Sari la conținut

GSX-R 750


Cartinescu
 Share

Postări Recomandate

Salutari.

Eu sunt Catalin, iar in urmatoarele doua poze va fi Suzy. Este o batranica rasfatata, din '97, dar care inca mai poate multe. Tre sa spun ca e prima mea motocicleta, asa ca sper sa ne intelegem. Datele tehnice nu le cunosc prea bine, cifra 750 fiind deocamdata destul pentru mine. Am cautat neaparat un gixer, deoarece astea sunt motoarele care mi-au placut cel mai mult. Si inca imi plac. Cred ca toti la inceput am luat motoare 'la ochi'.

Acum sa asteptam sa treaca iarna, poate prin mai-iunie, sa iesim pe asfalt.

post-51063-1268425321_thumb.jpg

post-51063-1268425475_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari.

Eu sunt Catalin, iar in urmatoarele doua poze va fi Suzy. Este o batranica rasfatata, din '97, dar care inca mai poate multe. Tre sa spun ca e prima mea motocicleta, asa ca sper sa ne intelegem. Datele tehnice nu le cunosc prea bine, cifra 750 fiind deocamdata destul pentru mine. Am cautat neaparat un gixer, deoarece astea sunt motoarele care mi-au placut cel mai mult. Si inca imi plac. Cred ca toti la inceput am luat motoare 'la ochi'.

Acum sa asteptam sa treaca iarna, poate prin mai-iunie, sa iesim pe asfalt.

Mai baiatule mobra aia nu-i rasfatata deloc.Esti un criminal de mobre.Mai repede sau mai tarziu se va razbuna saraca.De ce? pai ai lasat-o ingropata in nameti,o mananca rugina(deja se vede)pe la incheieturi,suruburi,pana si intre zalele de lant a intrat.O banala husa sau o folie merita si ea saraca.Banuiesc ca habar nu ai sa ingrijesti o mobra,sa-i schimbi ce e de schimbat la timp,dapai sa ai o elementara grija de ea.Se potriveste cu peisajul dezolant,cu casa aia darapanata...Cred ca esti unul care umbla vara in maieu,bermude si slapi pe ea.

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baiatule mobra aia nu-i rasfatata deloc.Esti un criminal de mobre.Mai repede sau mai tarziu se va razbuna saraca.De ce? pai ai lasat-o ingropata in nameti,o mananca rugina(deja se vede)pe la incheieturi,suruburi,pana si intre zalele de lant a intrat.O banala husa sau o folie merita si ea saraca.Banuiesc ca habar nu ai sa ingrijesti o mobra,sa-i schimbi ce e de schimbat la timp,dapai sa ai o elementara grija de ea.Se potriveste cu peisajul dezolant,cu casa aia darapanata...Cred ca esti unul care umbla vara in maieu,bermude si slapi pe ea.

ce e in neregula cu conditiile in care sta mobra? crezi ca e singurul care nu are garaj, ce treaba are casa aia derapanata? prinde mucegai mobra de pe peretii casei? poate husa are, doar n'ai fi vrut sa o pozeze cu husa pe ea. eu am garaj si uneori e mai nasol decat tinuta afara ca atunci cand se incalzeste afara face condens inauntru si e uda toata. ce sa-i fac? sa i pun radiator de 2 kw langa ea toata iarna? lasa omu in pace si nu te teme tu ca va pieri mobra din cauza conditiilor in care sta,,,

on: frumoasa si puternica mobra...remediaza defectele optice de pe ea, pune lichidele corespunzatoare si mergi calm :wacko: ride safe !

Editat de cristi cbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce e in neregula cu conditiile in care sta mobra? crezi ca e singurul care nu are garaj, ce treaba are casa aia derapanata? prinde mucegai mobra de pe peretii casei? poate husa are, doar n'ai fi vrut sa o pozeze cu husa pe ea. eu am garaj si uneori e mai nasol decat tinuta afara ca atunci cand se incalzeste afara face condens inauntru si e uda toata. ce sa-i fac? sa i pun radiator de 2 kw langa ea toata iarna? lasa omu in pace si nu te teme tu ca va pieri mobra din cauza conditiilor in care sta,,,

on: frumoasa si puternica mobra...remediaza defectele optice de pe ea, pune lichidele corespunzatoare si mergi calm ;) ride safe !

