Sari la conținut

6 iunie 2006 - Suzuki Vs Tico


cavalerr
 Share

Postări Recomandate

Se pare ca fratele meu a avut parte de primul "botez motociclistic" partea naspa ca facu botezu cu motorul meu :bigstar: adica o idioata cu un Tico sa gandit ea sa intre in intersectie ca la masa acasa si sa ignore ditamai semnul de cedeaza trecerea.Frate-miu e ok un pic julit la mana si il jena genuchiul (dabia cumparasem geaca cu protectii full pe care bine ca o purta) nu a trantit motorul sa proptit paralel ci TicoEu fiind la servici vin repede i dau actele lui frate-miu sa faca dovezile si il rog pe Klaus sa conduca motocicleta si sa stea cu el acolo sa nu am vre-o supriza ca gagica mai venise cu niste "cunostinte" asta dupa ce am potolit-o oleaca de mama si sfinti si pe ea si pe ala de venise sa intervina ;) .

A si sa vedeti cat de proasta era la sfarsit dupa ce au dat declaratiile si politaiu isi facuse o groaza de draci cu proasta incercand sa-i explice ca a gresit, aia spunind ca ea sa bagat doar 10 cm in intersectie (10 cm probabil de unde privea ea ca botul masini nu il lua in considerare).Si mai a avut si tupeu sa-i spuna lui frate-miu de fata cu politaiu: "bine ca nu te mai ti de genuchi cum faceai in intersectie" cand a auzit politaiu a ia zis lu aia "i-ti fac dosar penal", dupa ce ca e proasta mai dadea si cu gura aiurea.Dar a zis frate-miu ca e ok sa o lase draq in pace.

Avari:Tico avea fata "muci" aripa ,far ,masca fata ,radiator Suzukiu:ambele semanlizari pe o parte rupte carena far sparta la un colt protectia ghidon julita,scaritele julite si julit pe manerul lateral de la sa spate, se pare ca a incercat sa o fereasca si a luat-o cu lateralul motocicletei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Femeie care merita batuta sa vada si ea cum e sa te doara toate cele.

 

Auzi la ea: bine ca nu te mai tineai de genunchi ... ;)

 

Imi este sila de oamenii de genul acesta: gresesc si dau repede telefoane sa se scoata. Nu au simtul raspunderii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi este sila de oamenii de genul acesta: gresesc si dau repede telefoane sa se scoata. Nu au simtul raspunderii.

Asa fac majoritatea, fie barbati sau femei. Daca nu, se cheama ca sunt fraieri. Vezi semnatura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar trebui facut public numarul de tel al motoristului care a impuscat taximetristu ala. In cazul asta chiar era nevoie de el. Asta e, lumea e plina pe prosti (mai ales de ele, scuze pt cele cateva ce conduc bine)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima! N-am dat niciodata intr-o femeie, dar in cazul asta as fi facut o exceptie ;)

 

Nici eu dar practic tot nu cred ca as face-o.

 

Femeie sau barbat (nu conteaza) care dupa ce te da jos si mai incearca sa dreaga cu vreo pila la politie nu merita nici un gram de respect.

 

Trebuie actionat la greu: IML, sa ii ia carnetul .. etc. Sa fie pedepsita. Daca are pile pe bune, isi ia carnetul dupa cateva zile. Dar o va costa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic:

Femeile astea idioate! Stiti parerea mea in privinta soferitelor: sunt doua categorii - alea care conduc mult mai bine decat majoritatea barbatilor si alea care conduc execrabil. De a doua categorie m-am lovit iar la propriu, cu masina, zilele trecute. O baba nenorocita care dupa ce a intrat in noi ca a confundat frana cu acceleratia ;) tot ea era suparata ca i-am zgariat Loganul. Chioara dracu! Bine ca nu am avut parte de asa ceva cu motorul!

 

On topic:

Ma bucur ca fratele tau este OK. Dar cum s-a julit la mana?

Faceti pe dracu-n patru si luati tot de la aia!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce in ce mai multe proaste la volan, care au dat suta de iepuroi sa ia permisul si habar nu au ce e aia soferie, ele stiu doar sa mearga drept ;) . Tre sa te feresti indiferent dak esti cu masina, cu motorul sau pe jos. Si tre sa te mai feresti si de (cuvant jignitor) care le admira si uita k au un volan in mana :cheers: .

Dar mai e si o veste buna: din septembrie parca o sa fie bagat poligonul iar ... asa k ori dai spaga de te-ndoi ori stii sa conduci :hug: . Ceea ce e un lucru bun :bigstar: . Parerea mea.

Insanatosire grabnica si fratelui si motorului :cheers: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

speram k fratele tau sa se refaca complect si sa se suie pe 2 rotzin din nou.

daca o mai vedetzi pe idioata urmaritzi-o si spagetz-i geamurile la masini

CU OCHII PE INTERSECTZII SI ALTE STRADUTZE INCETINITZI LA CEL MAI MIC SEMN CARE POATE CAUZA UN EVENTUAL PERICOL. SA NU MAI CREDEM K SHTIE EL SAU EA K TRE SA NE CEDEZE.MAI BINE SA PREVENIM

ASFALT USCAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi este sila de oamenii de genul acesta: gresesc si dau repede telefoane sa se scoata. Nu au simtul raspunderii.

 

 

ce poate fi mai onorabil decat sa-ti asumi responsabilitatea? sa raspunzi de propriile tale fapte si afirmatii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar a zis frate-miu ca e ok sa o lase draq in pace.

 

Infectii de genu' asta care te dau pe jos ca niste imbecili si mai sunt si tari in gura nu trebuie iertati.

 

Fratelui tau o sa-i para rau ca nu i-a luat cateva sute de iepuroi.

 

Sa ne vedem sanatosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...