Jump to content

Pasiuni comune ale motociclistilor Clujeni

Guest Dreamaster

Recommended Posts

• Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ca asta? Che_Guevara_01.png

Mesaj completat

Maine am sa incerc sa fac pe hartie sa vad ce iese.

Cum e un marker mecanic? :)

seamana cu aparatul de detartrat.este actionat pe aer .cat un pix cu patru paste de mare.si se foloseste la scris etichete metalice,sau serii pe sasiu la masini de exemplu.e ca si cum ai desena cu creionul .numa ca nu poti folosii radiera

Asta e Comandante al meu :D

A iesit cam aiurea cu coloratul ca am desenat cu un creion obisnuit. In realitate arata mult mai bine desenul si nu se vad liniile alea unde am colorat.

Pentru un amator eu zic ca e destul de ok, dar nu cred ca ma pot incumeta in a-ti grava ceva pe motor, mai ales ca nu as avea bani sa-ti platesc pagubele :)

Tot ce pot sa fac e sa-ti fac cadou desenul ;)

post-11764-1266586044_thumb.jpg

post-11764-1266586068_thumb.jpg

e ok .creionul zgarie fin materialul.lasa o dara ca si un creion cu mina 0.5 0.7.o sa fie interesant .si nu iti fie frica ,caci nu ai ce sa strici.toba oricum se juleste la izbele pe asfalt.

Asta e Comandante al meu :P

A iesit cam aiurea cu coloratul ca am desenat cu un creion obisnuit. In realitate arata mult mai bine desenul si nu se vad liniile alea unde am colorat.

Pentru un amator eu zic ca e destul de ok, dar nu cred ca ma pot incumeta in a-ti grava ceva pe motor, mai ales ca nu as avea bani sa-ti platesc pagubele ;)

Tot ce pot sa fac e sa-ti fac cadou desenul :D

Super fain desenezi... :)

De ce nu cumperi un aparat de vopsit gen cum au la cabinetele de tatuaj (zic si eu) si sa pictezi pe casti moto, carene,...etc

Nu ti-ar place?Si ar iesi si un leu de 3... :lol:

eu sant pasionat de entomologie. :lol:

adica imi place sa aud cum se zdrobesc insectele de casca,de viziera si de windshield. :)

SI FOTOGRAFIATUL. am nevoie de picture project cd-ul meu a crapat! ;)

pt nikon .cooll fix-pix :D

Edited by alexandru1771
e ok .creionul zgarie fin materialul.lasa o dara ca si un creion cu mina 0.5 0.7.o sa fie interesant .si nu iti fie frica ,caci nu ai ce sa strici.toba oricum se juleste la izbele pe asfalt.

Chiar nu stiu cum ar fi, pe foaie am folosit linii ajutatoare care ulterior le-am sters si la un moment dat Che Guevara al meu era cam asimetric si i-am pus ceva barba asa...de la mine :)

Probabil ca ar trebui sa incerc o data pe o bucata de metal care nu apartine de motor :lol:

Super fain desenezi... ;)

De ce nu cumperi un aparat de vopsit gen cum au la cabinetele de tatuaj (zic si eu) si sa pictezi pe casti moto, carene,...etc

Nu ti-ar place?Si ar iesi si un leu de 3... :D

Merci de aprecieri, dar nu cred ca m-as putea ocupa de asa ceva, nu sunt chiar atat de buna, nu am studii de specialitate si nu pot desena chiar orice.

De ex nu pot desena motociclete, pur si simplu nu-mi ies.

Merci de aprecieri, dar nu cred ca m-as putea ocupa de asa ceva, nu sunt chiar atat de buna, nu am studii de specialitate si nu pot desena chiar orice.

Pai trebuie sa exersezi,e clar ca ai talent la desen,te invidiez...:D

Stiu un BMW R1150 negru, destul de mare, poti incerca pe el sa pictezi ceva... ;)

PS:Nu cred ca-ti trebe studii de specialitate,"just the touch"...

:)

Chiar nu stiu cum ar fi, pe foaie am folosit linii ajutatoare care ulterior le-am sters si la un moment dat Che Guevara al meu era cam asimetric si i-am pus ceva barba asa...de la mine :)

Probabil ca ar trebui sa incerc o data pe o bucata de metal care nu apartine de motor ;)

saptamana viitoare o sa icercam.dar eu sant sigur ca o sa iasa momentan motorul nu imi e acasa .dar o sa il duc la firma .si pe urma discutam

Pe langa fotografie, baschet, mountain biking se mai adauga si rolele(de cand nu m-am mai dat am si uitat). Si nu doar o plimbare prin parc ci ceva putin mai agresiv. Mi-ar placea sa ajung la un nivel de genul:

Unde joci baschet? As veni si eu... sau poate si altii care nu joaca fotbal...

Momentan doar la orele de educatie fizica(pana in iunie). Dar daca suntem 10 oameni cu pasiunea asta ne putem inchirea o sala pentru o ora si sa facem meciuri 5-5. O sa ma interesez sa vad daca se poate inchiria sala de la Ghibu si pentru cat. De asemenea daca cunosteti vreo sala de baschet de inchiriat si pentru ce tarif ar fi superb. Jucatul de baschet pe beton nu ma atrage. Deci doritori?

Edited by Schumy CJ

In parcul Iuliu Hatieganu se putea inchiria sala de sport sau terenul de baschet, la un moment dat.

Mergeti pana acolo si aflati exact preturile si conditiile de inchiriere....oricum ma gandesc ca mai ieftin de 80 lei/ora nu o sa gasiti.

In parcul Iuliu Hatieganu se putea inchiria sala de sport sau terenul de baschet, la un moment dat.

Mergeti pana acolo si aflati exact preturile si conditiile de inchiriere....oricum ma gandesc ca mai ieftin de 80 lei/ora nu o sa gasiti.

Si sa fie 100. Daca suntem 10 iese la 10 lei/om, ceea ce nu mi se pare mult.

Edited by Schumy CJ
Si sa fie 100. Daca suntem 10 iese la 10 lei/om, ceea ce nu mi se pare mult.

am inchiriat de vreo 2 luni sala de la clujeana (naspa, panouri de cacao...pentru jocuri serioase nu se potriveste) si am platit 180 lei pentru 2 ore.

Oricum, eu m-as baga la un baschet...atata timp cat nu se intercaleaza cu zilele de fotbal.

P.S. In tinerete :o am fost destuuul de bun la jocu la asta

Eu propun o zi ca martea sau miercurea. Astfel nu se intercaleaza cu fotbalul. Singura problema ii sa gasim o sala cat de cat buna. La Ghibu panourile si inele sunt super bune. Doar ca nu stiu daca mai este loc liber. Oricum, prima oara ar trebui sa ne strangem sa fim siguri ca suntem suficienti.