Sari la conținut

Crash & Sissy Baruri


jumbo
 Share

Postări Recomandate

salut.Stiu pe cineva in Brasov care face tot felul de magarii din metal (inclusiv sissy bar-uri si crash bar-uri).tel lui este 0721399052 .Poate va ajuta

Mersi...! Prea departe pt. mine.... :ok: nu de alta,da' mai trebuie facute verificari pina sa-l montez...Si la VN-ul de 750 nu e decat un engine-guard (o chestie pur estetica,nu ajuta cu nimic !),asa ca trebuie facut artizanal...Nimeni prin Bucuresti,cu role si teava groasa (inox sau fier,nu mai fac mofturi,se cromeaza...) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domn' profesor, mi-am comandat si eu crash-baruri similare acu o saptamana si ceva, abia astept sa-mi vina. daca apar ceva probleme din cele mentionate va chinui cu intrebari.

Toata stima!

 

La 5 milioane un crash facut pe genunchi,in comparatie cu unul nou de la Louis care te costa in jur de 150 epuroi.....cred ca nu se merita.

O comanda la PAULA'S,daca nu are piesa in stoc dureaza maxim 15 zile,iar taxa de curier costa pana in 500.000 lei.

O alta problema: Crash-barul trebuie sa aiba cel putin pt. V.N. 800 dimensini lucrate la milimetru, altfel pe partea stanga fara distantiere e IMPOSIBIL de montat.

Cu un crash original m-am chinuit 3 ore sa iasa shtok.

Dar, cred ca a iesit.

post-15724-1176270635_thumb.jpg

Iar aici este surubul de prindere transversal care e CRIMINAL de neascultator.

ATENTIE:NU se poate monta daca nu se scoate capacul de la cutia de viteze!post-15724-1176270926_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce are arkan pare mai mult engine-guard, nu vad cum ar proteja genunchii in caz de cazatura; ba mai mult, ma tem ca bara care vine spre sha ar putea fractura tibia. Dar exista pt. VN80 si varianta de crash-bar ca in pozele de mai jos. E mai lat si mai jos decat scarita, mai incomod la strecurat (ah, Videanule, cu bordurile tale inalte!), dar in caz de accident e mai eficient. Eu am scapat odata motorul la o plecare de pe loc pentru ca uitasem ghidonul blocat, dat motorul nu a cazut, s-a proptit in crash-bar si a ramas la 45 de grade.

post-13533-1176352402_thumb.jpg

post-13533-1176352438_thumb.jpg

post-13533-1176352463_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea...doar cel a lui sorinavram mai arata a cruiser(crash-bar)...celelalte...parca sunt ptr enduro...arata ca si cele de pe GS adventure...si...nu vad utilitatea pirghiei din dreptul la tibie...poate doar cum a zis careva mai sus...sa te raneasca... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Vulcanetele de 800 Classic acesta a fost singurul model pe care l-am gasit la LOUIS, cod.10022138.post-15724-1176355387_thumb.jpg

 

ea baga tu un ochi aici:

http://www.scootworks.com/swcart/shop.cgi/...176364189.17087

modelul pentru vnu de 800.

 

Cum e?

Iata si poza mai jos.

post-7086-1176363910_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cine aduce asha aceva?

 

ea baga tu un ochi aici:

http://www.scootworks.com/swcart/shop.cgi/...176364189.17087

modelul pentru vnu de 800.

 

Cum e?

Iata si poza mai jos.

post-7086-1176363910_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cine aduce asha aceva?

 

Pai nu aduce nimeni, iti faci comanda pe net, si ti le trimit ei in ro. Iti trebe doar un card cu care sa poti plati online. Mie in mail mi-au spus ca platesti in plus costul de transport.

"NOTIFICATION OF SHIPMENT

We will email you the day your order ships with your tracking number and expected ETA. Please give us time to process and ship your order according to our timetable"

 

Eu am facut comanda de asa ceva la ei si acum astept sa-mi trimita costurile suplimentare pentru crash-bar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Vulcanetele de 800 Classic acesta a fost singurul model pe care l-am gasit la LOUIS, cod.10022138.post-15724-1176355387_thumb.jpg

Iata un alt cod de pe Louis, cu un crashbar Hepco&Becker:

10023259

Dar nu-i dau poza, cea care apare sus cred ca e generica. Dar ca sa vezi cum arata, da click pe "Anleitungen" si iti da in PDF un desen cu modul de instalare. Nu e nici asta ca al meu, pe al meu e un rest de eticheta pe care scrie Five Stars. O avea coniac inauntru?

 

Crashbarul tau e produs de Fehling. Faptul ca te-ai chinuit la montare nu ma mira. La precedentul meu motor un crashbar produs de ei nu se potrivea neam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Copie 1:1 dupa un altul.

Iti spun sa-ți iei de la Louis (daca vrei sissy-bar stock)si sa nu te complici sa-ți faci, ca pierzi timp si bani (asta daca nu vrei tu ceva deosebit).

 

oare au si pentru M1800?

 

nu am gasit mai nicaieri, pe e bay era ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...