Sari la conținut

Enduro Panorama Ghelari - 30 aprilie - 2 mai


ionut73
 Share

Postări Recomandate

Sau Mani sau Erwin :rolleyes:

La hobby as pune bani pe Mihaita Eperesi sau pe Mihoc.

 

bucurestenii de mai jos sunt pe forum? sa ne cunoastem si noi

28. GUTUI ALECSANDRU Bucuresti RO

29. SIMON TUDOR Bucuresti RO

30. BOBOC VICTOR Bucuresti RO

31. BARBU IONUT Bucuresti RO

 

eu nu prea le am cu loterie, pronosticuri etc, insa as paria pe nr. 14 de pe lista de la profi. am inteles ca tipul e ceva campion in ungaria. o sa apara cu un kawasaki de 450 si se pare ca o sa avem ce vedea la el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 172
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu judec asa : impart taxa la numarul de kilometrii de traseu si apoi pot sa compar preturi, fiiindca pentru bere si mici ma duc la piata, nu este nevoie sa fac 400 km :rolleyes:.

ia sa te vad dupa o cursa de cativa zeci de km pe caldura sa nu ai unde sa bei o bere sau sa mananci ceva..sa organizezi o prieteneasca asa cum trebuie inseamna mult mai mult decat sa marchezi un traseu prin padure..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu prea le am cu loterie, pronosticuri etc,

 

ei, ne dam si noi cu parerea ca e gratis :rolleyes:

tocmai am vazut ca s-a inscris si Katai. Plus ca mai sunt si italienii aia de care nu stie nimeni nimic ...

 

__________________________________________________

 

intrebare pentru organizatori- PROLOGUL este obligatoriu?

 

EDIT - am vorbit acum cu Paul si m-am uitat atent si in reglulament - e obligatoriu!

- neparticiparea la prolog – penalizare de timp 60 minute

- concurentii care iau startul la prolog dar nu ajung la finish - penalizare de timp 30 minute

mi-a zis ca nu o sa fie nimic riscant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ei, ne dam si noi cu parerea ca e gratis :peace:

tocmai am vazut ca s-a inscris si Katai. Plus ca mai sunt si italienii aia de care nu stie nimeni nimic ...

 

__________________________________________________

 

intrebare pentru organizatori- PROLOGUL este obligatoriu?

 

EDIT - am vorbit acum cu Paul si m-am uitat atent si in reglulament - e obligatoriu!

- neparticiparea la prolog – penalizare de timp 60 minute

- concurentii care iau startul la prolog dar nu ajung la finish - penalizare de timp 30 minute

mi-a zis ca nu o sa fie nimic riscant.

lasa ioane ca o sa fie vreme buna,si te astept la 10 m de start sub primul copac cu berica,la ce greuceni se dau la hobby singurul lucru la care trag este sa termin traseul sanatos si cu motorul intreg..asa ca 30,60 min nu mai conteaza..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa ca 30,60 min nu mai conteaza..

 

e frustrant sa pleci cu penalizare din prima. Chiar daca si eu, ca si tine, vreau doar sa termin sanatos.

Eu chiar mi-as dori sa ajung la trial - pana la urma e si un semn de respect pentru organizatori. Doar ca nu pot sa plec mai devreme de 8.30 din fata blocului. Si nu crec ca reusesc sa ajung. Depinde foarte mult cum o sa fie iesirea din bucuresti si drumul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e frustrant sa pleci cu penalizare din prima. Chiar daca si eu, ca si tine, vreau doar sa termin sanatos.

Eu chiar mi-as dori sa ajung la trial - pana la urma e si un semn de respect pentru organizatori. Doar ca nu pot sa plec mai devreme de 8.30 din fata blocului. Si nu crec ca reusesc sa ajung. Depinde foarte mult cum o sa fie iesirea din bucuresti si drumul.

 

@Ionut - nu e TRIAL, sa nu speriem lumea. Sunt 5km de traseu de enduro care pe ultima linie dreapta de 200 m are ceva obstacole ( busteni, lemne). Nimic greu ( doar nu suntem tampiti sa vina oameni de la sute si mii de km si sa se loveasca sau sa-si strice motoarele la prolog ). Este obligatoriu. Este la ora 18.

