Sari la conținut

ACCIDENT MORTAL BUCURESTI


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

Of Doamne... deja s-au dus doi pe anul asta... chiar ieri vorbeam la o terasa in Iasi cu prietenii, in timp ce sunetul de motoare vibra pe Copou, ca odata cu caldura vor incepe si accidentele pe doua roti. Cand vad astfel de nenorociri imi vine s-o las naibii de motoreta, te sui pe ea si intr-o clipa nu mai esti; nu mai conteaza cauza, cauze sunt multe... ar trebui sa fim mai constienti de fragilitatea corpului nostru si sa ne suim in sa mai cu bagare de seama.

Dumnezeu sa-i odihneasca. Condoleante familiilor... carora le doresc pace si alinare si sa-i ajute Domnul sa treaca peste aceasta grea pierdere.. :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 941
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

exact asta zicea vineri seara,ca e in bucuresti de 2 saptamani si se duce acasa ,ca e dat disparut :drink: .nu i am cunoscut decat din vedere dar sunt socata. acum 6 ani, fix pe 21 martie 2004 ,varul meu Roro a murit intr un accident pe motor.

nu i vom uita niciodata.

 

 

poza asta am facut o vineri seara. condoleante familiilor

 

Buna

Eu l-am cunoscut si pe Roro (am fost colegi de serviciu) si pe Madalina!...

Sa sti ca Madalina a fost la inmormantare la Roro -daca te ajuta cu ceva -am vazut-o si eu si mi-a confirmat ulterior si ea -era de altfel singura motociclista din grupul celor veniti la Roro!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stateam eu vineri la munca cu blogul lui Qaz deschis si imi aduceam aminte de discutiile pe care le aveam la intanirile Oltcitarilor de acum 4 ani...

 

Un om special, chiar daca n-am mai vorbit de ani buni cu el

 

Odihneasca-se in pace amandoi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. frate Qaz...nu am cuvinte...ultima oara m-am intalnit cu el la Dacorum...speram sa ma vad cu el la chindie...dar cum am fost foarte obosit nu am apucat sa il vad...altfel stateau lucrurile, plecam cu el naibii ca eu sectiunea aia de drum o cunosc foarte bine si poate nu se intampla ce s-a intamplat.

 

Nu-mi vine sa cred nici acum...inca astept sa il vad pe viroaga lui cu genunchii fluturand in aer si plin de bucurie cand s-ar fi dat jos spunand : A VENIT CALDURA!!! .... :drink: nu este corect...Dumnezeu ii cheama langa el numai pe cei buni...:wink:

 

Inchei aici...

 

QAZ - TE VOI CONDUCE PE ULTIMUL DRUM!!! ASA CUM TI-A PLACUT!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt cine a cunoscut-o pe Mada si vrea sa o conduca pe ultimul drum,astazi va fi adusa la capela parohia Sfintii Arhangheli Huedin , Bd Constantin Brancoveanu,nr 118A, iar inmormantarea va avea loc marti (nu stim inca ora ) ,la cimitirul Eternitatea,Bdul Metalurgiei,nr65-67,sector 4.

 

 

Familia ar aprecia daca am putea sa o conducem pe ultimul drum cat mai multi .

 

 

 

Cine doreste sa mearga la capela, poate face asta astazi ,dupa ora 13.00.

 

Voi posta si ora inmormantarii cand o vom stii sigur.

Editat de alexutzza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu pot intelege atitudinea de cloaca sateasca a celor care tot incearca sa inventeze motive pt.accident. Sau poate nu au rabdare sa citeasca tot acest topic,unde se expliciteaza CLAR cauza dramei. Citez :

 

" "" Martorii spun clar ca motocicleta a intrat in voblaj dupa ce probabil a intrat intr-un "transeu" artizanal de pe MIJLOCUL drumului si cel mai probabil canalul-bordura au fost doar o piesa din puzzle. Gluma aia de canal din filmul prezentat nu avea cum sa afecteze un motor la impactul direct incat sa-i arunce din sa pe ocupanti. Nu mai vb de faptul ca era aproape lipit de bordura. " """

 

Drumul ala (ca si multe alte drumuri romanesti taxate gras din accize,impozite ,rovignete etc) e praf. In acea zona am luat cu Jeep-ul o groapa de m-a durut in suflet,pe doua roti singur era cu dat pe jos.

