Sari la conținut

6 iunie 2006 - Accident La Lujerului


Matrics
 Share

Postări Recomandate

Acum am vazut cu ochii mei un accident la Lujerului.

Un Matiz cu numar de Dolj, a trecut pe rosu si a tamponat un chopper argintiu. L-a tavalit nitzel pe motociclist, dar, din fericire acesta nu a patit nimic vizibil. Motocicleta se poate sa aiba ceva avarii (am vazut zburand bucati din carena).

 

Norocul motociclistului (si prezenta de spirit), a fost ca a accelerat cand l-a vazut pe imbecil venind, impactul producandu-se in roata spate a chopperului.

 

Nu stiu cine este motociclistul, dar i-am dat o carte de vizita sa ma sune daca intampina probleme cu handicapatu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

? Carene la chopper?

Ma rog.. da si tu ceva detalii mai concrete...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altul! Cand se va termina asta cu trecutul pe rosu???

 

Dupe ce vor incepe si militienii sa ii arda pe toti idiotii care incalca regulile de circulatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu pe acolo. Era o masina mica albastra, un chopper, o motocicleta de politie, multa lume. Din cate am vazut eu, in masina pe locul pasagerului era cineva de care aveau toti grija, i s-o fi facut rau pasagerului, sau poate era motociclistu in asteptarea ambulantei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va spune ceva numerele astea?

 

BZ, DJ, CL, PH, TR? Daca nu, e grav!

ai uitat OT ? dar.. .. nici pe departe nu ai dreptate ! asa cum nu ne poti baga toti motociclisti in aceasi oala cand se-intimpla ceva ...depinde ce fel de ;) conduce acel ceva ....daca inseamna ca tu ai avut de-a face cu asemenea initiale de judet nu inseamna ca toti sunt la fel , ea sa mergi si prin alte orase cu moto sa vezi, nu ca in sheet de buc .. de ex in dj stai linistit pe banda de langa tramvai ca nu vine nici un idiot caresa-ncurce mersul tramvaiului ,pe cand in buc...n-are loc tramv de'' tute'' care cica se grabesc si ptr ei oricum nu conteaza ce zic altii ...... oricum circulatie mai haotica ca in capitala n-am mai vazut prin tara si sunt destule orase care abunda de masini pe strazi .....oricum iti spun ca tu ca bucurestean cand vezi nr astea sa te gandesti la doua lucruri : ala sau aia nu stie drumul sau locul unde tre sa ajunga ,ad strada si e dezorientat ..... :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pastele mamii lui de idiot, caruia i s-a rupt de semaforul rosu ...

;)

 

Norocul motociclistului (si prezenta de spirit), a fost ca a accelerat cand l-a vazut pe imbecil venind, impactul producandu-se in roata spate a chopperului.

Daca nu accelera motoristu, se lasa cu tibie rupta si cu genunchi lovit zdravan de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va spune ceva numerele astea?

 

BZ, DJ, CL, PH, TR? Daca nu, e grav!

;) :bigstar: :cheers: Dar sincer si in Bucuresti se circula destul de aiurea, da fapt peste tot. Mai trebuie lucrata mentalitatea romanului. Sa auzim numai de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vorba de un Harley, cromat tot. Motociclistul nu a patit nimic grav dar motorul s-a cam tavalit putin. Soferul din Matiz a lesinat ( poate din emotia accidentului...dobitocul ) Asa e, a trecut pe rosu iat tipul cu motorul, daca nu accelera, ii strivea piciorul. Stiu asta de la motociclist, am stat amandoi la Politie pt constatare. El cu accidentul lui, eu cu al meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu de un Harley argintiu care mai misuna prin Bucales; de-obicei calaretul - doar cu un braincap sau fara... daca e acelasi om - bafta multa si prezenta de spirit ( si cuplu la motor ) a avut sa traga de gaz .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, eu nu ma pricep la motociclete. Doar ce am mai prins pe acest forum de cand cu accidentul lui Dan (Dumnezeu sa-l ierte!).

