Sari la conținut

Ce Machete De Motociclete Aveti?


Postări Recomandate

Sal!

Am si eu o intrebare la colectionari impatimiti si cu experienta. Ce parere aveti de noua colectie Masini de Legenda?

Mi-am luat azi Dacia 1300. A fost 12 RON. Dar na... de acuma o sa coste 24 RON bucata. Daca te abonezi primesti si urmatoarele 2 al 12 Ron, un breloc si o vitrina in care sa le pui. Ce ziceti merita ca si calitate?

Eu cred ca merita, mi-am luat deja dacia 1300..Nu vreau sa iau toata colectia, mai sunt vreo 4 bucati pe care le doresc, printre care si ARO..

Sunt multumit de calitate/pret..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cagiva V-Raptor 1000

 

pixt-2-smm_2e35ceacdd927a3c7a17d01a0dbdca02.jpg pixt-2-smm_b8a3ade9324d7df3873e32a074d90f9e.jpg pixt-2-smm_c4c927b60197212bec37ed82b70e51bd.jpg

 

Mai am cateva machete, dar asta e momentan favorita mea... nah.. ca sa nu se supere modelu' ala 1 la 1...

ala micu' al meu a plecat in prima zi la cresa cu un BMW100 si s-a intor su Ducati 1098 :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se vor vinde 2 machete moto scara 1:18 metal +plastic la 40 ron ambele sau 25 ron bucata!! YM: paul_vxi

S-AU VANDUT NU MAI DATI MESAJE!!! MS

 

Mai adaug pt doritori inca 2 machete MOTO/BIKE cu precizarea ca doresc sa le vand pe ambele la pachet este vb de kawasaki vn 2000 scala 1/18(impecabila fara zgarieturi sau vopsea mata/sarita nota 10/10 nu mai am cutia) si bicicleta street rate in cutie (cu mentiunea ca (a avut un accident in urma careia a suferit o mica reparatie) estetic arata de nota 10/10 functionalitate 9/10 ..........ghidon mobil+lant mobil ce antreneaza roata prin prinion . ps rotile sunt negre si cauciucuri reale nu sunt din plastic!! scala bicicletei cred ca este 1:12 deoarece este dubla ca marime in comparatie cu motocicleta . pret 50 ron ambele preferabil pt buc!

post-35215-0-53939100-1318146208_thumb.jpg

post-35215-0-98090800-1318146215_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu cateva de vanzare:

 

 

 

Ducati - Paul Smart 1000LE-Gri-Maisto-15 lei

Ducati GT 1000-Rosu + Negru Maisto-15 lei

Honda Steed 600-Negru + Rosu-Welly-20 lei

Kawasaki Z 1000-Negru-Maisto-15 lei

Kawasaki ZX12R-Negru-Maisto-15 lei

Triumph Daytona 955i-Gri-Burago-15 lei

Triumph Sprint RS 955i-Albastru inchis-Maisto-18 lei

Yamaha M1 - Valentino Rossi 2006-Galben + Albastru #46-New Ray-20 lei

Yamaha TZ250M - 1994 -Albastru + Alb-Welly-20 lei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bicla s-a dat!!! a mai ramas doar motorul vn 2000 impecabil 10/10 pret 25 ron sa luam aro de la deagostini!!!!

 

macheta moto

 

*scara 1:18

 

*suspensie functionala spate

 

* ghidon mobil

 

*cauciucuri care nu sunt din plastic ci din cauciuc _=Rubber tires=_

 

*rezervor si schelet sa din metal

 

*motorul este din aliaj turnat posibil aluminium (nu este din plastic)

 

* vopseaua este identica cu originalul motocicletelor

 

*Cricul este functional

post-35215-0-09368800-1318434516_thumb.jpg

Editat de slim_daddy40
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Ma bate gandul sa vand machetele facute/ modificate de mine. Ceva doritori? Sunt confectionate din plastic si metal, unele pe baza unor machete maisto. Fiind facute de mine, nu va imaginati ca se poate face ...vrom, vrom ...prin casa. sunt mai degraba statice.

 

se pot vedea si in link-ul de mai jos.

 

poza

post-53943-0-98624400-1319215742_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

da..am vazut, is micute tare..probabil ca nici vitrina aia nu e vreo imensintate? dar nu am inteles..se ofera ca un premiu, sau vor fi disponibile pt orice cumparator / colectionar interesat?

 

Treaba cu machetele de la Deagostini si cu cadourile este in felul urmator:

 

Iti faci abonament la ei (se poate face pe site-ul lor), incepand cu numarul 2, 4 sau 6, si primesti cate un colet pe luna, care contine doua numere din revista si machetele aferente.

Abonamentul nu costa si nu costa nici transportul - contravaloarea coletului (ramburs) reprezinta pretul de taraba al celor doua numere.

 

La primul colet primesti cadou un numar (adica platesti doar unul si primesti doua)

La al saselea colet primesti cadou un breloc metalic in forma de Dacie 1300.

La al cincisprezecelea colet primesti cadou vitrina. Din poze, in vitrina incap 20 machete.

 

Toate informatiile de mai sus sunt scrise intr-o anexa cu care vine numarul cu Dacia.

 

Este posibil sa fie puse si in vanzare aceste vitrine, deoarece trebuie sa fie cel putin 31 machete (prima macheta plus 15 colete x 2 machete) ceea ce inseamna ca 11 machete nu vor incapea in vitrina cadou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca merita, mi-am luat deja dacia 1300..Nu vreau sa iau toata colectia, mai sunt vreo 4 bucati pe care le doresc, printre care si ARO..

Sunt multumit de calitate/pret..

parerea mea este ca aceste machete interesante de altfel, nu isi merita pretul de 25 ron,eu am 3 din ele si fiecare in parte prezinta mai multe defecte(stopuri lipsa,vopsea sarita,oglinzi rupte,roti turnate stramb),si cam taote machetele au astfel de probleme pretul ar fi corect MAXIM 15 ron!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...