Sari la conținut

Crash & Sissy Baruri


jumbo
 Share

Postări Recomandate

am gasit pe okazii.ro, dar era 50 euro, vrioam pt shadowul meu, dar inca nu am apucat sa ma intalnesc cu omul sa vad ce poate face!!!!

 

hei dmw, ai un numar sau o adresa de mail a tipului care se pricepe la mestesugit crasbarurile si spataru? ca mi-s interesat pt vulcanetele meu! multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hei dmw, ai un numar sau o adresa de mail a tipului care se pricepe la mestesugit crasbarurile si spataru? ca mi-s interesat pt vulcanetele meu! multam

 

e mai complicat pe okazii.ro sa iei legatura cu alt user, adica imposibil, ca sa aflu adresa lui de mail tre sa licitez shi daca fac asta, tre sa cumpar shi daca u se potriveshte ce fac! ashtept sa-mi raspunda la mesajul lasat pe site, am pus shi adresa mea de mail, da mi-au shters-o imediat adminii :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana: Am fost eu la o firma care lucreaza cu inox...Fac oamenii niste chestii traznet,da' si pretul e pe masura...M-am dus sa-mi faca crash-bar.Probabil c-o sa coste vreo 5 mil....Nu cred ca merita sa dai atita daca ai o Nipra (no offence)...Pt.o japoneza e altceva,mai ales daca nu exista facut de firma (gen Hepco&Becker, Fehling,etc...).Oricum,eu vreau ceva mai special.

Care vrea,pot sa-i dau nr. de tel. al sefului de-acolo (fabrica e in Bucuresti,pe Calea Ferentari).Cu cit suntem mai multi,cu atit mai bine...!Au foarte mult de lucru,nu prea le convine sa lucreze unicate.

La Motomania,exista un Vulcan de 800 (rosu,frumos-foc!!!!),dotat cu crash-bar...Chiar azi am fost sa-l masor,sa vad daca nu cumva s-ar potrivi pe-al meu (e de 750,total diferit).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am facut singur sissy-bar-ul , nu din inox dar vopsit cu un spray negru a iesit destul de bine insa nu vreau sa-mi amintesc cat am lucrat la el . acum intentionez sa-mi fac doua genti din piele , sper sa-mi reuseasca .

post-9858-1150307965_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana: Am fost eu la o firma care lucreaza cu inox...Fac oamenii niste chestii traznet,da' si pretul e pe masura...M-am dus sa-mi faca crash-bar.Probabil c-o sa coste vreo 5 mil....Nu cred ca merita sa dai atita daca ai o Nipra (no offence)...Pt.o japoneza e altceva,mai ales daca nu exista facut de firma (gen Hepco&Becker, Fehling,etc...).Oricum,eu vreau ceva mai special.

Care vrea,pot sa-i dau nr. de tel. al sefului de-acolo (fabrica e in Bucuresti,pe Calea Ferentari).Cu cit suntem mai multi,cu atit mai bine...!Au foarte mult de lucru,nu prea le convine sa lucreze unicate.

La Motomania,exista un Vulcan de 800 (rosu,frumos-foc!!!!),dotat cu crash-bar...Chiar azi am fost sa-l masor,sa vad daca nu cumva s-ar potrivi pe-al meu (e de 750,total diferit).

sal darian

ma intereseaza numarul ala de telefon. As mai avea o rugaminte. ai precizat ca ai fost la motomania si ai luat masurile crashbar-ului de la vulcanetele ala de 800. Am si eu unu pe care l-am luat cam chel. vroiam sa te intreb daca cumva il dau de vanzare separat de motor(merita sa incerc desi poate intrebarea este putin ridicola)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal darian

ma intereseaza numarul ala de telefon. As mai avea o rugaminte. ai precizat ca ai fost la motomania si ai luat masurile crashbar-ului de la vulcanetele ala de 800. Am si eu unu pe care l-am luat cam chel. vroiam sa te intreb daca cumva il dau de vanzare separat de motor(merita sa incerc desi poate intrebarea este putin ridicola)

Hai noroc!

