Sari la conținut

Anunturi comerciale - orice legat de enduro/cross


Soso
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vand KTM 450 exc 2007 ! Impecabila, fara competitii. Vand si echipamentul complet si multe piese !!!

 

Cumparata la 120 de ore, tot ce se poate la ea.

 

http://www.pro-bike.ro/forums/topic/76456-...225#entry395225

 

http://www.pro-bike.ro/forums/topic/76455-...222#entry395222

 

numar de contact : 0727342926

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lamuriti-ma si pe mine ce minunatii se petrec la competitiile astea? E ca in reclama cu snickers de se transforma orice martalog intr-un turbat in momentul cand plateste taxa la o "prieteneasca"?

Sau poate o fii CNE-ul nostru mai mult decat stim :)

Editat de Mark81
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lamuriti-ma si pe mine ce minunatii se petrec la competitiile astea? E ca in reclama cu snickers de se transforma orice martalog intr-un turbat in momentul cand plateste taxa la o "prieteneasca"?

Sau poate o fii CNE-ul nostru mai mult decat stim :)

 

Ideea e ca la competitii (nu neaparat CNE) alergi contratimp. Te grabesti. Nu faci enduro "peisagistic". Mergi pe principiul "ori la bal, ori la spital". Stii ca vine o "gondola" si culege pe cei defectati de pe traseu. In concluzie, daca participi la competitii nu devii neaparat "mai superman" da' sigur dai buf cu mobra mai tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer eu as lua mai degraba un motor plimbat in campionat, daca tot cheltui banii pe taxe, nu-ti permiti sa-ti bati joc de motor si sa te lase in timpul unei etape. Ca sa nu mai zic ca la EX sau pe speciale la enduro, ai cazut=ai pierdut, asa ca nu mi-as face prea multe griji pe tema asta.

M-as feri mai degraba de incepatori care le fierb si le trantesc de le iau dracii la fiecare 500m.

Mesaj completat

Sincer eu as lua mai degraba un motor plimbat in campionat, daca tot cheltui banii pe taxe, nu-ti permiti sa-ti bati joc de motor si sa te lase in timpul unei etape. Ca sa nu mai zic ca la EX sau pe speciale la enduro, ai cazut=ai pierdut, asa ca nu mi-as face prea multe griji pe tema asta.

M-as feri mai degraba de incepatori care le fierb si le trantesc de le iau dracii la fiecare 500m.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer eu as lua mai degraba un motor plimbat in campionat, daca tot cheltui banii pe taxe, nu-ti permiti sa-ti bati joc de motor si sa te lase in timpul unei etape. Ca sa nu mai zic ca la EX sau pe speciale la enduro, ai cazut=ai pierdut, asa ca nu mi-as face prea multe griji pe tema asta.

M-as feri mai degraba de incepatori care le fierb si le trantesc de le iau dracii la fiecare 500m.

 

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer eu as lua mai degraba un motor plimbat in campionat, daca tot cheltui banii pe taxe, nu-ti permiti sa-ti bati joc de motor si sa te lase in timpul unei etape. Ca sa nu mai zic ca la EX sau pe speciale la enduro, ai cazut=ai pierdut, asa ca nu mi-as face prea multe griji pe tema asta.

M-as feri mai degraba de incepatori care le fierb si le trantesc de le iau dracii la fiecare 500m.

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care vand sunt tocmai incepatorii care dau cu ele de pamant si le fierb. Nu campionii EX sau CNE. Asa ca mentiunea "nu a fost folosita in competitii" are justificare. Asta nu inseamna sa-i si crezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care vand sunt tocmai incepatorii care dau cu ele de pamant si le fierb. Nu campionii EX sau CNE. Asa ca mentiunea "nu a fost folosita in competitii" are justificare. Asta nu inseamna sa-i si crezi.

nu it baga nimeni mina in buzunar,iar fiecare apreciaza uzura dupa standardele lui,eu unu daca e rugina multa si depuneri mizerie pe motor cadru cable belite e varza neingrijita poate sa aibe 50h,eu am dat un ktm la 500h jurai cai ca nou de 30h max.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu it baga nimeni mina in buzunar,iar fiecare apreciaza uzura dupa standardele lui,eu unu daca e rugina multa si depuneri mizerie pe motor cadru cable belite e varza neingrijita poate sa aibe 50h,eu am dat un ktm la 500h jurai cai ca nou de 30h max.

 

 

asa e si cu mecanicii, umbla ei peste tot, schimba rulmenti, cuzineti si alte d-astea, ba mai mult, sunt atenti cu uleiul si antigelul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yamaha SuperTenere, '90, shimbate placute frana, ulei, bujii, etc. Inlocuit saua din poze cu una originala, schimbat esapament cu unul Arrow Paris Dakar,inlocuit releu incarcare cu unul cu aripioare de racire, cauciuc aproape nou pentru spate nemontat. Necesita putina atentie la partea vizuala, de aici si pretul de 1000 de euro, valabil cumva doar anul acesta.

 

Sau schimb cu auto, inmatriculata sau nu, dar in stare buna de functionare.

 

Y!Id- me_zx6r ; 0745 679360.

post-21727-1291712764_thumb.jpgpost-21727-1291712792_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yamaha Yz 426 F,2002, Cross Înmatriculabil, 1500E fix, 0763426841

 

Sînt proprietarul ei din UK, am V5, talon Âşi act de proprietate totodată pe numele meu.

 

A fost motorul de navetă la muncă (!?). Mda, un cross înmatriculat.

L-am adus acasă cînd mi-am terminat treaba, din păcate trebuie să se vîndă.

Este înmatriculabil Âşi aici. Nu mai "debitez" ce accesorii de calitate are pe el...

Are jantele alea aurii pe care dai sute de euro, probabil fac o prostie dîndu-l, dar asta e!

 

Fiindcă are nevoie de un cauciuc pe spate,

eventual o foaie pe spate Âşi plăcuțe de frînă, YZ-ul se dă la 1500 euro.

 

Nediscutabil!

 

A, să nu uit! ÂŞi echipamentul devine disponibil. Cizme "beton", Forma Dominator, size 42, catarame metalice, articulate, cască Âşi ochelari Smith, armură,... pentru prețuri, vezi mobilul:

 

0763426841

 

Încă e sezon... vezi poza la muntce!

 

Pa!

post-47873-1291813553_thumb.jpg

post-47873-1291813572_thumb.jpg

post-47873-1291813587_thumb.jpg

post-47873-1291813694_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand cauciuc Mitas sportextreme XT754 dimensiuni 110/100 -18, fostul model Trelleborg TenMaster T754 ,cauciuc foarte bun pt suprafete cu mult noroi pana la medium hard , cu foarte bune propietati de curatare , pret 80 Eu , tel:0728911333 Marius

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Mark, intr-o oarecare masura ai dreptate. Asta nu inseamna ca vei gasi motorul care te avantajeaza la un fost sau actual competitor- de ex daca se da pe cross, acolo poate nu pica cu el dar ti-l da fumat. Sau exista si posibilitatea sa il cumperi de la un "incepator" care intradevar a avut grija de el. Poate a mers de 2 ori la munte si in rest numai la campie. Ca mine . Salut ! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...