Sari la conținut

America Latina


Postări Recomandate

imi place ca prietena ta e zambareata in continuare chiar si dupa necazurile astea.

Exact asta vroiam si eu sa remarc, e mare lucru ca femeie sa suporte evenimente d'astea!

Pe de o parte e foarte nasol sa ti se intample tot felul de probleme in zone d'astea dificile, insa, pe de alta parte, ai lucruri de care sa'ti aduci aminte peste ani si ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact asta vroiam si eu sa remarc, e mare lucru ca femeie sa suporte evenimente d'astea!

Pe de o parte e foarte nasol sa ti se intample tot felul de probleme in zone d'astea dificile, insa, pe de alta parte, ai lucruri de care sa'ti aduci aminte peste ani si ani.

 

intrebata de un prieten comun azi, i-a raspuns ca excursia i se pare agreabila si ii pare bine ca face asta, cu toate ca este ingrijorata de iesirile mele in off-road - mereu in situatii nepotrivite (din punctul ei de vedere, nu al meu, dupa mine sunt OK :laugh:) )

 

asadar incearca sa ma scoata oaia neagra a excursiei... :)

 

ne ducem miercuri la posta sa cautam pachetul cu piese... raspuns : "tre sa ajunga sambata, ca miercuri si joi e inchis de sarbatoare"; ma duc azi (sambata)... nimic... o pun sa sune la Lima sa intrebe de el... raspuns "ah, era blocat nu stiu pe unde, dar am rezolvat-o, ajunge sigur luni!"... ma intreb ce va mai fi luni.

 

mi-am dat seama cum functioneaza posta in Peru numai privind dulapul cu casute postale. numerele nu erau impreimate sau stantate ci scrise cu vopsea. dar cine le scrisese probabil nu se gandise ca daca le scrie in ordine va fi mai usor pentru clienti... asadar ordinea era ceva de genu 1 2 3 65 5 8 10 25 31 14 15 16 17 :D) ca la loto!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urmaresc si eu calatoria voastra si bag mana in foc, sigur ai jefuit vreo casa de schimb si acum vrei sa ti se piarda urma ...Va doresc calatorie placuta in continuare, Astept noi poze si povesti. Domnul fie cu voi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hey! Hristos a inviat! Va urmaresc si eu, pe unde ati mai ajuns? A sosit pachetul?

Va tin pumnii, si va doresc cat mai multe intamplari si privelisti placute!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hey! Hristos a inviat! Va urmaresc si eu, pe unde ati mai ajuns? A sosit pachetul?

Va tin pumnii, si va doresc cat mai multe intamplari si privelisti placute!

 

exista pe blog (www.b66ama.com) o pagina "Find us" cu ajutorul careia se poate vedea in google earth pozitia gps tracker-ului pe care il avem la noi.

 

din nefericire, asa cum am scris in ultimul post, din pricina unui protest al minerilor caile de acces sunt relativ inchise, multa agitatie pe strazi... urmarea e ca nici serviciile postale nu mai functioneaza. nu se stie pana cand...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...