Sari la conținut

Ce Machete De Motociclete Aveti?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut

iata ultima mea manifestare in materie de machete ( pe baza unui chopper cumparat de la domnu' Aka' ).

Mesaj completat

.....in lucru, langa o alta macheta din aceiasi serie ce a fost modificata, si pusa pe forum cu ceva timp in urma.

post-53943-1289312493_thumb.jpg

post-53943-1289313095_thumb.jpg

post-53943-1289313202_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Machetele ieftine sunt grosolan realizate . Ocoliti-le . Preferati sa aveti 2 -3 machete superbe decit 15 urate .

 

 

 

Faza e ca in benzinarii am vazut cu 30 - 40 ron machete 1/12 si in auchan maxim 20ron acelasi producator

 

@Valeriu Neicu sa n-o mai recunosc! ;) A iesit bine!

Editat de aka`
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ultima manifestare.....cadrul facut din sarma otelita lipit si poxipol, si o bucata din el provine de la brida ce se pune la colturi cand se da glet.....saua din plastic de cartela telefonica si piele

rezervorul din plastic.....furca fata de la o alta macheta (ca aia e la Aka) redusa in lungime, farul bucati de pixuri

iar rotile parti de la trei motociclete jucarie chinezesti....mult ciopartite si negru mat

post-53943-1289845589_thumb.jpg

post-53943-1289845639_thumb.jpg

post-53943-1289845683_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Valeriu Neicu

esti super tare. bravo tie. ai talent, inspiratie si multa rabdare

 

 

am luat si eu din auchan de curand 3 machete si intr-adevar au fost ieftine. anul trecut dadusem pe 2 de la solido vre-o 110 lei si acum am vazut la ei machete solido cu 37 (parca), in conditiile in care euroiul a mai crescut si tva-ul s-a marit. dupa parerea mea solido face machete super faine, mult mai detaliate decat cele de la maisto. poate sunt si alti producatori mai buni dar eu zic ca si solido sunt ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Valeriu Neicu

esti super tare. bravo tie. ai talent, inspiratie si multa rabdare

 

 

am luat si eu din auchan de curand 3 machete si intr-adevar au fost ieftine. anul trecut dadusem pe 2 de la solido vre-o 110 lei si acum am vazut la ei machete solido cu 37 (parca), in conditiile in care euroiul a mai crescut si tva-ul s-a marit. dupa parerea mea solido face machete super faine, mult mai detaliate decat cele de la maisto. poate sunt si alti producatori mai buni dar eu zic ca si solido sunt ok

 

da,Solido (firma franceza) sunt foarte ok in ale detaliilor dar au si un pret pe masura. Eu de obicei le luam din OMV la pretul de 45 lei. Cred ca am vreo 30 de bucati marca Solido.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Valeriu Neicu

esti super tare. bravo tie. ai talent, inspiratie si multa rabdare

 

 

am luat si eu din auchan de curand 3 machete si intr-adevar au fost ieftine. anul trecut dadusem pe 2 de la solido vre-o 110 lei si acum am vazut la ei machete solido cu 37 (parca), in conditiile in care euroiul a mai crescut si tva-ul s-a marit. dupa parerea mea solido face machete super faine, mult mai detaliate decat cele de la maisto. poate sunt si alti producatori mai buni dar eu zic ca si solido sunt ok

 

Merci frumos...daca pun mana pe una reala....ii merg fulgii :goodposting:) si un desen facut de mine in paint-ul de la Windows..... la sugestia lui Bullet.

 

Mesaj completat

si desenul despre care vorbeam....

post-53943-1289848998_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
te-am mai intrebat o data cu cat vinzi si nu ai raspuns.

deci?

 

 

 

 

Iarta-ma, nu am putut intra, eram ocupat cu sarbatorile! Deci am asa:

 

Yamaha R1,Yamaha R6, Yamaha M1 Valentino Rossi - Maisto

Suzuki GSXR 1000, Suzuki GSXR 600, Suzuki GSXR 750, Suzuki Hayabusa -Maisto

Triumph Sprint RS -Maisto

Honda CBR 1000RR, Honda 600RR - Maisto

3 Harley Davidson - Maisto

Ducati 999 XEROX -Maisto

Cagiva Mito 125 -Maisto

Kawasaki KLX 450 - Welly

Kawasaki ZX-12R - Maisto

BMW F650 GS

 

 

Maine am sa pun poze si despre preturi vorbim :D Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpar machete de KAWASAKI ZZRR1100/ZX11, ZZR1400/ZX14 SI VULCAN 2000.astept oferte si poze cu machetele in cauza.

 

cate cerinte de la astia..necunoscatori. nu gasiti fratilor fix modelul dorit,culoarea si toate alea..mai ales modelele vechi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca din greseala are careva de vanzare macheta Transalp 600 si VFR 800 (98-2001) vreau sa le cumpar :D .

 

Hai noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca le mai gasesc, doua bucati machete un Bmw si un Zuendapp din al doilea razbel, si cu soldateii de rigoare!

Atunci am aflat eu ca filtrul de aer la Zuendapp ul utilizat in desert era situat undeva deasupra rezervorului.

Cred ca a fost cel mai misto cadou de Craciun setul acela de machete!Au trecut ceva ani!

 

La multi ani tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...