Incontinuu te lovesti in tara asta imbecila de atitudinea ostila impotriva animalelor.Ddeh,e si asta un grad de civilizatie,sa dai in cal cu toporul si cu masina in ciine. Oare ginditi vreodata idiotilor ca unui ciine ,dupa ce-i dai de citeva ori sa manince,ti-l cistigi ca prieten sincer pt.o viata,asa cum niciodata nu va for fi tovarasii de pahar si alte cumetrii ?! ...eu sint sigur ca nu. Pina la urma e vina noastra,comuna ,la tot ce s-a intimplat.Chiar si aici,in comunitatea motociclistilor,cei mai afectati de genul asta de probleme,citi au fost tangenti cu adevarat la problema ? ce sa faci sa nu se mai intimple ?! pai sa te stringi cu mic si mare,cu 2 roti,cu 4 roti si sa te duci in piata sa strigi ca vrei sa-l dai m...ie lui berceanu si sa-l trimiti la judecata ca dupa cite platesti nu ai drum,nu ai autostrada,ca-ti mor prietenii sau ca vezi la TVi ca in nu's ce sat din Arad au cazut oamenii si si-au spart dintii in gropile din drum. Nu o sa-l dai jos ,nu o sa-l vezi in boxa,dar o sa faca (vaga)impresie protestul tau,o sa mai vina 7 lei in plus pt.drum,o sa se astupe 3 gropi,2 prieteni de-ai tai nu o sa mai dea azi in ele si unul nu o a-si trateze juiturile de la mina si carenele sparte...

 

" Ciini sint de vina......"

 

Dumnezeu sa-i odihneasca pe camarazii nostri !

Editat de 13 Todesengel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De pe blogul lui Qaz :

 

"A venit ziua. Am să dau mai multe detalii zilele următoare. Nu Âştiu ce urmează, nu vreau să mă gândesc ce va fi.

 

Nu voi uita niciodată lacrimile înnăbuÂşite ale mamei mele din această dimineață, când, după ce s-a trezit cu mine acasă la ora 7, a aflat că a venit ziua. Că voi pleca. Nu voi uita niciodată privirea tatălui Âşi vocea jumătate stinsă care a reuÂşit să spună doar: “Păi… Ne mai auzim la telefon… nu?”. N-am să-i uit niciodată pe cei care m-au susținut Âşi încurajat. Nu dau nume. Se Âştiu ei.

 

Vă mulțumesc pentru tot. ÂŞi promit că vom avea ocazia să mai ciocnim un pahar împreună."

 

LINK CATRE BLOGU LUI

 

:drink: :wink: :D :D

Editat de Survolaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citez dintr-o stire "Doi oameni au murit azi-noapte în urma unui accident de motocicletă. Incidentul a avut loc pe Splaiul Unirii din Capitală.

 

Potrivit polițiÂştilor, se pare că motocicleta s-a dezechilibrat după ce a trecut peste un canal adânc de câțiva centimetri. Cel care conducea, nu a mai reuÂşit să redreseze vehiculul Âşi s-a izbit violent de un stâlp de iluminat public aflat pe marginea Âşoselei. În urma coliziunii, un bărbat Âşi o femeie au murit pe loc."

 

http://observator.antena1.ro/social/Motoci...i-zob_6982.html

 

 