 

In alta ordine de idei la Ghelari reprezentantul FRM nu va putea face licente decat pentru o cursa !!!!! Deci cine doreste licenta valabila pe mai multe curse sau pentru un an intreg trebuie sa se adreseze FRM!!!

 

 

Sa ne vedem cu bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca ai sanse mari sa ajungi la prolog, daca reusesti sa pleci la 8:30. Ai aprox 400km, care in conditii bune ar trebui sa ii faci in 6 ore, dar asta depinde de drum, dupa cum ai zis si tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai aprox 400km, care in conditii bune ar trebui sa ii faci in 6 ore

 

acum o luna am venit de la Deva tot vinerea - 1h ca sa trec de Sebes si 45 min ca sa traversez sibiul. mai trebuie un accident pe dealul negru si gata, s-a rezolvat :D

 

@motanu - PROLOG sa-i ramana numele :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ei, ne dam si noi cu parerea ca e gratis :D

__________________________________________________

 

si eu la fel. duminica ne-am intalnit in padure cu 4 unguri din szeged care se antrenau pt. concursul de la ghelari. din vorba in vorba am ajuns si la lista de participanti si cand a venit vorba de katay au zis ca o sa vine unul, care dupa parerea lor, este mult superior.

 

sincer chiar nu asta e important pt. mine ci sa ne simtim bine si cum a scris stef mai sus sa terminam traseul intregi si cu mobrele in stare de functionare :peace:.

 

abia asteeeeept !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare pentru oamenii care au mai fost la concursuri de enduro: eu o sa fiu prezent la concurs, pe traseu, doar ca nu particip, vin odata cu voi, participantii, ca sa fac poze si sa scriu articole pentru prima revista dedicata enduristilor. In 3 zile cat e concursul o sa trag cel putin 1000 de cadre.

 

Daca as arde cateva cd-uri, acolo pe loc, credeti ca as gasii cumparatori la ele?? Preturi moderate(30 de lei ???) si calitate buna(click), zic eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca as arde cateva cd-uri, acolo pe loc, credeti ca as gasii cumparatori la ele?? Preturi moderate(30 de lei ???) si calitate buna(click), zic eu.

 

Parerea mea - oamenii vor poze CU EI ca poze frumoase cu enduristi sunt peste tot. Asa ca uite cum as face eu:

- as baga poze la prolog si in ziua 1

- sambata seara si noaptea as lasa berea si as sta sa crop-uiesc si sa redenumeste fisierele cu numarul de concurs (adica in loc de DCS000012.jpg sa am de ex 121.jpg). Astfel mi-ar fi foarte usor sa arat imediat oricui ma intreaba poze cu el

- as baga si duminica ceva poze undeva nu foarte departe de start, ca sa ma intorc repede si sa incep sa fac DVD-uri

- si apoi as sta undeva, vizibil, in zona unde se intampla totul, cu laptopul pregatit sa arat poze oricui ma intreaba "Da' poze cu mine ai".

Sunt sigur ca daca poti sa arati repede cateva poze frumoase cu el, omu' va cumpara DVD. Altfel, nimeni nu da bani pe un DVD unde nu e sigur daca si cum apare.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea - oamenii vor poze CU EI ca poze frumoase cu enduristi sunt peste tot. Asa ca uite cum as face eu:

- as baga poze la prolog si in ziua 1

- sambata seara si noaptea as lasa berea si as sta sa crop-uiesc si sa redenumeste fisierele cu numarul de concurs (adica in loc de DCS000012.jpg sa am de ex 121.jpg). Astfel mi-ar fi foarte usor sa arat imediat oricui ma intreaba poze cu el

- as baga si duminica ceva poze undeva nu foarte departe de start, ca sa ma intorc repede si sa incep sa fac DVD-uri

- si apoi as sta undeva, vizibil, in zona unde se intampla totul, cu laptopul pregatit sa arat poze oricui ma intreaba "Da' poze cu mine ai".

Sunt sigur ca daca poti sa arati repede cateva poze frumoase cu el, omu' va cumpara DVD. Altfel, nimeni nu da bani pe un DVD unde nu e sigur daca si cum apare.

Bafta!

