Sari la conținut

ACCIDENT MORTAL BUCURESTI


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

Pe Qoaz l-am cunoscut, pe Madalina din vedere, dar ce mai conteaza , intodeauna va ramine o mare pierdere ptr noi.

D-zeu sa-i odihneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 941
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ce ironie, pe profilul Harley_X, Madalina scria: "Traieste ce simti, maine poti sa nu mai fi!" - Text incheiat cu un zambet.

Stiu ca nimic nu mai conteaza, nimic nu poate fi reparat, insa macar adevarul sa ramana:

 

Acesti doi tineri au murit datorita unei guri de canal (transformata intr-o groapa suficient de adanca), datorita soselelor infecte atotprezente in Bucuresti, datorita iluminarii (practic inexistente) pe multe strazi din capitala. Datorita nepasarii autoritatilor care nu fac nimic in privinta asta si care in continuare ne ignora. Pentru ei cat si pentru sistem suntem: numere, voturi, statistici, masa manevrabila. Dar asta este adevarul, o groapa gura de canal nesemnalizata, iluminatul inexistent au dus la tragedia celor doi.

 

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!

De ce nu se face un mars pe la autoritati pentru a mai trage o data un semnal de alarma ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu se face un mars pe la autoritati pentru a mai trage o data un semnal de alarma ?

 

Ce mars? REVOLUTIE!!! :rose: Suntem mai rau ca pe comunism...platim accize, taxe, impozite sa ingrasam conducerea pestelui..........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OffTopic: Am cateva fotografii cu Adi in format digital. Daca cineva din familie sau dintre prieteni le doreste i-l rog sa ma contacteze.

De ce nu se face un mars pe la autoritati pentru a mai trage o data un semnal de alarma ?

Lipsa de suport. Suntem multi si de toate felurile, adica avem prea multe uscaturi. Ar fi ipocrizie (dupa logica mea) sa se faca un demers, sa se ceara ceva, ca un grup, o cominitate, deorece ne vor baga cu nasul in gunoiul (a se citi cacatul) din curtea noastra. Cum sa mergi la o manifestatie care are ca scop oferirea de condoleante cand unul din grupul in care esti da rateuri sa iasa in evidenta?! Nu iti vine sa intri in pamant de rusine ?!

La fel cum uneltele de bronz s-au invechit, si numele asta pe care-l vezi in titlul paginii :"Comunitatea Motociclistilor din Romanaia" nu mai este de actualitate. A fost, dar nu mai este. Nu mai exista o comunitate, ci doar nostalgia uneia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care l-a cunoscut pe Qaz , i-au fost prieteni Âşi doresc să-l insotească pe ultimul drum, inmormantarea va avea loc marți, la ora 13.00 în localitatea sa natala, Chirnogi lânga municipiul Oltenita din judetul Calarasi.

 

Cei care doresc să mearga, ni se pot alatura pe la ora 10 la benzinaria existenta în intersectia de la Piata Sudului, cum se vine dinspre Vacarescu. Vom astepta acolo jumatate de ora, apoi vom lua drumul Oltenitei!

 

P.S. intre timp, culmea nesimtirii. Autoritatile bucurestene s-au apucat sa asfalteze astăzi gropile din sectorul de drum unde ne-au parasit Qaz si Madalina!

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. intre timp, culmea nesimtirii. Autoritatile bucurestene s-au apucat sa asfalteze astăzi gropile din sectorul de drum unde ne-au parasit Qaz si Madalina!

 

Asa se obisnuieste in romanica noastra trebuiesc patate cu sange acele gropi; ASTA CA SA LE POATA VEDEA :rose: si autoritatile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care l-a cunoscut pe Qaz , i-au fost prieteni Âşi doresc să-l insotească pe ultimul drum, inmormantarea va avea loc marți, la ora 13.00 în localitatea sa natala, Chirnogi lânga municipiul Oltenita din judetul Calarasi.

asteptam detalii din partea prietenilor Madalinei la ce ora va avea loc inmormantarea ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt cine a cunoscut-o pe Mada si vrea sa o conduca pe ultimul drum,astazi va fi adusa la capela parohia Sfintii Arhangheli Huedin , Bd Constantin Brancoveanu,nr 118A, iar inmormantarea va avea loc marti (nu stim inca ora ) ,la cimitirul Eternitatea,Bdul Metalurgiei,nr65-67,sector 4.

 

 

Familia ar aprecia daca am putea sa o conducem pe ultimul drum cat mai multi .

 

 

 

Cine doreste sa mearga la capela, poate face asta astazi ,dupa ora 13.00.

 

Voi posta si ora inmormantarii cand o vom stii sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am inteles cum s-au infipt tocmai in canalul ala care era lipit de bordura. trist, foarte trist.

 

cat despre drumuri ce poti sa mai zici... la inceputul anilor 90 veneau cu scuza ca nu sunt bani pentru drumuri dar in ultimii ani s-au cheltuit sume uriase, pe hartie, iar in realitate nu se cunoaste nimic.

am vazut zilele trecute un post despre motociclistii din Franta care care s-au apucat sa protesteze impotriva intentiei autoritatilor de a interzice mersul printre benzi. noi ce facem? ne lasam omorati la infinit de nepasarea si nesimtirea autoritatilor?

