Sari la conținut

Motociclisti Din Bacau


Nazi | SchutzStaffel
 Share

Postări Recomandate

Pic și eu pe aici cu o reclamă...pentru mine. :D

Pe bd. Iuliu Maniu (București), am deschis un magazin acum ceva vreme și am băgat și partea de piese pentru moto și scutere. Lucrez cu 3 importatori de căciulă, deci sper să pot găsi cam orice ar fi nevoie.

Dacă aveți nevoie de ceva aruncați cu mail-uri pe contact@zetmag.com sau sunați-mă la 021.367.48.77 sau 0752.230.399

 

Asfalt uscat!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 383
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Douazecisitrei. 23. De copii. Cei mai mici au abia 3 ani, cei mai mari din ei, 7.

Sunt colegi cu totii, la o gradinita, in Targu Ocna, Bacau.

Impreuna formeaza una din cele mai sarace grupe de copii din judet.

Nu ei au ales, nu ei au cerut asta. Ei defapt, nu cer nimic, absolut nimic.

Dar se bucura de orice atentie din partea celor "mari". Oricat de mica ar fi, pe ei ii bucura. Pentru ca nu au chiar nimic.

Eu iti cer un singur lucru. Pe langa minutul pe care il pierzi citind ce-ti scriu aici, mai pierde inca unul.

In 60 de secunde gandeste-te la ochii si la inima lor, cu ochii si inima ta de copil.

Cum era cand tu primeai ceva de la ceilalti. O guma, o ciocolata, o gutuie sau o portocala.

Lor nu le da nimeni, ca n-are cine. Parintii nu au, sau nu ii intereseaza de ei, gradinita nu are...

Eu iti propun sa pui impreuna cu mine ceva. O portocala, un mar, o ciocolata, un ursulet de plus de 5 lei.

Orice. Conteaza, crede-ma. Saptamana viitoare, cu ajutorul Asociatiei Espoir Roumanie vom merge acolo la ei.

Fotografiile, precum si numele fiecaruia care a contribuit la asta vor fi postate pe facebook, pe PLMtuning.ro si pe motociclism.ro.

Sunt convins ca nu voi fi singurul care ii va ajuta. Te astept, zilnic la sediul PLM, sau daca-mi dai un mesaj, vin eu la tine in Bacau.

 

Multe multumiri pentru Costi, el a vazut anuntul azi pe motociclism.ro si in seara asta a si venit la noi la sediu cu un ajutor consistent pentru copii :)

 

Si multumim si colegului de azi de pe motociclism care a preferat sa ramana anonim, desi ajutorul lui a fost chiar mare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput asa, cu speranta ca ma vei ajuta, daca-ti spun de copiii care au nevoie de tine, si de ce mult ar conta daca ai putea sa aduci un mar, o ciocolata, un ursulet de 5 lei, orice...

 

 

Iti spun sincer, mi-era teama ca n-o sa te intereseze, sau n-o sa-ti poti face timp pentru ei, in definitiv, nu e nici problema ta, nici grija ta ce fac ei de Craciun.

Acum, dupa ce am venit de la copiii de la Targu Ocna, mi-am dat seama ca tu, impreuna cu multe zeci de oameni, cunoscuti sau anonimi, ai facut posibil cel mai frumos lucru: un Craciun plin, cu amintiri frumoase pe care sa le aiba cand or fi mai mari, pentru niste suflete care abia iti ajung pana la genunchi, dar care au un zambet asa de senin, de parc-ar avea toata lumea a lor, desi n-au…mai nimic…

Am cateva imagini cu ei, si cu ceea ce-am adunat zilele astea pentru ei, mai jos, impreuna cu multumirile copiilor in formna de felicitare(felicitarile sunt construite de ei, pentru tine, Mosul lor de Craciunul asta).

Cei care i-au ajutat sunt: Sorin Viteazu, Dragos Dadoi, Marius Agapi si C.S. Moldova Motors Bacau, Gabi Mustang si Andrei Mihaila, Daniel Popa-Timos Joker, Radu Ionut, Vlad Burduja, Cornelia Popa, Ionut Zaharia Cleras, Andrei Munteanu, Bogdan Rusu, Allex Kiry, Cristi Sageata, Giorgia Giorgiana, Nicu Monu, Oana Ghiorghe, Andreea Duta, Silvia Roxana, Dragos Tarcau, Laura Toma Ciuhat, Didi Toma, Oana Ligia, Parohia Sf. Arh. Mihail si Gavril din Savinesti, Costi de pe 4tuning, Altho de pe motociclism, Roman Alexandru, si tuturor celor care au preferat sa raman anonimi.