 

:peace: si eu as fi unul dintre primii interesati!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca e criza si nu are sens sa stricati banii aiurea pariind pe castigator am dat 2 telefoane si am rezolvat problema:

- unul lui Patrick sa puna un Gas Gas la bataie

- unul lui Greg Eyries sa se suie in avion

:D

Asa ca, doamnelor si domnilor, o sa vedeti in actiune un rider extrem de talentat. In mod normal, daca nu pleaca fara benzina sau nu isi uita echipamentul in aeroport :peace: nu prea are cine sa-l bata.

 

gasiti ceva demonstratii de-ale lui in topicul de filme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca e criza si nu are sens sa stricati banii aiurea pariind pe castigator am dat 2 telefoane si am rezolvat problema:

- unul lui Patrick sa puna un Gas Gas la bataie

- unul lui Greg Eyries sa se suie in avion

:D

Asa ca, doamnelor si domnilor, o sa vedeti in actiune un rider extrem de talentat. In mod normal, daca nu pleaca fara benzina sau nu isi uita echipamentul in aeroport :peace: nu prea are cine sa-l bata.

 

gasiti ceva demonstratii de-ale lui in topicul de filme

 

 

Zis si facut: http://www.motoclubhaita.ro/db/index.php/e...ipantiinscrisi/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca e criza si nu are sens sa stricati banii aiurea pariind pe castigator am dat 2 telefoane si am rezolvat problema:

- unul lui Patrick sa puna un Gas Gas la bataie

- unul lui Greg Eyries sa se suie in avion

:D

Asa ca, doamnelor si domnilor, o sa vedeti in actiune un rider extrem de talentat. In mod normal, daca nu pleaca fara benzina sau nu isi uita echipamentul in aeroport :peace: nu prea are cine sa-l bata.

 

gasiti ceva demonstratii de-ale lui in topicul de filme

 

 

O sa fie o mare onoare sa il ajut pe vreo urcare...http://www.youtube.com/watch?v=QhOoPNkJjnI

Editat de baurtulus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TABARA DE BAZA este la PENSIUNEA PANORAMA din GHELARI, jud Hunedoara. ( coordonate GPS N45 41 56.7 E22 46 17.6)

 

Pentru a ajunge acolo se trece prin Hunedoara, apoi se ia pe DJ 687E spre Ghelari ( orice localnic va va indruma deoarece biserica din Ghelari este un cunoscut loc de pelerinaj in judet ). Intre Hunedoara si Ghelari sunt aprox 20 km. In Ghelari se urmeaza drumul spre Poienita Voinii si chiar la iesire din Ghelari pe un varf de deal pe stanga se vede o pensiune mare alba cu acoperis rosu.

post-21769-1272367039_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' de înscris când vă inscrieți? :peace:

 

 

din pacate doar eu cu liviu am vrut sa platim prin banca, restul la fata locului.... din diverse motive cum ar fii vremea, starea motorului...... asa ca pancotanii se vor inscrie la fata locului da NU VOR LIPSI !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Patrickmoto a anuntat si test drive GasGas, ec 250 si 300 parca. O sa fie un weekend genial!

sper ca este si bere in tabara :peace: ..ce ne-am nenorocit altfel..cineva trebuie sa isi dea cu parerea si de pe margine cu berea in mana..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost si anul trecut, si era la pensiunea aia ceva bar. Si satul nu e la mare distanta, gen 5 minute pe moto sau 20 pe jos, faci si ceva miscare inainte de cursa :peace:

 

Saptamana asta a fost vreme extreme in HD: ba soara, ba ploaie. Azi a picurat putin, a spalat soseaua, acuma nu mai ploua. Sper sa tina si vremea cu organizatorii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu ma intelegi gresit ! eu nu am spus ca taxa de participare este mare !!! ci toata cheltuiala in total. sunt sigur ca o sa fie distractie la maxim si sa ne vedem cati mai multi la start

 

din pacate si Sibiul o sa cam lipseasca de la eveniment...e criza domle :laugh: ,mie personal sa spun drept mi-i se pare cam mare taxa ptr o preteneasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima zi a fost super, prologul foarte fain facut. Eu, la munca, la pozat. Am stat putin de vorba cu Patrick si Greg Eyries, lui Greg nu ii convenea cum e setat carburatorul, deci a trebuuit sa fie desfacut:D

 

Acuma e 7 fara un sfert, plec la cursa: first day of hard enduro, here I come!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...