 

Intr-adevar, nu exista carena la chopper.

M-am intors la locul accidentului si am vorbit cu "accidentatul": mari stricaciuni la motor nu sunt, doar ceva zgarieturi si niste capace rupte (mi-a aratat el). Tot el mi-a spus ca soferul Matizului albastru a lesinat si l-au dus la spital.

Ce este pozitiv (si ma bucur) este ca motociclistul e OK !

Nu are nimic (ma rog, in afara de ceva vanatai si socul produs)

Acum 10 min m-aq sunat (ora 23:10).

Este inca la politie.

Lui ii era frica sa nu il scoata tap ispasitor tot pe el (mi-a spus ca s-au intamplat lucruri ciudate: de ex. pe el nu l-a dus nimeni la spital, in schimb, soferul matizului a fost dus, pe motiv de lesin.....etc)

L-am asigurat de sprijinul meu in caz de nevoie - omul chiar nu a avut nici o vina, a plecat regulamentar de la semafor si fara fitze (cu toate csa nu vad ce fitze poti avea pe ditamai chopperul).

As putea sa-l "acuz" pentru ca nu s-a asigurat stanga inainte de a pleca, dar il felicit pentru ca a facut-o, pana la urma si accelerat cand l-a vazut pe imbecil. Asta l-a scapat de alte belele, cine stie ce s-ar fi putut intampla daca matizul intra direct in el si nu in motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e foarte ingrijorator sunt numai handicapati care nu sunt in stare sa se uite in stanga sau in dreapta.mie ieri la Valea Lunga veneam de la Gorjului m-am trezit cu un matiz care mi-a taiat calea si a intrat in parcare,am franat la maxim si am avut mare norok ca ca mi-a jugit motoru de spate si pe urma l-am redresat ca altfel ma faceam afis,am oprit l-am injurat si ca prostu dedea din umeri si isi cerea scuze care chiar nu ma mai ajutau cu nimik. trebuie sa avem atentie maxima suntem prea nesemnificativi pt masini

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. Tot el mi-a spus ca soferul Matizului albastru a lesinat si l-au dus la spital.

;)

 

 

 

 

Credeti-ma ... citind asta, eu mi-am facut cruce in fata monitorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fi fost omu slab de inger, s-a emotionat prea mult, s-a speriat ca poate l-a lovit grav pe motociclist si la consecinte si s-a intamplat.

Gandeste-te la oamenii aia care au omorat un motociclist sau alta persoana intr-un accident, crezi ca nu raman cu traume. Toata viata te urmareste asa ceva.

Bine ca s-a terminat totul cu bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai uitat OT ? dar.. .. nici pe departe nu ai dreptate ! asa cum nu ne poti baga toti motociclisti in aceasi oala cand se-intimpla ceva ...depinde ce fel de ;) conduce acel ceva ....daca inseamna ca tu ai avut de-a face cu asemenea initiale de judet nu inseamna ca toti sunt la fel , ea sa mergi si prin alte orase cu moto sa vezi, nu ca in sheet de buc .. de ex in dj stai linistit pe banda de langa tramvai ca nu vine nici un idiot caresa-ncurce mersul tramvaiului ,pe cand in buc...n-are loc tramv de'' tute'' care cica se grabesc si ptr ei oricum nu conteaza ce zic altii ...... oricum circulatie mai haotica ca in capitala n-am mai vazut prin tara si sunt destule orase care abunda de masini pe strazi .....oricum iti spun ca tu ca bucurestean cand vezi nr astea sa te gandesti la doua lucruri : ala sau aia nu stie drumul sau locul unde tre sa ajunga ,ad strada si e dezorientat ..... :bigstar:

 

