Sari la conținut

Ce Machete De Motociclete Aveti?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

1. Yamaha M1 2004 - No. 46 - Rossi

 

:what:

 

Doua YZR-M1 GAULOISE FORTUNA YAMAHA 1:12

Plus una Yamaha YZF-R1 :what: scara 1:1

 

:crack: superb! aproape ca te invidiez!

 

Am si eu unul, am broscutza cu rulota Woody, si Traby-ul.

 

:crack: de unde ai trabantul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Kituri plastic ptr.machete , de toate felurile , avioane , masini , camioane , tot , ...str. Baia de Fier

vis-a-vis de biserica evreiasca , in zona km zero , Unirea . Eu de acolo cumpar , mai mult

camioane si avioane civile , machetele metalice le-am cumparat din strainezia , am niste monoposturi

de formula 1:18 , colectia Ferrari completa ( Enzo , Spider , toate F-urile , etc ) , niste concepturi

mai bengoase , plus o tarla de plastice montate si date cu primer , ca Iwata a murit , s-a bulit

acul si n-am de schimb .

 

Daca vreti alte machete , mergeti pe autoart.ro sau revell.ro si comandati on-line, functioneaza.

 

Acuma lucrez la un BMW WW2 cu atas la scara 1:9 , Revell , o sa pun poza cand ajung pe acasa.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-4434-1155922086_thumb.jpg ducati 999s, honda cbr xx, munch (ce-o mai fi si asta?), kawasaki vulcan 2000, si un dirt-bike.

 

Munch Mammut.Asta de mai jos.Si dirt bike-ul este probabil o Jawa.( mortala macheta!)

 

...

post-7907-1157068252_thumb.jpg

post-7907-1157068291_thumb.jpg

post-7907-1157068791_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Yamaha R1 2005:

Yamaha YZR M1:

Honda Repsol:

 

De unde ai luat R1 ?

Eu am vreo 6 de la maisto parca asa se numeste firma producatoare si sunt destul de reale am un kawasaki zx-10r ca ala de pe prima pagina a acestui topic e identic,mai am o mv augusta F4SPR

un cagiva mito, triumph 600 tt, suzuki gsxr 600, si kawasaki zx 12 r

Editat de bikerboy-iuliano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde ai luat R1 ?

Eu am vreo 6 de la maisto parca asa se numeste firma producatoare si sunt destul de reale am un kawasaki zx-10r ca ala de pe prima pagina a acestui topic e identic,mai am o mv augusta F4SPR

un cagiva mito, triumph 600 tt, suzuki gsxr 600, si kawasaki zx 12 r

R1 ,veneam de la mare ,Mamaia ,bineinteles pe motor ,si la Petromul de pe dreapte cand iesi din Mamaia era in raft ,l-am luat imediat ,machetuta a venit cu 200 km/h medie legat peste bagajul prins cu coarda elestica pe motor ,deci are si ceva sute de km la activ. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o Honda Cbr 1100xx am avut un Ducati (seamana cu cagiva mito am lapsus acum).

 

Sper sa imi mai iau cateva asa de colectie.

 

Maine pun si eu poze.

 

cat vrei pe xx...pe bune!

merge schimb:- iti dau yzf-ul lu' rossi lovit putin la roata fata!

post-6605-1158346360_thumb.jpg

post-6605-1158346619_thumb.jpg

Editat de bogdan kawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-11022-1158415655_thumb.jpgpost-11022-1158415522_thumb.jpgasa arata acumpost-11022-1158415438_thumb.jpgasa trebuia sa arate Am si eu o "macheta".Este o motocicleta imaginara.motorul ar fi de Motto Guzzi in schimb cred ca respecta proportiile generale. :crack:

Dupa ce am asamblat-o de multe ori ca in instructiuni m-am hotarat sa-mi fac un pic de tunning sa o aduc la standarde moderne:monoamortizor,stopuri pe led-uri.I-am lungit bascula si nu am avut un lant mai lung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am crezut că numai eu am păsărele la cap şi ţin machete de motociclete în vitrina mamei, printre bibelouri şi mileuri... Am o Yamaha de-a lui Vale de la Metro, dar am trei bijuterii din ITALIA, din MotoGP, două de-a lui Vale şi una de-a lui Biaggi. Păzite de un pluton de soldaţi din plumb de la ouă Kinder ! :crack: Fotografii nu pot pune decât ale ăsteia din Ro., celelalte le am pe tel. dar nu am cablu de transfer.

Editat de derkamarad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momentan pe biroul meu sa gaseste una bucata de Cagiva Raptor 1000 si una bucata de Yamaha YZF M1 (Rossi) inca sigilata, la cutie (kit de asamblare) pe care inca ma gandesc daca o desfac sau o fac cadou :crack:

 

Mai aveam un Gsx-R de 1000 dar de asemenea l-am facut cadou cuiva care merita :crack:

post-3313-1158859299_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum faci noroiul de pe roti? Foarte bine facute machetele tale!

Pai cu ceva murdar, praf de ceva (depinde ce anume vrei), chiar si scrum de tigara, cu apa apoi pensulat... (in termeni de specialitate :crack: watering), ca un fel de dus. Se pun in evidenta amanuntele, in cazul de fata profilul anvelopei. Dar se poate face si pe toata macheta, dar nu cu "noroi" , ci cu o nuanta inchisa, de gri, negru-fum, ies in evidenta detaliile si parca nu mai luceste asa ca o jucarie. Atentie insa nu revopsiti macheta ci doar o pensulati cu ceva solutie mai inchisa.

 

Uite un exemplu, dar pe alt utilaj, ca aici la birou nu am poze cu altceva...

 

un tanc :crack:

diferentele se vad foarte bine chiar daca sunt unghiuri diferite si lumina difera...

post-4842-1158937255_thumb.jpg

post-4842-1158937268_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...