Sari la conținut

Oferte garaj motocicleta


noir2501
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

De cateva luni m-am mutat in Ploiesti cu tot cu serviciul.

 

Motorul il tin la tara, la casa, intr-un sat langa Ploiesti sa ma dau in wkend.

 

In Ploiesti stau pe fosta Gloriei, actuala Constantin Brezeanu, in spate la MegaImage

 

As vrea sa incep sa ma duc cu motorul la munca si sa mai fac cate o plimbare seara dupa munca, dar nu am unde sa il tin. In fata blocului nu il las, pentru ca l-am lasat de vreo 2 ori cam 30 de minute si odata am gasit urme de noroi pe sa (cine se urca pe o motocicleta in asa fel incat sa lase noroi pe sa?... nu am idee :bigstar: Am incercat si eu, dar nu am reusit sa ating cu gheata locul in care respectivul a lasat noroi :bigstar: ).

 

 

Are cineva un loc unde as putea sa tin motorul peste noapte, de preferat in apropierea acestei zone? (5-10 minute de mers pe jos)

 

Contra cost, bineinteles.

 

Multumesc.

Editat de noir2501
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salutare!si eu am avut sezonul trecut aceeasi problema, si in momemtul in care am gasit garaj(tot pe Gloriei), a venit iarna si am dus "fierul" la tara, pt. ca nu avea rost sa platesc degeaba garajul toata iarna.

Acum ca ai aparut tu, daca vrei, pot reinoi tratativele pt amndoi binenteles cu nenea mosu' cu garajul. ce spui te-ar interesa?! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare noir2501 si sgf,eu locuiesc in apropiere de gloriei(pe brancovenu) dar am o curte asa de mica incat abia au loc masina si motorul meu,v-as ajuta cu cea mai mare placere si nu contra cost pt. ca si eu sunt motorist si stiu ce inseamna asta,chiar imi pare rau ca nu pot sa va ajut in privinta asta dar ma interesez si eu si va anunt daca aud ceva si nu e prea tarziu,cand o fi timpul frumos va invit pe la mine(obligatoriu calare) poate facem si o plimbarica.ciao

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

daca chiar nu gasesti iti recomand aceeasi metoda care am aplicat-o si eu pana am gasit garaj:

 

in benzinarie, e luminat, pazit, supraveghere video si e gratis (eventual dai o bere la aia de acolo sa nu comenteze)

la noi cam in fiecare benzinarie e cate un motor doua.

si dormi linistit noaptea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

sasal colega, eu am tot un cbf si l tin in fata blocului asa ca ai putea sa i iei o husa si nu cred sa ai pb, cel mai probabil, s au urcat niste pisici pe a ta, si oricum vine iarna si poti s o duci la tara. oricum poate ne vedem, noir te cheama cosmin cumva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

urmele de noroi pe sa sunt de la pisici te asigur, eu am inca un scuter (acum dau de A) si cand dau prelata jos de pe el, o taie la fuga 2-3 matze....

Acum....cum ai norocul.... ca daca e sa ti-o fure....ti-o salta si din garaj si din curte.... stiu pe cineva care a ramas fara mobra din uscatoria de pe scara blocului...incuiata tot... ii era lui greu sa o scoata de acolo asa normal, d-apoi la unu' fara chei si acces in acea uscatorie....

 

Bafta la gasit parcare oricum...

 

mike.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

caut sa inchiriez garaj zona complex mic-nord-cina pt adapostirea motoretei( daca e complet liber mai am 2-3 motoristi dornici). astept ofertele sau sugestiile voastre....multa bafta

ps: nu doresc garare + intretinere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
  • 1 year later...
  • 4 months later...
Salut ! Aceeasi problema am si eu ..daca stie cineva un garaj prin Mihai Bravu sa imi dea cu o piatra in geam :laugh:

Si pe mine ma intereseaza in Mihai Bravu sau zona Teleajen (ca pe acolo locuiesc)

 

In zona centrala, merge in parcare la Omnia. In sfarsit au bagat si aia niste tarife mai omenesti (120 ron / luna ptr persoane fizice, parca)

Editat de zadicon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Salut caut sa inchiriez un garaj ptr mai multe motoare daca stiti ceva ....bip msg sau sunati la 0725539298 mersi...bafta

 

Buna ziua,

 

Ofer garaj spre inchiriere in zona Sud pe Mihai Eminescu.Garajul este din beton.Pretul este de 100 lei/luna

Deasemenea putem pregati motociletele pentru iarna la servicul autorizat Yamaha din B-dul Bucuresti nr.66 .

Serviciile incluse:

-verificare nivel antigel

-curatat si gresat lant

- gresat maneta ambreiaj; frana ; scarita pilot si pasager

-verificat nivelul de incarcare a bateriei

-verificat joc rulmenti

-verificare nivel ulei

Pret: 40lei

In cazul in care este nevoie de completare pentru antigel sau ulei acestea se vor plati separat.

Relatii la tel : 0244575790 sau 0740219112

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 11 months later...

In perioada sezonului rece "primesc in gazda" aprox 20 motociclete.....spatiu incalzit ~20*C, monitorizare.

Intretinere baterie cu incarcatoare "inteligente" INCLUSA IN PRET.

Verificare pregatire de drum la sfarsitul sezonului rece:.... presiune pneuri, spalat/uns lant, curatat frane etc INCLUSA IN PRET

Spatiul se afla in zona centrala a Ploiestului langa sediul BCR

 

Pret 55 RON / motocicleta / luna

Pentru cei care platesc anticipat pt toata perioada reducere 10%

 

Daca vreti in aceasta perioada anumite operatii de intretinere sau up-grade-uri:

schimburi

ulei, filtre, semeringuri furca,placute frana,discuri frana, kit lant ,anvelope

montaje

power commander

TRE ( Suzuki only )

"trompete racing"admisie aer

sisteme evacuare,

leviere comanda ambreiaj / frana (scurte sau normale)

scarite .........etc.....etc

REDUCERE 15% din manopera pt cei care tin motoarele in aceasta perioada la mine.

 

 

tel 0722 356 993 sau 0745 070 267

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...