Sari la conținut

Unde faceti ITP-ul in Tg-Jiu?


dori_x
 Share

Postări Recomandate

Va salut! Luna viitoare trebuie sa-mi fac si eu ITP-ul la motocicleta si nu as vrea sa merg din statie in statie(ITP) si sa intreb daca fac si pentru motociclete sau nu si cat costa. Daca ati facut recent, va rog sa-mi spuneti si mie unde si cat v-a costat (in afara de RAR. Sau poate si acolo). A venit sezonul si sigur o sa intereseze mai multe persoane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La intrarea in loc. Moi dinspre Rovinari, undeva pe partea stinga aproape de sat, este o statie ITP la care se poate face atit la masini cit si la motociclete si scutere ITP-ul. Din Tg-Jiu pina acolo sint vreo 28-30km...max.

Cunosc pe cei de acolo si avind in vedere relatia buna cu ei imi pot permite sa programez telefonic cite un prieten sau amic, cu conditia sa stiu cind doreste acesta sa vina. Asa ca acei care vor ITP pot sa ma contacteze si o sa-i programez in functie de dorintele lor si programul statiei ITP.

Berea o da seful de statie, fiindca iubeste motociclismul! :P :bounce:

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

imi puteti da un numar de telefon de la statia respectiva?Si Domnu' Ivan imi puteti trimite va rog si nr dumneavoastra de telefon in un pm ca am pierdut vechiul telefon si nu il mai am

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista aici numerele mele de telefon postate la topic-ul de profil, iar numerele de telefon de la acea statie ITP nu-s abilitat sa le fac publice. Basca faptul ca nu se mai fac ITP-uri pentru motociclete din data de 12.07.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Confirm ! Momentan ITP in Gorj se poate face doar la Targu Carbunesti pt ca sunt singurii care si-au instalat bancul pt testarea franelor. Am facut-o si eu pe 10.08.2010 - 70 ron.

Statia ITP este sus, langa Spitalul Tg Carbunesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Noul sediu al S.C. SIRTRANSAUTO S.R.L., adica o parte dintre baietii de la statia ITP de la Moi, prietenii motociclistilor (au in componenta echipei de la statia ITP citiva pasionati moto), ne anunta ca si-au montat pe str. Islaz la nr. 3 din Tg-Jiu un nou stand de verificare, exclusiv destinat motocicletelor, motoretelor, mopedurilor si scuterelor. Pentru programari si detalii puteti sa-i contactati pe Cosmin (0766519022), sau pe Gica Cismasu (0744179932). :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Da, poti face ITP-ul in Tg-Jiu cu conditia sa ai actele motocicletei in original, cartea de identitate si banii necesari la purtator. Te poti programa la telefoanele afisate, asta ca sa fii sigur ca esti asteptat si binevenit! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Noul sediu al S.C. SIRTRANSAUTO S.R.L., adica o parte dintre baietii de la statia ITP de la Moi, prietenii motociclistilor (au in componenta echipei de la statia ITP citiva pasionati moto), ne anunta ca si-au montat pe str. Islaz la nr. 3 din Tg-Jiu un nou stand de verificare, exclusiv destinat motocicletelor, motoretelor, mopedurilor si scuterelor. Pentru programari si detalii puteti sa-i contactati pe Cosmin (0766519022), sau pe Gica Cismasu (0744179932). :bigstar:

Acum (28.09.2011) este singura statie care face ITP moto in Gorj. Este pe strada de langa Liceul 5, e o casă verde pe colt, și mergând e prima pe stânga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 7 months later...

Noul sediu al S.C. SIRTRANSAUTO S.R.L., adica o parte dintre baietii de la statia ITP de la Moi, prietenii motociclistilor (au in componenta echipei de la statia ITP citiva pasionati moto), ne anunta ca si-au montat pe str. Islaz la nr. 3 din Tg-Jiu un nou stand de verificare, exclusiv destinat motocicletelor, motoretelor, mopedurilor si scuterelor. Pentru programari si detalii puteti sa-i contactati pe Cosmin (0766519022), sau pe Gica Cismasu (0744179932). :bigstar:

Ieri am facut ITP-ul la dihanie si impreuna cu alti doi prieteni motociclisti am platit numai 60 lei per motocicleta (pretul oficial este de 91 lei)...asa ca daca doriti servicii mai ieftine pentru ITP la motociclete si nu numai, contactati-ma si negociez pentru dvs. tarife speciale. Aceste tarife vi le pot negocia atit la statia de mai sus din Tg-Jiu, cit si la statia din Tg-Carbunesti (pentru moto si auto) si la statia din Moi (daor pentru auto). Sper ca va intereseaza pe ce se duc banii dvs.! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...

Cine a mai facut ITP-ul in ultimul timp pe str. Islaz, ce puteti sa-mi spuneti, as avea probleme cu o toba care nu este originala? Nu este galagioasa,dar nici ca cea originala nu este.... O am si pe cea originala, dar nu as mai schimba-o. Bine, pentru a fi sigur.......Ar fi vorba de maxim 5 minute si 2 suruburi

Trebuie facuta programare? Cat costa?

Editat de dori_x
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca te accepta si cu toba aia, daca nu trezeste tot orasul cind turezi motorul...iar despre baietii de-acolo, numai de bine! Sint niste flacai de nota 10 cu "+"...costurile fiind undeva in jurul a 100 lei (cred ca sub aceasta suma!)...

Vezi ca sediul s-a mutat pe centura orasului, partea de Nord-Vest, de la giratoriul barajului spre Birsesti, aproape de giratoriul de la Susita (pe dreapta, o cladire mare, acoperis albastru cu inscriptia ITP foarte vizibila). Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Am facut azi, sambata, ITP-ul la motocicleta. Am trecut cu o zi inainte sa intreb cum au programul, mi-au zis ca au program si sambata pana la ora 12 si sa vin fara probleme. Am intrebat si de toba, daca este nevoie sa o schimb. Au zis ca nu, nu este nevoie...... Cost - 90 lei. Timp - cred ca undeva la 30 de minute. Baietii - Intradevar de nota 10

Editat de dori_x
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...