Nasol rau. pacat de ei ca s-au dus asa repede. Da din ce am citit pe tot toppicu asta....vad ca in continuare se da vina pe autoritati , pe drumari , etc. A fost in primu rand vina lor. Se poate numi chiar inconstienta. Zicea cineva pe forum ca am si baut inainte sa plece cu motoru.si io am motor de ani de zile si nu respect regulile de circulatie recunosc.( viteza maxima , mersul intre benzi etc) da chiar la o faza din asta. noapte , drum prost , viteza aberanta pt situatia aia si mai si bei... asta se cheama selectie naturala. hai sa nu mai aruncam atat vina pe altii sau sa inventam vinovati. A fost vina lor din multe puncte de vedere. faptul ca au si patit ce au patit putem sa o numim ghinion. pana si pasageru a avut vina oricare o fi fost dintre ei. pai u te urci pe motor cu cineva care stii ca eventual a baut ( fapt comfirmat de prietenii victimelor) si ii mai da in goarna noaptea..... Nasol ce s-a intamplat cu ei da nu mai cautati vinovati. EI SUNT in primu rand. mai bine sa tragem ce concluzii putem din asta si gata. da..vorba aia condusu nu e pt oricine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol rau. pacat de ei ca s-au dus asa repede. Da din ce am citit pe tot toppicu asta....vad ca in continuare se da vina pe autoritati , pe drumari , etc. A fost in primu rand vina lor. Se poate numi chiar inconstienta. Zicea cineva pe forum ca am si baut inainte sa plece cu motoru.si io am motor de ani de zile si nu respect regulile de circulatie recunosc.( viteza maxima , mersul intre benzi etc) da chiar la o faza din asta. noapte , drum prost , viteza aberanta pt situatia aia si mai si bei... asta se cheama selectie naturala. hai sa nu mai aruncam atat vina pe altii sau sa inventam vinovati. A fost vina lor din multe puncte de vedere. faptul ca au si patit ce au patit putem sa o numim ghinion. pana si pasageru a avut vina oricare o fi fost dintre ei. pai u te urci pe motor cu cineva care stii ca eventual a baut ( fapt comfirmat de prietenii victimelor) si ii mai da in goarna noaptea..... Nasol ce s-a intamplat cu ei da nu mai cautati vinovati. EI SUNT in primu rand. mai bine sa tragem ce concluzii putem din asta si gata. da..vorba aia condusu nu e pt oricine

 

Te credem ca ai si baut, probabil asta e motivul pentru care nu ai fost atent cand ai citit topicul.

 

Multa durere, multa tristete a adus acest eveniment tuturor! Condoleante familiilor! :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol rau. pacat de ei ca s-au dus asa repede. Da din ce am citit pe tot toppicu asta....vad ca in continuare se da vina pe autoritati , pe drumari , etc. A fost in primu rand vina lor. Se poate numi chiar inconstienta. Zicea cineva pe forum ca am si baut inainte sa plece cu motoru.si io am motor de ani de zile si nu respect regulile de circulatie recunosc.( viteza maxima , mersul intre benzi etc) da chiar la o faza din asta. noapte , drum prost , viteza aberanta pt situatia aia si mai si bei... asta se cheama selectie naturala. hai sa nu mai aruncam atat vina pe altii sau sa inventam vinovati. A fost vina lor din multe puncte de vedere. faptul ca au si patit ce au patit putem sa o numim ghinion. pana si pasageru a avut vina oricare o fi fost dintre ei. pai u te urci pe motor cu cineva care stii ca eventual a baut ( fapt comfirmat de prietenii victimelor) si ii mai da in goarna noaptea..... Nasol ce s-a intamplat cu ei da nu mai cautati vinovati. EI SUNT in primu rand. mai bine sa tragem ce concluzii putem din asta si gata. da..vorba aia condusu nu e pt oricine

 

Sunt perfect de acord cu tine. Te rog sa-ti pui o singura intrebare : Daca groapa nu era acolo, si aveam sosele civilizate si iluminate, le cresteau sansele sa ajunga acasa intregi, cu 90% ?

 

Si daca judeci la rece si raspunzi cum as raspunde eu, cine are 90% din vina ?

 

Odihneasca-se in pace !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi vine a crede !!! Sunt inca in stare de soc de azi dimineata dupa ce am vazut stirea lasata pe mess... Am crezut ca este o gluma si chiar m-am uitat in speranta ca va fi pe mess dar din pacate pentru mine nu era... poate si pentru alti este intradevar un mare soc ca nu mai este printre noi un suflet minunat...

Madalina era o fata plina de viata si foarte de treaba, o fata foarte deosebita... cuvintele sunt de prisos pentru a descrie o fata extraordinara...

Vei ramane in inima mea si nu te voi uita niciodata HarleyX - Madalina Avram !!!

