Sari la conținut

in jurul lumii de 4 ani .....pe moto


Vizitator
 Share

Postări Recomandate

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

buna.

interesant topic..adica e super tare pentru ca pe undeva ma regasesc si eu.

am un motor de 125 si de obicei, cam o data pe luna ma iau si merg pana in ungaria (fac vreo 200-300 de km) ca sa imi revin.

in fiecare an fac "marea evadare" - anul trecut a fost pana in brasov acum 2 ani la deva (1600 de km intr-o saptamana).

stiu ca nu ma ridic la nivelul de a merge 2-3 ani cu motorul undeva, inca, desi cred ca o sa merg pana la urma indiferent cu ce (motor, dacie 1100, pe jos etc)

 

 

cred si eu ca asta e adevaratul stil de viata "pe motor", sa mergi sa nu te intereseze unde dormi, ce motor ai si ce faci peste 200 de km.

din pacate multi nu inteleg si isi bat joc de cei care simt ceva ca ei au 8362264234879786787234 de cai putere si nu stiu ce motoare.

 

daca vrei sa pleci undeva, te iei cu motorul si ai plecat. ii lasi pe toti si te duci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

 

 

Am urmarit cu interes tot topicul si cred ca pana la urma tine si de bani dar si de dorinta de a evada. Spun asta deoarece dupa un an de moto prin bucuresti si imprejurimi, saptamana trecuta am plecat spre cheile dunarii( cazanele ). 900 km in 2 zile singurel si pot sa spun ca a fost extraordinar. Dar ne intoarcem la bani, dupa primii 250 de km , poc se aprinde becu la benzina, asa ca plinu. dupa alti 250 km iar plinu si tot asa. Dupa ploaie, soare excesiv, gropi, radare, dobitoci care nu au vazut motor in viata lor, durere s.a.m.d ,a venit si clipa aceea de relaxare. 100 km de la Orsova la Moldova noua ,serpentine , asfalt ca in palma , privelisti de iti taie rasuflarea.

 

Mesaj pentru toti cu frica(cum aveam si eu ). Incepeti usor ,100 km , 200 km, 500 km si apoi vedeti daca puteti mai mult. (si daca poate si moto mai mult).

 

De asta avem toti motoare , sa gustam din libertate si adrenalina, sa nu ne opreasca nimic(p.s. am statie cb asa ca nu am probleme ) , sa cureieram drumurile fara opriri. Deci incercati adevaratul sens al motociclismului ,chiar daca inseamna pentru voi 100 sau 10000 km. Oricum respect pentru toata lumea !

 

 

Asfalt uscat tuturor !!!

 

 

p.s. weekendul urmator ( asta >sonysphere ) urmeaza bucovina 2 zile pe motor . and so on !

post-47975-1277207253_thumb.jpg

post-47975-1277207268_thumb.jpg

post-47975-1277207281_thumb.jpg

post-47975-1277207292_thumb.jpg

Editat de Pegaso98
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o poveste lunga !

 

pe scurt.. daca toti prietenii mei cu motoare prefera plimbarile prin Bucuresti si pe langa. Am vrut sa dau un exemplu ca se poate si mai departe ! Oricum degeaba. Se prefera berea in fata blocului si fotbalul pe strada !

 

 

Am sa vad tara asta singur , si sper ca am sa devin mai intelept si mai sigur pe mine. Un fel de pelerinaj :))!

 

 

 

 

 

a..si prietenei ii este frica sa mearga in spate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...