Sari la conținut

unde ati facut ITP-ul?


Radu46
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

da, bart!!! se pare ca sunt un judet de sarantoci!!! sau avem prea multe masini!!

in ploiesti, in focsani... prin jur, sunt cel putin3-4 statii ITP autorizate pt moto!!

Mesaj completat

am resuit sa fac ITP-ul!!

acum sa va spun peripetiile:

pe 01.04 a fost Robert cu motorul meu (multumesc!!); rezultatul: a platit 73,5 ron pt "ITP+folie securizare"(!!!) si a fost respins pt ca cauciucul fata avea cateva crapaturi (ofg)

pe 13.04 am fost eu, am schimbat cauciucul (am pus un cross=ilegal) rezultatul: am mai platit 3,05 ron pt "alte elemente" si am primit cerificatul cu ITP-ul OK!!

 

dupa ce imi face observatie tipul te la RAR ca am pus 90/90/21" in loc de 80/100/21", cum era in CIV si certficat, ma uit si eu de curios sa vad ce scrie.... surpriza am constat ca motorul meu trebuia sa aiba roata de 21 pe spate (90/90/21")!!! ii spun omului ca este o idiotenie, si ca asa ceva nu exista nici in tablourile lui Salvador Dali, imi raspunde calm: uite L3 motocicleta, asa a fost omologata!!!

Am ajuns acasa, verific si CIV-urile si certificatele de la celelalte motoare... STUPOARE... unu dintre ele este trecut sub un alt model cu datele complet aiuristice!!!

 

Concluzia:

ITP-ul la Buzau, la RAR costa 73,5 ron cu 3.05 ron revenirea dupa remedierea defectului!!

la RAR poti inmatricula si avioane, daca te stradui putin!!!

Mesaj completat

am reusit sa fac ITP-ul!!

acum sa va spun peripetiile:

pe 01.04 a fost Robert cu motorul meu (multumesc!!); rezultatul: a platit 73,5 ron pt "ITP+folie securizare"(!!!) si a fost respins pt ca cauciucul fata avea cateva crapaturi (ofg)

pe 13.04 am fost eu, am schimbat cauciucul (am pus un cross=ilegal) rezultatul: am mai platit 3,05 ron pt "alte elemente" si am primit cerificatul cu ITP-ul OK!!

 

dupa ce imi face observatie tipul te la RAR ca am pus 90/90/21" in loc de 80/100/21", cum era in CIV si certficat, ma uit si eu de curios sa vad ce scrie.... surpriza am constat ca motorul meu trebuia sa aiba roata de 21 pe spate (90/90/21")!!! ii spun omului ca este o idiotenie, si ca asa ceva nu exista nici in tablourile lui Salvador Dali, imi raspunde calm: uite L3 motocicleta, asa a fost omologata!!!

Am ajuns acasa, verific si CIV-urile si certificatele de la celelalte motoare... STUPOARE... unu dintre ele este trecut sub un alt model cu datele complet aiuristice!!!

 

Concluzia:

ITP-ul la Buzau, la RAR costa 73,5 ron cu 3.05 ron revenirea dupa remedierea defectului!!

la RAR poti inmatricula si avioane, daca te stradui putin!!!

Mesaj completat

am reusit sa fac ITP-ul!!

acum sa va spun peripetiile:

pe 01.04 a fost Robert cu motorul meu (multumesc!!); rezultatul: a platit 73,5 ron pt "ITP+folie securizare"(!!!) si a fost respins pt ca cauciucul fata avea cateva crapaturi (ofg)

pe 13.04 am fost eu, am schimbat cauciucul (am pus un cross=ilegal) rezultatul: am mai platit 3,05 ron pt "alte elemente" si am primit cerificatul cu ITP-ul OK!!

 

dupa ce imi face observatie tipul te la RAR ca am pus 90/90/21" in loc de 80/100/21", cum era in CIV si certficat, ma uit si eu de curios sa vad ce scrie.... surpriza am constat ca motorul meu trebuia sa aiba roata de 21 pe spate (90/90/21")!!! ii spun omului ca este o idiotenie, si ca asa ceva nu exista nici in tablourile lui Salvador Dali, imi raspunde calm: uite L3 motocicleta, asa a fost omologata!!!

Am ajuns acasa, verific si CIV-urile si certificatele de la celelalte motoare... STUPOARE... unu dintre ele este trecut sub un alt model cu datele complet aiuristice!!!