Crash-bar-ul ala e montat pe-un motor second-hand,care,evident,e de vinzare cu totul...mai are si proiectoare,coburi de piele,etc...merita vazut!mai ales daca vrei sa ti-l "cosmetizezi". Pacat ca nu scrie pe crash-bar ce firma e (o fi avut el vreun abtibild).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai noroc!

Crash-bar-ul ala e montat pe-un motor second-hand,care,evident,e de vinzare cu totul...mai are si proiectoare,coburi de piele,etc...merita vazut!mai ales daca vrei sa ti-l "cosmetizezi". Pacat ca nu scrie pe crash-bar ce firma e (o fi avut el vreun abtibild).

 

Multam, l-am vazut, arata superbine,pretul e o picatura cam ridicat, dar e ok. Crashbar-ul e Fehling

te mai rugasem ceva in legatura cu nr ala de telefon al meseriasilor din ferentari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va dau o sugestie...o idee ce mi-a venit zilele trecute umbland sa improvizez ceva la motor - pt sissy bar s-ar putea folosi acel sissy bar (oarecum :cheers: ) de la bicicletele vechi - pegas - alea cu roti mici si coarne de chopper, lungi - saua are in spate un suport cam de 40-50cm lungime si e cromat - sunt convins ca ar merge la anumite motoare, asa cum e sau cu un mic tuning - oricum - e mult mai usor decat sa faci unu de la zero...

Editat de smokefield
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

Reinviam topicul pentru ca am nevoie de o schema de la voi.

Cine poseda masuratorile corecte pentru un sissy-bar original de Vulcan 800 Classic?

Daca nu are nimeni cine ma poate ajuta sa-mi fac si eu unul?

 

Dau cu berea dupa voi :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine iti cumperi de la Loius. Nu pierzi timp si bani incercand sa-ți faci unul artizanal, mai ales ca vrei unul stock. Daca era ceva deosebit, mai intelegeam.

 

Nu prea am inteles eu exact ce vrei tu sa spui dar cred ca dureaza o gramada de timp pana vine de la louis ceva.

Acu nus daca se potriveste cine stie ce tema la sissy-bar... parerea mea, nu sunt chiar asa de priceput.

Observasem ca si tu iti facusei parca sissy-bar. nu?

Era o poza cu Geo care tinea de un fier :ok:

Ai avut vreo schema ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copie 1:1 dupa un altul.

Iti spun sa-ți iei de la Louis (daca vrei sissy-bar stock)si sa nu te complici sa-ți faci, ca pierzi timp si bani (asta daca nu vrei tu ceva deosebit).

 

Ai dreptate. Acu am inteles. Se pare ca sunt ametit rau astazi.

As vrea eu deosebit dar nu cred ca am timp suficient pentru unul special. O sa umblu sa fac comanda ceva.

Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate. Acu am inteles. Se pare ca sunt ametit rau astazi.

As vrea eu deosebit dar nu cred ca am timp suficient pentru unul special. O sa umblu sa fac comanda ceva.

Merci.

La 5 milioane un crash facut pe genunchi,in comparatie cu unul nou de la Louis care te costa in jur de 150 epuroi.....cred ca nu se merita.

O comanda la PAULA'S,daca nu are piesa in stoc dureaza maxim 15 zile,iar taxa de curier costa pana in 500.000 lei.

O alta problema: Crash-barul trebuie sa aiba cel putin pt. V.N. 800 dimensini lucrate la milimetru, altfel pe partea stanga fara distantiere e IMPOSIBIL de montat.

Cu un crash original m-am chinuit 3 ore sa iasa shtok.

Dar, cred ca a iesit.

post-15724-1176270635_thumb.jpg

 

 

Iar aici este surubul de prindere transversal care e CRIMINAL de neascultator.

ATENTIE:NU se poate monta daca nu se scoate capacul de la cutia de viteze!post-15724-1176270926_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...