Sari la conținut

6 iunie 2006 - Accident La Lujerului


Matrics
 Share

Postări Recomandate

Altul! Cand se va termina asta cu trecutul pe rosu???

Bine ca nu a fost mai grav!

 

 

Pai cata vreme legiuitorul in infinita lui intelepciune a scos luarea carnetului la trecutul pe rosu si neacordarea de prioritate (daca nu iese cu accident), ce pretentii poti sa ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o completare impertinenta: IN GENERAL CEI CARE ISI CUMPARA AUTOTURISME DE DIMENSIUNI MICI SUNT VARZA LA VOLAN. persoanele de fata se exclud. Deasemenea...... am inceput sa cred asta si despre posesorii/conducatorii de LOGAN. Nu stiu cum se face dar acesti domni/doamne/domnisoare nu vad sau sunt impiedicati din anumite motive sa priveasca pe strada in timp ce conduc. Saptamana trecuta era sa cad de vreo 2 ori datorita schimbarilor bruste de banda a unopr soferi deosebiti. 1 pe turda si 1 pe kisselef. Norocul meu ca am avut spatiu lateral sa degajez ca se urcau vitele pe mine.

Fara alte comentarii......

 

:bigstar: Cel legatura are masina mica cu capabilitatile celui care conduce?

 

Stii unii isi iau masini mici si pt ca se pot strecura mai usor prin trafic, pentru ca consuma mai putin sau chiar si doar din considerente de imagine. Iar daca crezi ca o masina mica este lenesa te invit sa te pui cu un Polo/Lupo GTI sau cu un Mitsubishi Colt GT.

Remarca ta mi-a facut Golful sa planga si acum dupa jumatate de ora inca mai suspina. ;)

Loganuri si-au luat in majoritate cei care au avut Dacii vechi si acum se simt datori sa arate lumii ce masini performante au. Btw nu ai observat in bucuresti ca multe masini cu numere "straine' merg f tare si f violent? Oare e reversul medaliei, nu vor sa para nehotarati si impiedicati in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu spun k treaba sta asa:

Sunt atatea caractere cati oameni sunt. Faptul ca ala e din Grecia (GR) sau Turcia (TR) .... ;) .... sau din Ungaria sau din Germania nu conteaza deloc. Toata treaba sta in inteligenta, in teama, in grija fata de aproape (daca de tine nu-ti pasa) si, nu in ultimul rand, de REGULI.

Regulile sunt facute pentru a fi incalcate, dar ia sa o luam altfel: cum ar fi sa fie camere de luat vederi peste tot (va spun eu ca investitia nu a fi mai mare decat salariul parlamentarilor pe 5 ani), daca ar fi amenda minima 5 milioane, daca nu s-ar mai tine cont ca eu sunt ministru sau senator sau militian sau vedeta sau jmecher - moment in care il sparg pe ala de-mi da amenda sau imi ia carnetul, daca s-ar innaspri regulile de circulatie (vezi Norvegia, vezi Suedia) ?

Credeti ca ar mai fi haosul asta?

Credeti daca ar mai fi atatia indolenti pe strazi, "jme de jme"?

Credeti ca "bai, sex oral, nu vezi ca io ma dau cu subaru si tu ai un amarat de golf bashit, ce ***** vrei sa demonstrezi? Vrei sa vezi ca te fac, fraiere?" o sa mai existe, in momentul in care intelectualul de pipera cu taticu imobiliar sau cu cd-uri piratate in intersectii o sa primeasca, acasa, instiintare de plata de 1000 RON si carnet luat 3 luni (fara posibilitate de recuperat prin shortcut), la fiecare 3 luni?

 

Un psihiatric a spus: "democratia se face cu mitraliera in mana" ...... si nu a gresit. Istoria ne arata ca asta nu e o greseala.

 

Asta e, fratilor, faptul ca eu sunt bucurestean, ca am carnet de 12 ani, din care am condus 15, faptul ca am o masina peste media tarii, faptul ca sunt posesor de "alibi" in fata militienilor de la circulatie, nu-mi da dreptul sa fiu jmecher pe strada. Pentru ca jmecheria costa, uneori viata si am exemple kakalau.

 

Chestia cu GR, PH, TR etc. a aparut datorita experientei la volan (ghidon) si mai putin datorita aversiunii intre locuitorii diverselor judete.