Te rog nu lua apararea tuturor taranilor care vin in Bucuresti si se cred la ei pe ulita . "Daca esti prost stai acasa". Pai io cand vad numar de altceva decat B stiu ca trebuie sa ma feresc, fie ca sunt cu masina, fie ca sunt cu moto. Nu e banc , dar stiu persoane din PH care cand ajung la Piata Presei lasa masina si iau metroul sau autobuzul. Mai bine asa, deca sa lovesti pe cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te rog nu lua apararea tuturor taranilor care vin in Bucuresti si se cred la ei pe ulita . "Daca esti prost stai acasa". Pai io cand vad numar de altceva decat B stiu ca trebuie sa ma feresc, fie ca sunt cu masina, fie ca sunt cu moto. Nu e banc , dar stiu persoane din PH care cand ajung la Piata Presei lasa masina si iau metroul sau autobuzul. Mai bine asa, deca sa lovesti pe cineva.

de acord cu tine insa sa nu-i bagam pe toti in aceasi oala ,sunt multi din afara buc care conduc mult mai bine decat un buc ,exceptand profesionistii, si ce crezi ca unu care are nr de ''b ''nu te poate lovi sau ce...cum spunea un coleg mai sus totul depinde de mentalitate care la noi e mai putina .. end off story..ca-sa no dam in alte discutii... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te rog nu lua apararea tuturor taranilor care vin in Bucuresti si se cred la ei pe ulita . "Daca esti prost stai acasa". Pai io cand vad numar de altceva decat B stiu ca trebuie sa ma feresc, fie ca sunt cu masina, fie ca sunt cu moto. Nu e banc , dar stiu persoane din PH care cand ajung la Piata Presei lasa masina si iau metroul sau autobuzul. Mai bine asa, deca sa lovesti pe cineva.

 

LOL Nu e banc , dar stiu persoane din PH care cand ajung la Piata Presei lasa masina si iau metroul sau autobuzul. Mai bine asa, deca sa lovesti pe cineva. ..

Si io mai faceam asa.. ca multi altii poate.. dar din cu totu alte motive ! Hai sa ti le explic : traficu din Bucuresti este INFERNAL .. si de obicei faci mult mai repede un anumit traseu (pe care nici nu-l stii prea bine, fiind intr-un oras .. strain) cu metroul sau cu alt mijloc de transport ( ex ... taxi )

 

Te rog nu lua apararea tuturor taranilor care vin in Bucuresti si se cred la ei pe ulita .

Am uitat ca bucurestenii s-au nascut cu volanu'n mana. Hai sa-ti spun un secret .. dar sa ramana intre noi.. Sta in obiceiul romanilor sa-i considere "soferi prosti" pe cei din judetele vecine. De ex.. noi.. prahovenii.. spunem sa dambovitenii si bucurestenii sunt cei mai prosti soferi. Brasovenii spun ca sibienii sunt cei mai prosti soferi. Si asa mai departe... Insa am circulat foarte foarte mult prin tara , iar opinia generala este : bucurestenii sunt cei mai "indolenti" soferi.

Bucurestenii se cred regii soselelor , chiar daca te depasesc pe contrasens, pe trecerea de pietoni undeva pe Magheru ( am patit-o acu 1 luna) sau chiar daca te depasesc cu 120 km/h intr-o curba cu vizibilitate 0, undeva in muntii Apuseni, la 80 de km de Oradea ( am patit-o acu 2 luni, si din contrasens venea un TIR de la European Foods si ca sa-i salveze pielea inconstientului bucurestean a virat brusc dreapta de a lovit parapetii aceia de beton care delimiteaza soseaua .. de prapastie...)

 

But then again.. sa nu generalizam... In toata tara .. si de aici logic.. in toate judetele exista soferi vai de ei .. soferi de taxi .. blonde.. si retarzi care isi "cumpara" carnetele de conducere.

Editat de Poison
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va spune ceva numerele astea?

 

BZ, DJ, CL, PH, TR? Daca nu, e grav!

 

Man, nu cred ca mai conteaza daca sunt din Buc. sau nu!

