Sari la conținut

Iesire la munte 20.03.2010


balazsfi
 Share

Postări Recomandate

Ce ziceti de o iesire sambata care vine la munte, bucuresti - ploiesti - sinaia - brasov - cheia - ploiesti - bucuresti.

Astia de la meteo se lauda ca vor fi 12 grade si ca nu va ploua. Daca ploua ne oprim bem ceva fierbinte si directia buc :wacko:

Ma adresez in special celor mai "incepatori" pt ca si eu fac parte dintre ei, viteza de mers regulamentara / 70-80 localitati / 100-110 in afara, asta nu inseamna ca nu pot veni si cei cu mai multa experienta (mai invatam si noi un pic de la voi) ;) . De mentionat ca pana acum suntem 2 care mergem sigur, eu cu un gpz si un prieten cu transalp.

Mesaj completat

Aaaa! locul de intalnire la benzinaria petrom baneasa,cum treci de fantana miorita imediat pe partea dreapta,la 10 dimineata, bagam gaz,o tigara si am taiato.

Mesaj completat

Aaaa! locul de intalnire la benzinaria petrom baneasa,cum treci de fantana miorita imediat pe partea dreapta,la 10 dimineata, bagam gaz,o tigara si am taiato.

Mesaj completat

Aaaa! locul de intalnire la benzinaria petrom baneasa,cum treci de fantana miorita imediat pe partea dreapta,la 10 dimineata, bagam gaz,o tigara si am taiato.

Mesaj completat

Si daca vremea tine cu noi in Sinaia va duc eu la papa bun si ieftin ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare grija. Inca pe serpentine nisipul si pietrisul este omniprezent, iar de gauri....... iesi dint-un viraj si nu sti in ce "rapa" dai o recunoastere a vestitului traseu ar fi minunata.

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare grija. Inca pe serpentine nisipul si pietrisul este omniprezent, iar de gauri....... iesi dint-un viraj si nu sti in ce "rapa" dai o recunoastere a vestitului traseu ar fi minunata.

Mergem azi sa vedem cum e drumul, vb dupa ce ma intorc. Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna bine o plimbarica din asta pentru inceputul sezonului. Sa vedem cu e vremea pe la sfarsitul saptamanii. Daca e frumos o sa vin.

 

ups :-| ai lansat o invitatie la plimbare cu motoreta pe un sit cu "motociclisti" ?! mmaaaaaaree greseala :bounce:

 

Nu vad care e problema cu invitatia la plimbare. Poate ne detaliezi un pic. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost dar pana la ploiesti... drumul e ok doar un pic de nisip dar numai pe marginea drumului si vant puternic din lateral :bounce: cum ieseam din localitati de sufla de pe banda, dar a fost ok tinand cont ca nu mai iesisem de anu trecut :P

post-49549-1268656560_thumb.jpg

post-49549-1268656711_thumb.jpg

post-49549-1268656739_thumb.jpg

post-49549-1268656763_thumb.jpg

post-49549-1268656814_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

am facut ieri, exact drumul asta. Pana la Brasov nu sunt probleme, e umblat si curat. Pe la Cheia erau -1 grad. Asa cum s-a spus mai sus, mare atentie la nisipul imprastiat pe sosea prin zona Cheia, te poate fura. Mai sunt si portiuni umede, si amestecul de umed cu nisip nu ajuta la viraje :bounce:. Gropi foarte mari si foarte multe nu am remarcat.

 

Numai bine si asfalt uscat,

Adrian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plimbare pt incepatori pe cheia? acum? ...hmm suna cam aiurea, nustiu de ce

 

 

:bounce:

 

 

 

Baieti sezonul este lung, nu va lacomiti la toata bucata de cascaval din prima! Alegeti un traseu mai scurt si mai usor, este totusi prea evreme! Orice ati decide, eu va urez multa bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am verificat din nou astazi cum va fi vremea sambata si e de bine.

17 grade in bucuresti / sinaia 13 grade / brasov 12 grade. Deci nu cred ca vor fi probleme cu asfaltul. Nu ne alearga nimeni hardknot, care vor sa alarge n-au decat, ne oprim pe la fantana (e una pana in cheia pe stanga) si ii admiram si noi, mai furam din MESERIE. Eu personal nu am mai fost pe cheia cu motorul si abia astept. :bounce:

Mesaj completat

Aaaa, uite firewing are CBR 1000 RR el are cu ce sa alerge, mai ne da un sfat sau doua (te cinstim binenteles :P )

Si daca am spus ca suntem incepatori fiti si voi mai indulgenti ca toti ati fost ca noi (nu sa nascut nimeni invatat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se mai baga 2 vfr-uri de 800..unul incepator,altul nu.Dar..chiar si asa..nu are nimeni treaba cu nisipul de pe marginea drumului,iar vantul lateral nu deranjeaza asa de tare incat sa zici na nu se poate merge.vremea va fi insorita,asfalt uscat,dar rece,asa ca 2 bluze pe sub geaca si manusi groase si nu se simte nimic...nu va fi problema ca scoatem cate 3 randuri de chiloti la popas,nu?

Propun ora 10 pt intalnire si plecare,deasemenea propun si o bere fara alcool vineri dupamasa undeva pt tacleala de dinainte de drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect (apropo de bluze) mi-ar face placere sa bem si o bere vineri dar lucrez in ture (pompier) si ies tarziu. Dar propun sambata la sinaia o ciorba de burta si o bere fara alcool la "Casa Noastra" e un restaurant mare (avem loc toti) si au niste preturi criminale, am mancat eu de ziua indragostililor la ei meniul zilei cu 10 lei care contine felu 1, felu 2 si desert. :bounce:)

 

 

Ramane sa ne vedem la 10:00 la petrom baneasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma informat un prieten care este prnfesor la Sinaia ca ningea cu bulgari azi pe acolo asa ca mare atentie!

 

Daca va hotarati sa veniti pe Ploiesti/Valeni/Cheia va astept in Valeni ca asi veni si eu cu voi panca la cheia si inapoi

Multa bafta si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lume...io militez s-o cotim spre Valeni! Cu tot respectul ptr initiatorul topicului....nu vreau neaparat sa deturnez excursia pe alt traseu....da' zic si io...DN1 e criminal de aglomerat...si urat cu spume!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu tot rspectul ...dar nu ne alearga nimeni,am spus si mai sus ca cei care vor sa se dea tare,va admiram si noi astia mai incepatori :bounce: pe cheia pe la fantana e o curba marfa cred ca o stiti. creaza un tpoic separat daca vreti pe valeni (cu tot respectul).

Mesaj completat

Sambata pertom Baneasa 10:00

Mesaj completat

cu tot rspectul ...dar nu ne alearga nimeni,am spus si mai sus ca cei care vor sa se dea tare,va admiram si noi astia mai incepatori :P pe cheia pe la fantana e o curba marfa cred ca o stiti. creaza un tpoic separat daca vreti pe valeni (cu tot respectul).

Mesaj completat

Sambata pertom Baneasa 10:00

Mai vine cineva ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plus noi doi :wink: = 4 sigur. Ne vedem la 10:00, dau eu o cafea de la tonomatu din benzinarie. :drink:

 

Mesaj completat

Petrom baneasa e ala dupa fantana Miorita cum vin dinspre Piata Presei?

Cum treci de fantana miorita (vi dinspre piata presei / scanteia ) dupa 100 de metri treci pe sub podul CFR constanta si imediat la 10 metri e Petromul pe dreapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...