 

Concluzia:

ITP-ul la Buzau, la RAR costa 73,5 ron cu 3.05 ron revenirea dupa remedierea defectului!!

la RAR poti inmatricula si avioane, daca te stradui putin!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

am facut si eu astazi itp-ul ... m-am programat ca orice om la RAR stiind ca e singura statie ITP pentru moto. Merg astazi la 11 acolo zic frumos nr de rezervare ma pune sa astept si dupa 30 min vine un domn si imi spune ca s-a mai deschis o statie ITP la general autocom si ma asteapta cu placere :banana: am plecat am rezolvat-o repede cost total 100 ron la RAR era 80 dar la general autocom cred ca a oprit si domnu de acolo 20 ron asta e. multumit ca 2 ani nu mai am treaba. Recomand deoarece mi-au spus ca nici o motocicleta nu trece normal de testul de frane pentru ca legea e proasta acum sa cred sa nu cred, nu ma intereseaza.:blbl:

 

Pentru informatii legate de general autocom : CRISTI TOPALA - 0744 80 38 27 ; 0767 90 12 61 (mi-a dat o carte de vizita)

 

Asfalt USCAT :moto:

Editat de Straic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut si eu astazi itp-ul ... m-am programat ca orice om la RAR stiind ca e singura statie ITP pentru moto. Merg astazi la 11 acolo zic frumos nr de rezervare ma pune sa astept si dupa 30 min vine un domn si imi spune ca s-a mai deschis o statie ITP la general autocom si ma asteapta cu placere :banana: am plecat am rezolvat-o repede cost total 100 ron la RAR era 80 dar la general autocom cred ca a oprit si domnu de acolo 20 ron asta e. multumit ca 2 ani nu mai am treaba. Recomand deoarece mi-au spus ca nici o motocicleta nu trece normal de testul de frane pentru ca legea e proasta acum sa cred sa nu cred, nu ma intereseaza.:blbl:

 

Pentru informatii legate de general autocom : CRISTI TOPALA - 0744 80 38 27 ; 0767 90 12 61 (mi-a dat o carte de vizita)

 

Asfalt USCAT :moto:

 

eu iti recomand sa iti verifici stampila de sub folia de securizare a itp-ului!

daca nu ai folie= ilegal

daca nu bate nr ala cu autorizatia respectivei firme de a face itp pt categoria moto = ilegal!

poate tu nu vei pati nimic, dar s-ar putea sa ai probleme!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are autorizatie de la RAR statia de la General Autocom de curand.

http://prog.rarom.ro/listepublice/itp.asp?judet=buzau

m-as bucura, dar eu am mai patit deastea, cu stampila fara folie sau nr autorizatie nu este valabil pt categoria moto

verificati!!

Editat de TRX-er
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sigur sunt legali pe mine m-au trimis de la rar la ei ca nu mai aveau timp si de mine se termina programul nu cred ca cei de la rar incuraja pe cineva care nu are autorizatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sigur sunt legali pe mine m-au trimis de la rar la ei ca nu mai aveau timp si de mine se termina programul nu cred ca cei de la rar incuraja pe cineva care nu are autorizatie

 

 

eu v-am arata ce scrie oficial!!

daca general autocom au obtinut autorizatia, si voi stiti din auzite, eu ma bucur!!

daca ai reusit sa faci si ITP-ul la ei, ma bucur din nou!

nu sunt carcotas, dar am fost patit cu cei de la rar care m-au trimis mai demult la berca sa fac ITp-ul si cand m-a oprit politia voia sa imi ia certificatul pt ca au zis ca nu este buna stampila de ITP!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este ultima grija a RAR-ului,sa posteze pe net service-urile autorizate...

 

si atunci care este dovada ca au autorizatie ITP pt moto???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa stii cate grade sunt afara,te uiti pe net ?

 

vad ca in locul unui raspuns serios, o dam in glume!

dar iti raspund serios: nu, ma uit pe termometru!

tu la ce te-ai uitat cand ai spus ca au autorizatie ITP!!

stand de franare am inteles ca au!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca in locul unui raspuns serios, o dam in glume!

dar iti raspund serios: nu, ma uit pe termometru!

tu la ce te-ai uitat cand ai spus ca au autorizatie ITP!!

stand de franare am inteles ca au!

 

L-am intrebat pe Dumnezeu,care mi-a spus : "Crede ce-ti spun,nu mai cauta pe google ! "

 

Avem in oras inca un loc care in care putem sa face ITP-ul si tu il scormonesti la creieri de parca ar fi al meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si eu azi! tot 100lei!

 

dovada?probabil ii gasesti pe site rarom la sectiunea cu statii autorizate itp!!

 

m-am uitat, uita-te cateva posturi mai sus!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt Dumnezeu !!! :bigstar:

 

Cine are suzuki nu are nevoie de i.t.p. are pe viata. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

Salut,

Readuc la viata acest topic...Unde se poate face ITP pentru moto la Buzau sau unde ati facut in ultimul an?

 

Vad listate doar 3 firme care fac la moto pe tot judetul: SC MARINA & URSU SRL (BZ028) (Costesti), SC SERVCOM PANA SRL (BZ039) (Ramnic) si SC AUTO CIV ITP SRL (BZ044) dar nici una nu are date de contact gen telefon sau program de functionare.Doar adresa.

Sursa:

http://prog.rarom.ro/listepublice/itp.asp?judet=buzau

 

Am una din motociclete la Buzau si as vrea sa programez/merg la un ITP in curand asa ca orice informatie de actualitate e utila.

 

Multumesc

Editat de ravemaker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...