 

 

are dreptate d-l Kato, sa tii asa mobra in zapada e crima...husa sigur nu are, ca e zapada si pe semnalizare si e si sub ea...ma mir ca lantul antifurt nu este unul ruginit, neprotejat! :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cristi cbr, merci omule, cu siguranta va vedea si zile mai bune.

@carcotasii, stati linistiti, e asa pentru ca a prins-o o zapada peste noapte, n-o sa moara. Voi vedeti-va de-ale voastre.

Bine ca aveti voi garaj.

@kato, ne intalnim mai la vara, sa iti arat cum merg eu imbracat. Poate te dezbrac.

Mesaj completat

SI cu toate astea, n-am explicat starea motocicletei. Ea, saracuta a venit noaptea, iar eu am lasat-o asa. Peste noapte a nins, si....

Nici n-am spus ca o am de cateva zile, nici n-am apucat sa merg pe ea. ;)

A fost facuta programarea la 'dentist' pentru schimburi diverse si inlocuiri piese, asa ca, nu va mai luati de mine colegi motociclisti, nu toata lumea are garaj, iar casa vecinului nu am sa o repar eu. Intre timp a primit si o acoperitoare, sa o tina ferita de ape.

Am spus ca e rasfatata, pentru ca exact asemenea tratament va primi de acu'nainte.

Abia astept sa vina caldura. :wacko:

Mesaj completat

Lantul a fost cumparat dimineata, montat si pozat dupa-masa. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cristi cbr, merci omule, cu siguranta va vedea si zile mai bune.

@carcotasii, stati linistiti, e asa pentru ca a prins-o o zapada peste noapte, n-o sa moara. Voi vedeti-va de-ale voastre.

Bine ca aveti voi garaj.

@kato, ne intalnim mai la vara, sa iti arat cum merg eu imbracat. Poate te dezbrac.

Astept marea dezbracare,lumea-i mica mai baiatule! Poate vei mai auzi cateva sfaturi cum sa intretii o mobra,asta daca vei ajunge sa iubesti intr-adevar tot ceea ce se ceama motociclism.In decursul zecilor de ani petrecuti pe doua roti am vazut tot felul de asa zisi motociclisti.Intr-un final toti suntem motociclisti daca avem patalmaua si 2 roti in fata blocului sau in garaj.Chestia e ca sunt motociclisti si motociclisti.Motociclismul este pentru unii un moft,pentru altii o pasiune trecatoare si pentru altii un mod de viata.Timpul va cerne in ce categorie vei intra. Nu am jignit pe nimeni,doar am incercat sa atentionez un anumit comportament.Daca vei iesi si tu la diferite adunari,intruniri vom sta de vb cum doresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai incercat sa ma incadrezi in categoria maieu-bermude-slapi, si a fost o chestie de rahat. Nu ca ar fi ceva in neregula cu categoria aia. Dar nu mi-au placut niciodata etichetele, si nici cei care le-au pus doar pe baza unor presupuneri...

Cu dezbracatul.....nu-mi plac barbatii. Sa fii sanatos, nu am spus ca nu esti motociclist.

Hai sa ramanem la subiect, si te rog sa-mi trimiti viitoarele posibile raspunsuri pe privat.

Alea sunt poze facute la 12 ore dupa ce am cumparat-o. Si mi-e tare drag de ea, asa....ruginita pe la colturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea a fost ingrijita mobra asta..fost detinator deci stiu ce vb :)

na ce sa zic sa ai bafta de ea si poate ai noroc ca sunt motoare fiabile si rezistente :wacko:

;) OK, I LOL'ed on that :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mdaaaa cois.... vezi ca daca o lasi afara in frig si fara husa raceste la ovare....

criminal de mobre, geez... :bounce: reveniti-va frate, luati-va medicamentele, MOTOCICLETELE NU SUNT VII! sunt obiecte.... nu mai vorbiti cu ele.... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...