Sari la conținut

Incepe sezonul - Coliziune Bistrita.


Weeman
 Share

Postări Recomandate

În data de 02.03.2010, la ora 17:59, pe str.Piața Centrală din Bistrița, Cosmin I. de 26 de ani, în timp ce se afla cu autoturismul proprietate personală în parcarea amenajată pe str. Piața Centrală, s-a pus în miÂşcare de pe loc fără să se asigure corespunzător Âşi nu a acordat prioritate de trecere unei motociclete care circula pe str. Piața Centrală, în direcția de deplasare spre str.Liviu Rebreanu.

 

Conducătorul motocicletei, sesizând manevra conducătorului autoturismului, a sărit de pe motocicletă fiind proiectat pe partea carosabilă Âşi a colizionat ulterior bara protecție spate a autoturismului.

 

Din accident a rezultat rănirea conducătorului motocicletei Âşi avarii în valoare de aproximativ 1500lei.

 

Sursa: http://www.bistrita24.ro/2010/03/motocicli...piata-centrala/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În data de 02.03.2010, la ora 17:59, pe str.Piața Centrală din Bistrița, Cosmin I. de 26 de ani, în timp ce se afla cu autoturismul proprietate personală în parcarea amenajată pe str. Piața Centrală, s-a pus în miÂşcare de pe loc fără să se asigure corespunzător Âşi nu a acordat prioritate de trecere unei motociclete care circula pe str. Piața Centrală, în direcția de deplasare spre str.Liviu Rebreanu.

 

Conducătorul motocicletei, sesizând manevra conducătorului autoturismului, a sărit de pe motocicletă fiind proiectat pe partea carosabilă Âşi a colizionat ulterior bara protecție spate a autoturismului.

 

Din accident a rezultat rănirea conducătorului motocicletei Âşi avarii în valoare de aproximativ 1500lei.

 

Sursa: http://www.bistrita24.ro/2010/03/motocicli...piata-centrala/

 

 

Trist,dar adevarat.....

Daca pana acum in fiecare toamna se obisnuiesc cu noi in trafic ,primavara este adevarat carnagiu......la cati ametiti am vazut in timpul iernii conducand ,nu este de mirare...

Contribuinta este si a noastra,multi dintre noi au cat A fara sa aiba experienta cat B,anticiparea in trafic ,ceea ce l a salvat pe colegul nostru din Bistrita.

Sfatul meu "BELITI OCHII CA ALTFEL......BELITI CEAPA"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in prima zi cu 17 grade (2 mar a.c.) am vazut 3 accidente cu scuteristi dintre care doi au fost luati cu ambulanta. daca din decembrie pana acum am fost vreo 10 tembeli care ne-am plimbat prin bucuresti zilele astea au fost tare multe moto pe bulevarde. si soferii sufera de astenia de primavara si reflexele catorva colegi de pasiune sunt tocite dupa hibernarea de sezon rece. eu nu cred ca trebuie sa fie nici un "carnagiu de primavara". s-a mers bine mersi toata iarna.

Editat de deadcow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferii nu mai sunt obisnuiti cu motociclete in trafic, trebuie sa ne gandim ca au trecut vreo 3-4 luni de cand marea majoritate au disparut de pe strazi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Haywood Yablomme

Am tobele goale tocmai ca sa le aduc aminte ca existam. Mi-am tras o haina galben-verzuie reflectorizanta ca alea de politie,efectul este teribil.

Se pare ca in ultima vreme barbatii au imprumutat obiceiul femeilor de a vorbi la telefon (sau or fi gay?) si nu mai percep nimic din trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in prima zi cu 17 grade (2 mar a.c.) am vazut 3 accidente cu scuteristi dintre care doi au fost luati cu ambulanta. daca din decembrie pana acum am fost vreo 10 tembeli care ne-am plimbat prin bucuresti zilele astea au fost tare multe moto pe bulevarde. si soferii sufera de astenia de primavara si reflexele catorva colegi de pasiune sunt tocite dupa hibernarea de sezon rece. eu nu cred ca trebuie sa fie nici un "carnagiu de primavara". s-a mers bine mersi toata iarna.

 

e drept, din pacate insa si motoretistii cam sufera de isteria de primavara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm cele mai de sus ! În zilele acelea calde am făcut unele prostii care nu le-am făcut toată iarna pe un cross... trecut pe galben (portocaliu !), cît pe ce să "iau" pîlcul de pietoni de pe zebră, Âşi altele care mi-au amintit că odată cu căldura, pericolul paÂşte !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar nici pietonii nu au rabdare prea multa... Incep sa mearga pe zebra la 5 secunde inainte de verde (asadar, pe rosu...) Personal, stau in banca mea pana se face verde....

Mesaj completat

Anyway, insanatosire grabnica! 

 

Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca in ultima vreme barbatii au imprumutat obiceiul femeilor de a vorbi la telefon (sau or fi gay?) si nu mai percep nimic din trafic.

 

Corect, e durerea durerilor. Toti sunt cu telefonul la ureche si stau cumva intorsi si pe o parte la volan. E clar ca nu are cum sa te vada unul din asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tobele goale tocmai ca sa le aduc aminte ca existam. Mi-am tras o haina galben-verzuie reflectorizanta ca alea de politie,efectul este teribil.

Se pare ca in ultima vreme barbatii au imprumutat obiceiul femeilor de a vorbi la telefon (sau or fi gay?) si nu mai percep nimic din trafic.

 

 

Si eu am vazut undeva, la un Dedeman sau Hornbach, haina reflectorizanta sau vesta pentru cine e interesat.

 

P.S. Acum ca au si cei de la Rebu...... parca-s militieni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CBR-ul din poza nu are ABSOLUT nici o legatura cu accidentul. L-au pus pt ca nu aveau alta poza. Este vorba de o "ningia verdie". L-am vazut live cum a cazut. Nu vreau sa blamez motociclistul , dar. ......era de evitat, cel putin asa am vazut eu lucrurile. Omul a fost surprins de manevra masinii, a blocat spatele , a scris un S mare pe asflat...si dus a fost. Precizez ca masina NU i-a iesit in fata. Dupa ce a picat motorul si-a pastrat cam aceeasi directie si a trecut PE LANGA masina. Singura problema a fost ca a scos coltul masinii in drum pt ca ulterior sa se asigure...manevra foarte aiurea pe care multi soferi o fac. Motociclistul s-a speriat, a franat tare, era rece...poc. Era loc de mai bine...

PS: sa nu ma intelegeti gresit, nu am nimic cu nimeni, poate daca eram si eu mai obosit, cu gandul in alte parte poate reactionam la fel...cine stie. Doamne feri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am vazut undeva, la un Dedeman sau Hornbach, haina reflectorizanta sau vesta pentru cine e interesat.

 

P.S. Acum ca au si cei de la Rebu...... parca-s militieni

 

este o reala problama cu cei de la rebu si gecile lor...ma sperii mereu de ei,mereu cred ca sunt gabori...ni nu prea excelez la capitotul mers preventiv,acte si moralitate de a oprii....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...