Sari la conținut

Enduro Panorama Ghelari - 30 aprilie - 2 mai


ionut73
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 172
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

IN MOD OFICIAL VA ANUNT:

 

ENDURISTII SE INTORC IN TINUTUL PADURENILOR - ENDUROPANORAMA 2 Ghelari, jud Hunedoara, Romania !

Va asteptam sa fiti alaturi de noi pentru 3 zile de enduro a la HAITA - 30 aprilie, 1 mai, 2 mai !

Pregatim trasee mai lungi, mai adevarate, distractie mai mare!

 

 

Detalii mail : motoclubhaita@gmail.com

In curand : www.motoclubhaita.ro

post-21769-1267529699_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IN MOD OFICIAL VA ANUNT:

 

ENDURISTII SE INTORC IN TINUTUL PADURENILOR - ENDUROPANORAMA 2 Ghelari, jud Hunedoara, Romania !

Va asteptam sa fiti alaturi de noi pentru 3 zile de enduro a la HAITA - 30 aprilie, 1 mai, 2 mai !

Pregatim trasee mai lungi, mai adevarate, distractie mai mare!

 

 

Detalii mail : motoclubhaita@gmail.com

In curand : www.motoclubhaita.ro

 

 

Dati-ne cateva detalii :

 

1) Taxa de inscriere are si cazarea inclusa ?

 

2) Aducem canistre pentru alimentare ? ( parca era vorba de 2 canistre a 5 litri pentru prima zi )

 

Mersi...

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dati-ne cateva detalii :

 

1) Taxa de inscriere are si cazarea inclusa ?

 

2) Aducem canistre pentru alimentare ? ( parca era vorba de 2 canistre a 5 litri pentru prima zi )

 

Mersi...

:crack:

din ce am vorbit cu paul(grizzly)treaba se prezinta in felul urmator:cazarea NU este inclusa in taxa de participare,trebuie canistre de alimentare:2 pentru sambata si 1 ptr duminica..traseul fiind in total undeva spre 170-180 km in cele 2 zile de curse+prologul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taxa de participare, undeva pe la 280 de lei. Sursa e tot Grizzly

mai exact e vorba de 270 ron,asta in situatia in care se inscriu minim 6 piloti..cine vine pe principiul "lupu' singuratic" plateste 300 ron taxa de inscriere..si un mic tip oferit chiar de paul(pot beneficia de pretul asta pilotii care se prezinta in nr. de 6 la inscrieri chiar daca nu sunt din acelasi club sau oras)..ideea lui paul este sa includa in cei 300 de ron si licenta FRM si de aia foloseste metoda asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci platesti daca vii in gasca 270 ron de pilot,sau "solo" 300 ron..

 

Stef

Nu se intelege din penultimul tau post ce legatura are taxa de participare cu licenta. Tu spui ca r fi o legatura. eu nu o inteleg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate reusesc eu. :laugh:

 

1. gasca mare (6pers) = 270 lei

2. lupul singuratic = 300 lei in care este si pretul licentei. ( asa se intelege din postul lui atillas)

3. Intrebarea pusa de Ionut este : lup singuratic CARE ARE LICENTA => 300 - x lei = y lei. Cat este Y? :nono:

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stef

Nu se intelege din penultimul tau post ce legatura are taxa de participare cu licenta. Tu spui ca r fi o legatura. eu nu o inteleg.

 

In incercarea de a strange cati mai multi concurenti au pus treaba cu 270 ron daca vii in gasca (minim 6)+daca nu ai licenta mai platesti diferenta si te incadrezi in 300 ron..cine vine singur si are licenta plateste 300 de ron,sau 300+taxa de licenta daca nu ai..sper ca am fost destul de explicit..

 

@bibane-dat fiind faptul ca traseul va fi foarte lung si implica multa lume in organizare(12-14 posturi de arbitri in traseu) 170-180km in 2 zile,trasee complet diferite in ambele zile de concurs+trial vineri,premii destul de consistente in bani rezulta o taxa mai mare de participare,cel putin asta mi-a spus grizzly..

 

PS incerc sa va tin la curent cu toate modificarile care apar,fiindca paul nu are cont pe forum si vorbim destul de des la telefon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrarea in "legalitate" a "prietenestilor" duce clar la scumpirea taxei de participare.

Aproape dublu, dupa cum bine anticipasem in alt topic.

Editat de seseseko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.sper ca am fost destul de explicit..

 

Deloc, Nu inteleg de ce ai bagat licenta in toata povestea asta cu discountul pentru grup de 6. Ai ametit poporul :crack:

Povestea e simpla - daca te inscrii singur platesti 300 taxa de participare si daca te inscrii cu grupul *6 rideri* platesti 270. Taxa - include doar drepturile sportive (traseu, security, arbitraj, premii), fara licenta, fara cazare, fara masa.

 

@seseseko - intrucat taxa de participare nu include licenta si asigurare, cresterea ei nu are legatura cu federatia. Cuantumul taxei e decizia organizatorilor - ei stiu mai bine cat ii costa sa faca trasee, sa dea premii si sa organizeze o cursa ca asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deloc, Nu inteleg de ce ai bagat licenta in toata povestea asta cu discountul pentru grup de 6. Ai ametit poporul :laugh:

Povestea e simpla - daca te inscrii singur platesti 300 taxa de participare si daca te inscrii cu grupul *6 rideri* platesti 270. Taxa - include doar drepturile sportive (traseu, security, arbitraj, premii), fara licenta, fara cazare, fara masa.

 

@seseseko - intrucat taxa de participare nu include licenta si asigurare, cresterea ei nu are legatura cu federatia. Cuantumul taxei e decizia organizatorilor - ei stiu mai bine cat ii costa sa faca trasee, sa dea premii si sa organizeze o cursa ca asta.

Taxa de300ron+ect depaseste ideea de "prieteneasca" :nono:

 

Vroiau mai multi sa mearga de la noi dar din cauza asta multi nu se duc.

 

Oricum ne prezentam citva :haha: Bere rece, un taur de la hateg la protap si voie buna sa fie :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...