Bucuresteni petarzi .... ohoho, o tona de gramezi (la 500k soferi, cred si io), dar giurgiul nu are locuitori cati soferi are bucurestiul, si daca ai vazut 3 GR varza, deja "mortii lor de petarzi". Idem cu restu'. Plus ca, pentru a ajunge de la un capat la altul al giurgiului e ca si cum ai pleca de la favorit si sa ajungi la moghiorosh. Daca imi gaseste cineva asemanari in totata tzara asta cu: Universitate, Stefan cel Mare, Romana, Bg Berceni, Razoare vechi (si inca alte 30 de intersectii), intre 07:00 si 22:00 - eu ma las de soferie.

Singurul mod in care un sofer prahovean poate sa inteleaga de ce bucuresteanu' se "da mare sofer" (si in cele mai multe cazuri este - datorita experientei, repet, padurea e mare si uscaturile multe) este sa vina in bucuresti, sa stea aici 3 luni, sa mearga la serviciu zilnic, eventual sa aiba si un job de genul DELIVERY in oras, sa parcheze masina in oras, etc. Atunci se poate considera sofer incepator bucurestean.

 

Topicul este deschis, iar parerile voastre pot fi impartite, dar nu vad de ce nu as avea dreptate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

explicatia in legatura cu provincialii conservari esta ca datorita numarului infim de motociclete din provincie acestia nu sunt obisnuiti cu fenomenul.impresia lor e ca o motocicleta merge ca o mobra adica...am timp frate sa trec si sa ma si intorc""""!!!

Mai sunt si taraneti care se dau cu figuri si alte smecherii dar asta e altceva ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici bucurestenii "conservari" nu sunt obisnuiti. Vezi subiectul topicului. Dar si foarte multi dintre biciclisti nu o au p-asta cu conducerea preventiva. La 200km/h, nici mama costumului si cashchetei nu te mai scapa. L-ati vazut la tv pe benvenaru care a intrat cu 200 intr-un camion, pe drumul spre giurgiu, saptamanile trecute.

 

Ce sa mai, e un haos total, nici covrigarii nu sunt prea prea, dar nici ghidonistii nu sunt foarte foarte. De vina e cine a inventat roata si ala de a replicat-o.

Nu se va schimba nimic mult timp de acum inaninte, pentru ca nu se va schimba, in primul rand, caracterul locuitorilor acestei tari. Nu pot fi toti nemti.

 

Atentie si preventie!

Fereste-l pe celalalt!

 

Apropo

Imbecilu doljean a dat-o la intors la final, cum ca el a trecut pe verde, si Adi (chopper) a plecat tot pe verde. Ambii aveau verde ... ;)

A plecat complet suparat dupa ce si-a furat amenda plus concediu 3 luni (bashca 2 congelatoare de carne de la cei prezenti acolo)

 

Chestia mijto este ca Adi m-a sunat sa vin sa dau declaratie la 2 dimineata.

OI FI IO IDIOT ????? ERA 02:00 AM !!!!!! Accidentul s-a produs la 15:30 .....

 

Ce e in neregula aici ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mey sanatate omului care a avut accidentul si mult "respect" celor care s-au abatut de la subiect si incep acum sa se certe de la cine are mai multi idioti in judet la volan. Normal ca fiecare isi va apara judetul dar problema este alta cum ii facem pe conservari sa respecte legile si pe noi in circulatie si sa constientizeze ca ei cu(,) conservele nu vor putea face ce facem noi cu motoarele in trafic (ma refer la strecuratul motociclistilor printre conserve si la depasiri toate astea facute cu cap fara prea multe riscuri de accident din partea noastra) si sa nu se mai oftice pe chestia asta.........

.............Sau poate asta este motivul pt care nu suntem respectati ca ne putem strecura si le-o luam inainte, dar cu legile ce-or avea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respectul tre sa fie reciproc. Si tre sa fie RESPECT, nu "respect".

 

Forumurile sunt facute pentru discutie ("An online discussion group, where participants with common interests can exchange open messages." - link), pentru impartasirea de chestii.

Faptul ca soferii sunt ok, adik OK, e beton. Asta, in plus, permite divagarea discutiei.

 

Pentru consultarea listei cu accidente poti merge aici, stimata series. Nu vad de ce te-ai ofuscat asa ... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...