 

P.S: Sincerele mele condoleante familie ei !!!

 

R.I.P. :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol ce s-a intamplat cu ei da nu mai cautati vinovati. EI SUNT in primu rand. mai bine sa tragem ce concluzii putem din asta si gata. da..vorba aia condusu nu e pt oricine

pai bine ca esti tu destept ba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihneasca-se in pace!

Candva ne vom intalni si vom petrece din nou Qaz si Mada :drink:

 

Dumnezeu sa-i ierte.

 

Este vorba de Madalina (Harley X) si despre Adi (Qaz din Dac Motors).

 

Motocicleta (Yamaha TDM 850) este momentan in custodia politiei.

 

Cele doua trupuri se afla la IML in cursul zilei de maine vor putea fi preluate de catre familie.

 

Pe Fratele Qaz il vom conduce catre satul natal in cursul zilei de maine.

 

 

Va rog ca in acest topic sa pastram decenta in cinstea celor doi.

 

 

Cu respect,

 

Wolfu

 

P.S. Inca nu se cunosc concluziile cercetarilor, cand le vom afla va vor fi aduse la cunostinta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iarta-ma "inaltimea ta", Cazu'-Necazu'! Iarta-ma pentru ca m-am suparat pe tine ca mergeai prea incet si am ajuns prea tarziu la destinatie! Iarta-ma pentru ca m-am suparat pe tine ca nu ne-ai zis ca erai la inceput de drum pe 2 roti, si ca din cauza asta mergeai mai incet. Iarta-ma ca nu-mi gasesc cuvintele cu care sa exprim regretul pe care-l simt acum deoarece stiu ca nu o sa te mai intalnesc in viata asta. Odihneste-te in pace uriasule bland!

 

Vezi ma Cazule cum m-ai facut tu sa postez iar... :drink:

Poate ne vedm mai tarziu, si poate stomacul tau va suporta mai bine o bere, bauta cu mine, ca sa am un pretext sa te fac sa mai stai de vorba cu mine.

Pe fata n-am avut plcerea s-o cunosc dar daca tu o placeai ...

 

Iarta-ma ! Cazu'-Necazu'!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihneasca-se in pace amandoi! Pe Qaz mi l-a prezentat un prieten inca de cand si-a cumparat motocicleta. Om bland si bun, avea rabdare sa stea mereu la un suc cu mine. Am vazut ieri ca nu mai e in statusul unei prietene, motocicliste. Nu mi-a venit sa cred pana nu i-am vazut numele postat de cineva din DAC. Citesc topicul, vad tot felul de baliverne si supozitii. Qaz nu prea era prieten cu alcoolul si nici n-ar fi lasat casca nelegata. Nu mai intinati memoria unori oameni dragi noua. Oricum nu se poate.

 

Ne vedem dincolo la un suc Qaz, om mare cu suflet de copil!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce citesc in ultimele zile pe aici imi dau seama ca au fost doi oameni minunati. Din pacate este un risc pe care vi-l asumati cu toti. Observ ca nu e nevoie sa fii lipsit de experienta, sa mergi cu viteza sau sa recurgi la alte teribilisme pentru a muri. Din ce mi-a fost povesit, ei nu erau deloc asa.

 

Pacat, odihneasca-se in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ironie, pe profilul Harley_X, Madalina scria: "Traieste ce simti, maine poti sa nu mai fi!" - Text incheiat cu un zambet.

Stiu ca nimic nu mai conteaza, nimic nu poate fi reparat, insa macar adevarul sa ramana:

 

Acesti doi tineri au murit datorita unei guri de canal (transformata intr-o groapa suficient de adanca), datorita soselelor infecte atotprezente in Bucuresti, datorita iluminarii (practic inexistente) pe multe strazi din capitala. Datorita nepasarii autoritatilor care nu fac nimic in privinta asta si care in continuare ne ignora. Pentru ei cat si pentru sistem suntem: numere, voturi, statistici, masa manevrabila. Dar asta este adevarul, o groapa gura de canal nesemnalizata, iluminatul inexistent au dus la tragedia celor doi.

 

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...