Sari la conținut

ACCIDENT MORTAL BUCURESTI


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

citez dintr-o stire "Doi oameni au murit azi-noapte în urma unui accident de motocicletă. Incidentul a avut loc pe Splaiul Unirii din Capitală.

 

Potrivit polițiÂştilor, se pare că motocicleta s-a dezechilibrat după ce a trecut peste un canal adânc de câțiva centimetri. Cel care conducea, nu a mai reuÂşit să redreseze vehiculul Âşi s-a izbit violent de un stâlp de iluminat public aflat pe marginea Âşoselei. În urma coliziunii, un bărbat Âşi o femeie au murit pe loc."

 

http://observator.antena1.ro/social/Motoci...i-zob_6982.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 941
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si astia prezinta stirile de nu intelegi nimic. Asa cum citeaza monsteristu' in primul post, nici nu sti daca femeia era pasagera pe motor. Sunt o multime de posibilitati ca femeia sa moara, la acel accident (sa fi lovit-o motorul, sa fi fost pasagera, etc.) . Si totusi, cred ca viteza a fost mare daca la trecerea peste un canal de cativa centimetri a reusit sa cada si sa se izbeasca violent de un stalp. Fereasca Dumnezeu, se pot intampla accidente la orice pas, dar trebuie sa ne ferim cat putem de ele, si cea mai buna metoda ca sa te feresti cat mai usor, eu cred ca e o viteza legala/normala/redusa.

Dumnezeu sa-i ierte!

 

Later Edit: Acum am vazut si post-ul lui ID si intr-adevar asa cum banuiam, viteza este de vina. Poate vom afla cate ceva si despre conducator (experienta acestuia) .

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Bucuresti a mai fost un accident grav undeva in jurul amiezii pe Emil Racovita. Cand experienta e aproape zero, cm sunt aproape 1000 iar caii bat spre 150 se mai intampla si d-astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:drink: pacat ca se incepe asa, de la prima raza de soare.

Mesaj completat

Este vorba de de Madalina Avram ,sau HarleyX ,cum avea id-ul aici pe motociclism.

what?! pe GS500... nu pot sa cred...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gura de canal care le-a fost fatala nu era semnalizata.

 

Deci nu era o "mica denivelare" cum mint din nou cu nerusinare imbecilii de la PR Otv, ci o ditamai gura de canal. Si din nou, viteza e de vina, nu administratorul acelei portiuni de drum (gen portocalii basescieni de la EuroConstruct98) ca au lasat un canal descoperit, nu organele atarnatoare de la Politia Rutiera ca n-au semnalizat canalul, ci mortul e de vina. Si ne mai miram de ce nu se invata nimic din accidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba ce cacati de comentatori...intradevar...la o limitare de 60 km/h doar iti rupi curu in limitarile alea f***te...si canalele intradevar...trebuie sa ai vreo 300 ca sa te dezechilibreze...nu se pune ca are 15 cm un canal in adancime pe zona aia...deci si la 100 te cam duci dracu daca in il prinzi bine sub roti...

Dupa cum zice si Adam...nu cine trebuia sa aiba grija sa fie drumul ca in palma acolo e de vina...ci motociclistul/a

Rip HarleyX...

 

 

PS: GabiButon...de unde stii ca a murit baiatul cu gixxeru din filmulet?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A murit intr-un accident de masina. M-au "miscat" imaginile folosite ...

Mesaj completat

dar tu stii cum a murit tanarul despre care vb?

 

Daca imi aduc bine aminte, era vb de bautura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e relevant cine sau cum a murit omul din imaginile antenei. poate ne zice cineva cine era barbatul mort in accidentul de aseara?

 

Una peste alta, pacat de ei. Pacat de familile lor :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am inteles cum s-au infipt tocmai in canalul ala care era lipit de bordura. trist, foarte trist.

 

cat despre drumuri ce poti sa mai zici... la inceputul anilor 90 veneau cu scuza ca nu sunt bani pentru drumuri dar in ultimii ani s-au cheltuit sume uriase, pe hartie, iar in realitate nu se cunoaste nimic.

am vazut zilele trecute un post despre motociclistii din Franta care care s-au apucat sa protesteze impotriva intentiei autoritatilor de a interzice mersul printre benzi. noi ce facem? ne lasam omorati la infinit de nepasarea si nesimtirea autoritatilor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea este ca pe oriunde mergi in zona aia tot nimeresti un sant...o groapa...sau ceva...poate aveau si viteza...dar nu se compara cu ce arata ei ca sa dramatizeze...eu zic ca vreo 100-120 maxim...cu mai mult nu poti merge din punct de vedere moral...adica te c*ci pe tine de frica atunci cand vezi cate gauri sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa cred!!!!! Inca tremur!!! Aseara am stat cu ea la masa la petrecerea dacilor, am vorbit, am povestit, am glumit! Cand am deschis calculatorul, am primit asta! Dumnezeule!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i ierte si sa-i odihneasca in pace! :D :D

Au murit din cauza nepasarii alesilor nostrii, nevinovati! :wink:

Pe chestia asta merita dat in judecata administratorul drumului!!! :drink:

Editat de alex_en
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...