 

 

eu am deschis topicul cu motociclisti din franta... pe timisoara...dar socam lasat cu discutii fara sens..

 

odihneasca-se in pace amandoi...doar pe Qaza... l-am cunoscut...anul acesta (ma rog trecut) de sarbatori...craciun...revelion...in timisoara. era un om extraordinar.

 

cat despre ce sa facem...legea in tara noastra e de tot cacao...daca se intampla un accident..politia zice "clar" neadaptarea vitezei la conditiile de drum....si cu asta iti pun mereu capac...inca nimeni in romania nu a reusit sa F@TA statul roman pentru drumuri (sau macar pe administratoru drumului)...intr-o tara civilizat administratoru drumului este luat la intrebari fara sa se puna in discutie ca o fiul cuiva..sau ca are pile...la noi nu merge asa...

 

si asa vom pierde multi prieteni...neamuri...si multe persoane dragi...

 

e o statistica...doar 10 % din accidente sunt din cauza vitezei excesive...restu e "poveste" (drumuri proaste...neiluminate...gropi...neatentie...bautura)...in general vina altora..a celor carora noi le umnplem anual buzunarele

 

 

imi pare rau de ei...defapt de toti cei care mor pe motor...pe zi ce trece mi se face tot mai frica...si am gandesc ca pt romania o sa ajung sa imi cumpar cross si sa ma dau linistit singurel pe campuri...acolo macar stiu ca de fac o prostie o fac pe barba mea...

 

aveti grija de voi si circulati cu atentie...

 

inca odata RIP celor doi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. intre timp, culmea nesimtirii. Autoritatile bucurestene s-au apucat sa asfalteze astăzi gropile din sectorul de drum unde ne-au parasit Qaz si Madalina!

Tipic. Isi acopera rahatul precum pisica. Sper ca a fost cineva care sa faca poze portiunii respective de drum inainte sa vina astia cu asfaltul. Nu de alta, dar chiar ar merita intentata o actiune legala contra administratorului drumului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu i-am cunoscut pe nici unul personal,dar accidentul m-a socat si pe mine. Din cate ii descriu apropiatii inteleg ca au fost niste oameni foarte buni, care au iubit viata si au stiut sa o traiasca asa cum au vrut ei(fapt constatat si dupa statusurile sau citatele de pe blog).O mare pierdere...Condoleante familiilor,prietenilor si cunoscutilor lor si nu in cele din urma clubului Dac .Dumnezeu sa-i odihneasca :rose: :rose:

 

L.E. citind aprecierile voastre despre felul in care au trait alaturi de voi(noi) cred ca s-ar potrivi cateva versuri de G.Cosbuc din ''Decebal catre popor" ( stiau cei de la Dac de ce au numit asa clubul) Asa ca cei care vor sti sa citeasca printre randuri vor sti la ce m-am referit :

 

 

Viața asta-i bun pierdut

Când n-o trăieÂşti cum ai fi vrut!

ÂŞi-acum ar vrea un neam călău

S-arunce jug în gâtul tău:

E rău destul că ne-am născut,

Mai vrem Âşi-al doilea rău?

 

Din zei de-am fi scoborâtori,

C-o moarte tot suntem datori!

Totuna e dac-ai murit

Flăcău ori moÂş îngârbovit;

Dar nu-i totuna leu să mori

Ori câine-nlănțuit.

 

Cei ce se luptă murmurând,

De s-ar lupta Âşi-n primul rând,

Ei tot atât de buni ne par

Ca oriÂşicare laÂş fugar!

Murmurul, azi Âşi oriÂşicând,

E plânset în zadar!

 

Iar a tăcea Âşi laÂşii Âştiu!

Toți morții tac! Dar cine-i viu

Să râdă! Bunii râd Âşi cad!

Să râdem, dar, viteaz răsad,

Să fie-un hohotit Âşi-un chiu

Din ceruri până-n iad!

......................................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

platim pretul unei infrastructuri de rahat. tin minte ca mereu cand treceam pe acolo ma uitam la bucata aia de asfalt care era pe langa canal si mereu ma minunam cum naiba sa lasi asa ceva in drum ca si cu masina te zguduia bine cand treceai peste ea. oricum arata drumurile de parca abia s-a terminat razboiul. jenant. pacat ca se lasa cu pierderi de vieti omenesti. bine ca s-au apucat acum sa astupe gropile si urmele din zona aia. no comment.

 

later edit: daca vrei sa vedeti hal de strada va recomand str Tudor Arghezi din spatele TNB cu intrare din str Batistei. arata cel putin ca dupa o explozie nucleara iar politia nu face nimic cu cei care pun cutii in drum si iti cer taxa daca parchezi acolo. si e la nici 100 m de ambasada americana. asta e romania...

Editat de GABONE77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...