului. Adrian Raduta continua lectiile sale de motocros si in acest numar al Dirt Bike Zone, completate de aceasta data si cu un reportaj de la scoala de pilotaj enduro FM Racing.

 

Numai in Dirt Bike Zone poti citi o “avanpremiera” a doua mari evenimente ce au loc departe de asfalt, este vorba despre Moto X Country Vama Veche si Drachones Rally.

 

post-7121-1280700726_thumb.jpg

Mesaj completat

Numarul sase al revistei Dirt Bike Zone este unul special “racing”!

 

Nu mai putin de opt competitii off-road, de la enduro la rally raid, si au facut loc in paginile editiei pe luna septembrie a revistei Dirt Bike Zone. intrucat, in ciuda crizei, motociclismul romanesc a avut parte de o vara fierbinte, redactorii primei reviste moto online din Romania, dedicata exclusiv scenei off-road, au avut mult de lucru si au hotarat sa nu faca nici un compromis, scriind aproape din scoarta in scoarta despre competitii, la care au si participat, pentru a va putea rasfata cu articole bine impregnate de atmosfera curselor.

 

Cover story-ul lunii septembrie este dedicat primei editii a Drachones Rally Raid, o aventura de peste 2.700 de kilometri care a traversat intreaga Romanie si la care Marc Sandu, redactorul sef al revistei Dirt Bike Zone a reusit sa se claseze pe locul trei. in aceasta vara, Dragos Lala Zudor a fost omul de teren al Dirt Bike Zone, poate singurul jurnalist prezent la datorie pe toata durata Castrol Extreme Adventure 2010, competitie despre care puteti citi un amplu reportaj.

 

in numarul sase al Dirt Bike Zone, Dragos va povesteste despre primul concurs de hill-climb din Europa de Est, organizat la Sibiu, de clubul Crazy Bike, despre International Enduro Festival Transylvania, pus la cale de Patrick Moto in peisajul de basm al muntilor Gurghiu, dar si despre etapa cu numarul trei a Campionatului National de Enduro, desfasurata la Lupeni. Dirt Bike Zone nu a ratat nici etapa de la Lazarea, gratie reportajului semnat de Cosmin Voicu si nici editia “marina” a Moto X Country, desfasurata la Limanu Vama Veche.

 

Marc Sandu va informeaza despre cum poti sa participi la o etapa din Campionatul National de Supermoto cu un KTM 690 Supermoto R, cu modificari minime si ce trebuie facut pentru a supravietui pe pista, intr-un feature dedicat competitiei de supermoto desfasurate pe circuitul de la AMCKart Tunari.

 

Nu in ultimul rand, Dani Otil se intoarece in paginile revistei Dirt Bike Zone, cu o pastila in care ii ia putin la bani marunti pe enduristii de tastatura! Noutatile nu se opresc aici, revista Dirt Bike Zone poate fi citita de acum pe un nou suport flash, mult mai elegant si cu o sumedenie de functionalitati (print, statistici, download PDF). Intreaga arhiva a revistei Dirt Bike Zone poate fi acum citita pe acest suport.

 

post-7121-1284978236_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Am citit-o deja. De la un numar la celalat este tot mai interesanta si mai profesionala. In plus apreciz promptitudinea cu care apare si faptul ca este cu subiecte la zi relatand activitatea competitionala sau evenimentele care au avut loc de la un numar la celalat. Faptul ca uneori in povestirile voastre (despre ceea ce ati simtit pe pielea voastra) mai strecurati si unele nuante mai "comice" ( daca pot sa le numesc astfel) i-au dat un farmec aparte. Tineti-o tot asa!!!!

Editat de andreiar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Dirt Bike Zone – Lucky Seven

Numarul sapte al revistei moto online Dirt Bike Zone raspunde la doua dintre intrebarile care-i framanta pe pasionatii de enduro si de motocros: cum e sa petreci o saptamana pe munte alaturi de vice-campionul mondial la enduro juniori, Benoit Fortunato, venit in Romania pentru a dezvalui secretele acestui sport la un curs organizat de Patrick Moto dar si cum e sa te dai pe o Yamaha YZ250F model 2011, pe noul circuit de motocros de la Prundu.

 

Desi e toamna, Dirt Bike Zone nu a ramas fara subiecte, revista prezentandu-va pe larg competitiile care au marcat sfarsitul sezonului competitional: Moto X Country Busteni, Enduro Maniaco Depresiv V, Cupa Mohos Lazareni sau Adventure Cup Baia Mare. Pe langa stiri si comentarii din actualitatea off-road interna, pasionatii primesc si un articol care trateaza pe larg ultima editie a Raliului Marocului.

 

post-7121-1289400238_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Revista Dirt Bike Zone încheie primul sezon cu un nou numar

 

Mai putine curse în numarul opt (decembrie 2010 – ianuarie 2011) al Dirt Bike Zone, însa o mai mare atentie celor care se aliniaza la start. Cel mai nou numar al revistei Dirt Bike Zone îti dezvaluie care sunt secretele Andrei Goga, campioana nationala la enduro fete, cel putin atunci cand vine vorba despre competitii.

 

Ce ai face daca fiul tau ar manifesta aptitudini de pilot moto, înca dinainte de a merge la scoala? Doar în Dirt Bike Zone poti citi cum arata viata micului Andrei Filimon, vice-campion national la supermoto, clasa 65 cmc si ce eforturi fac parintii sai pentru a-i permite sa alerge pe circuite. Tot la capitolul supermoto, Sabin Zabarcencu a pus la punct un club special dedicat acestei discipline, The Gas Racers, prezentat în paginile revistei.

 

Redactorul Dragos Lula îti povesteste cum arata un Enduro Party la Deva, iar Cosmin Voicu te pune în tema cu editia numarul 33 a Dakarului. International Six Days Enduro si Roof of Africa sunt doua curse cu traditie atunci cand vine vorba de enduro, ambele gasindu-si loc în paginile revistei care îti spune ce se întampla dincolo de asfalt. Iar ca bonus, primesti o poveste despre doua concedii petrecute pe motociclete de enduro si supermoto.

 

post-7121-1292953767_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...