Fiecare din ei a fost Mos Craciun pentru copiii astia, si a meritat pana la ultimul minut petrecut pentru treaba asta.

post-43465-0-78068000-1355923512_thumb.jpg

post-43465-0-49488800-1355923515_thumb.jpg

post-43465-0-99163500-1355923517_thumb.jpg

post-43465-0-96784000-1355923519_thumb.jpg

post-43465-0-78542500-1355923522_thumb.jpg

post-43465-0-79166100-1355923525_thumb.jpg

post-43465-0-17871100-1355923528_thumb.jpg

post-43465-0-14315900-1355923530_thumb.jpg

post-43465-0-27221800-1355923532_thumb.jpg

post-43465-0-81366700-1355923533_thumb.jpg

Editat de aleksandru2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

SALUTARE

 

Anul trecut nu am apucat sa pun nici o poza cu motorul meu :) se pare ca primul meu sezon moto nu s-a incheiat chiar asa cum am vrut eu dar nu ma pot plange ca nu am facut ceva km, 8000 pentru primul sezon zic ca e destul de bine. Sper ca anul asta sa ii dublez, postez o poza cu motorul meu in reconstructie

 

 

Asfalt uscat si sa vina o data caldura asta !!!!

 

 

 

post-68318-0-59230100-1359890693_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Foarte frumos baieti. Felicitari.

Multe multumiri :)

 

SALUTARE

 

Anul trecut nu am apucat sa pun nici o poza cu motorul meu :) se pare ca primul meu sezon moto nu s-a incheiat chiar asa cum am vrut eu dar nu ma pot plange ca nu am facut ceva km, 8000 pentru primul sezon zic ca e destul de bine. Sper ca anul asta sa ii dublez, postez o poza cu motorul meu in reconstructie

 

 

Asfalt uscat si sa vina o data caldura asta !!!!

 

Lasa Bogdane ca saptamana viitoare iti dam si restul de piese reparate, si vopsite, sa nu mai pui poze numai cu jumatate de motor gata :)))

da unde e facuta poza asta?

E facut cu cat a apucat sa monteze din ea deocamdata :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
M-am apucat de școala de șoferi subcategoria A1 pe data de 27.12.2012 si am terminat perioada de școlarizare pe data de 02.03.2013.Pe data de 4.03.2013 m-am prezentat la ghișeul de programări spunându-mi ca nu ma pot programa deoarece nu s-au stabilit noile reglementări. A doua zi pe data de 5.03.2013 am încercat sa pot da testul teoretic,dar am fost din nou refuzat din același motiv. Este corect sa se procedeze asa? Am făcut degeaba cursurile,nu pot sa susțin examenele?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred... am un prieten care a dat sala luni, in iasi nu in bacau. dar nu l-au respins deloc.

pentru ce catergorie a dat?..mie mi-au spus ca "nu se poate sa te programez deorece nu sau reglementat niste legi..revino peste 3 saptamani mai uita-te la tv"..asta dupa ce sa uitat 5 minute pe dosarul meu..si a semnat niste chesti pe acolo..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Din pacate doar la noi pot intra in vigoare legi cu norme de aplicare inexistente.

Mai clar: degeaba avem o lege pe care o stim si o vedem cu totii daca nu se specifica la concret, pentru fiecare caz prevazut, cum se aplica minunatia. E ca si cum ai avea o femeie buna in fata ta, goala, dar n-ar avea gauri. E inutila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Salut, sunt Alex... Am inplinit un an de A si cam 5 luni de mers pe 600cc Yamaha Fazer, 5 luni in care am mers zi de zi cel putin 20 km plus cateva drumuri lungi plus o tura din marea brita ie in franta, apoi belgia, apoi iar marea britanie ( aproape 2000 km cu pasager si bagaj) ... Si sa nu uitam cei minim 100 km pe care ii parcurg zilnic pe monkeybike-ul meu de servici :)) monkey bike de 125 ce prinde in jur de 100-110 kmh si mi-a fisurat o coasta, aproape mi-a zburat o rotula si mi-a facut praf geaca de touring :))))) a ... Sunt bacauan si locuiesc in Portsmouth , UK... Sper ca in decembrie sa redevin bacauan pe o honda VTR firestorm ... Dar inca ma inspaimanta ;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...