Cand e idiotul sau vita la volan.....poa' sa fie si din Pakistan!

Eu, la fel ca si voi, seara, am cel putin 2 povesti de spus prietenilor, referitor la ceea ce am "patit" prin trafic!

Nu pot zice decat: aveti mare grija! Nu va bazati pe ideea ca: ma vede ala! sau m-a vazut!

Ieri, langa podul grant, un (cuvant urat) cu o duba iesea de pe o straduta din dreapta, eu ma apropiam cu degetul pe claxon, si cu mana in frana, el......nici o greatza!

Se uita fix in ochii mei......mai aveam putin si ii vedeam culoarea ochilor......dar nici o intentie de a frana!

Pot spune ca am avut noroc......multumesc lui D-zeu!

A mai zis un nene o vorba mare: "atentie la neatentie!"

Cata experienta vei castiga de-a lungul timpului, neprevazutul va aparea mereu!

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu respect... ai uitat AG... ;)

 

 

..

scuze de completare ..dar de DB si HD ..uitasi, bre?

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va spune ceva numerele astea?

 

BZ, DJ, CL, PH, TR? Daca nu, e grav!

mosule, cu BZ ce ai?.....eu am numar de BZ la supernova caci sunt din BZ, nu zic nu, sunt idioti la greu in BZ, dar, te rog, nu generaliza!

 

ai uitat OT ? dar.. .. nici pe departe nu ai dreptate ! asa cum nu ne poti baga toti motociclisti in aceasi oala cand se-intimpla ceva ...depinde ce fel de ;) conduce acel ceva ....daca inseamna ca tu ai avut de-a face cu asemenea initiale de judet nu inseamna ca toti sunt la fel , ea sa mergi si prin alte orase cu moto sa vezi, nu ca in sheet de buc .. de ex in dj stai linistit pe banda de langa tramvai ca nu vine nici un idiot caresa-ncurce mersul tramvaiului ,pe cand in buc...n-are loc tramv de'' tute'' care cica se grabesc si ptr ei oricum nu conteaza ce zic altii ...... oricum circulatie mai haotica ca in capitala n-am mai vazut prin tara si sunt destule orase care abunda de masini pe strazi .....oricum iti spun ca tu ca bucurestean cand vezi nr astea sa te gandesti la doua lucruri : ala sau aia nu stie drumul sau locul unde tre sa ajunga ,ad strada si e dezorientat ..... :bigstar:

corect, aici ai mare dreptate, fane!........sunt de vreo 10 luni in bucuresti......am invatat destul de multe scheme de trafic in ore de varf, cel putin pe traseele pe care le frecventez eu........si, oricat de ratacit as fi, asta nu inseamna ca nu ma uit in toate directiile sau in oglinzi atunci cand vreau sa schimb directia de mers.......si, vis-a-vis de replica lui baiazid, sunt tone de idioti cu numere de bucuresti care nu acorda prioritate sau care vin pe contrasens si te injura daca nu te dai la o parte, sa-l lasi sa treaca, desi tu esti pe sensul tau.......si sa se ia mare aminte la taximetristi si la dobitocii care conduc masinile ratb.....astia din urma chiar sunt groaznici.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o completare impertinenta: IN GENERAL CEI CARE ISI CUMPARA AUTOTURISME DE DIMENSIUNI MICI SUNT VARZA LA VOLAN. persoanele de fata se exclud. Deasemenea...... am inceput sa cred asta si despre posesorii/conducatorii de LOGAN. Nu stiu cum se face dar acesti domni/doamne/domnisoare nu vad sau sunt impiedicati din anumite motive sa priveasca pe strada in timp ce conduc. Saptamana trecuta era sa cad de vreo 2 ori datorita schimbarilor bruste de banda a unopr soferi deosebiti. 1 pe turda si 1 pe kisselef. Norocul meu ca am avut spatiu lateral sa degajez ca se urcau vitele pe mine.

Fara alte comentarii......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...