Sari la conținut

ACCIDENT MORTAL BUCURESTI


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

Ar trebui organizat un mars pentru ei si impotriva gropilor din oras. Nimeni nu face nimic legat de halul in care e orasul asta. Toti oftam si spunem asta e. Inca nu se stie ce a fost de vina in cazul lor dar n-ar strica inca un mars in care sa aratam ca protestam, ca suntem uniti si ca macar noi ne sesizam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 941
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Faptul ca dobitocii asfalteaza acum arata ca nu ai dreptate

Nu are rost o polemica pentru simplu fapt ca nu am spus ca drumul era in conditii optime.

Ieri m-a sfatuit cineva sa ma duc la snagov. si era sa rup motoru. asha e toata tara. am spus doar ca astea sunt drumurile, pe astea mergem toti..si tu ..si eu ..si altii...si ca e ca in natura: cine nu se adapteaza...:rose:

 

Hai sa lasam oamenii sa-i pomeneasca. Am baut o singura data o bere cu Qaz si era baiat bun. Dzeu sa-i odihneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa ii odihneasca in pace.

Pe Qaz nu il stiam, dar pe Mada o stiam asa din vedere si ne salutam pe la arc dc ne vedeam fata in fata.

O admiram de fiecare data cum venea echipata full in toiul verii. Nu ma asteptam sa o pateasca!

Imi pare foarte rau.

 

Aveti grija !

 

Condoleante familiei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog sa ma iertati daca sunt off-topic sau daca intereseaza pe cineva,dar acum 30 de minute am trecut pe acolo ,exact pe langa locul accidentului si se reparau gropile din asfalt...Adica astupau urmele... oricum banda 1 era dezastru...

Ce sa mai...

Tragedie...

 

RIP

 

ps : Nici macar nu poti sa le spui gropi...

 

 

 

Ce scarbe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e posibil ca oamenii sa moara in accidente stupide din cauza idiotilor din conducere, din cauza faptului ca nu sunt in stare sa astupe gropile imense din orasul asta de (cuvant urat).Impreuna cu cativa prieteni am facut sesizari la ministerul transporturilor si infrastructurii.banuiesc ca nu voi primi un raspuns la sesizarea mea, dar macar atat ii datoram lu' qaz..ma simt mai impacata acum ca am facut-o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ce va asteptati? intr-o vreme erau obisnuiti sa mute trecerile de pietoni cand unul cu bani si relatii facea un accident mortal pe zebra... asta e romania

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PUTEM STA INDIFERENTI LA NESFARSIT? VA SIMTITI BINE PUNANDU-VA VIATA IN PERICOL ZILNIC PE STRAZILE PATRIEI?

 

DACA NU FACEM NIMIC DOAR SUPORTAM MIZERIA CE NE ESTE OFERITA, DE CE CREDETI CA EI OPTEAZA PENTRU SUV-uri? PENTRU CA SA NU LE PESE CLAR!!!

 

DOAR MISCARI DE STRADA FRATILOR numai miscarea de masa poate face ceva, iar daca ne strangem ati vazut ce iese la EXISTAM IN TRAFIC

 

COMUNITATEA MOTOCICLISTICA NU FACE NIMIC?

 

ASOCIATIA MOTO - COMUNITATEA MOTOCICLISTILOR DIN ROMANIA - TREZITI-VA! ODATA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene cunvicios, de acord cu tine, cine nu se adapteaza... dar tie nu ti se urca sangele la cap ca in tara asta "a te adapta" este singura lege de supravietuire???

platim pt numle lui D-zeu la banii cu nemiluita pt a circula in siguranta, platim pt a avea drumuri bune si luminate, platim si iar platim taxe si tot felul de smecherii menite pt a umfla buzunaru unora!!! siiii? se vad undeva banii astia?? azi am iesit cu fieru ca aveam treaba.. pai nici sa ma uit in oglinzi nu mai pot, stau cu ochii numai in sosea sa feresc gropile aparute!!!

da o sa zici ca daca avem drumuri bune o sa alergam si cum o dam tot noi suntem de vina, da dar atunci mori de incostienta ta nu mori din cauza unui drum prost...

eu unul as lua niste vopsea rosie si as arunca-o pe gropile din tot orasul, sa se vada ca niste ranii deschise!!!!!!!!!!!!!!!

Editat de logan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Canalul ala apartine APA NOVA. In urma cu cateva zile au avut o lucrare si l-au lasat asa, nenorocitii. Nu trebuiesc lasate lucrurile asa. Trebuie sa ne implicam, iar vinovatii trebuie sa fie trasi la raspundere. Doi tineri si-au pierdut viata pentru ca in Romania de face treaba de mantuiala. Nenorocitii naibii! :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e posibil ca oamenii sa moara in accidente stupide din cauza idiotilor din conducere, din cauza faptului ca nu sunt in stare sa astupe gropile imense din orasul asta de (cuvant urat).Impreuna cu cativa prieteni am facut sesizari la ministerul transporturilor si infrastructurii.banuiesc ca nu voi primi un raspuns la sesizarea mea, dar macar atat ii datoram lu' qaz..ma simt mai impacata acum ca am facut-o

 

Ati facut cumva si poze cu gropile din asflat?

Daca se vor astupa peste noapte o sa dea, bineinteles, vina pe motociclist.

Si daca tot ai inceput cu o sesizare, ar fi bine sa nu lasati lucrurile asa si sa urmariti sa primiti un raspuns.

Ma gandesc ca sunt obligati sa dea un raspuns, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am cuvinte... :rose: :rose: ... Nici nu stiu daca pot spune ceva in astfel de momente... Am o mie de intrebari fara raspuns. Si pentru a cata oara?...

 

Drumul sa va fie scaldat in lumina, Mada si Qaz... "Acolo" asfaltul e mereu uscat si luminat...

 

 

Nu stiu ce sa mai... :)

 

:( :P

 

 

Daca pot ajuta cu ceva, va rog sa-mi spuneti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene cunvicios, de acord cu tine, cine nu se adapteaza... dar tie nu ti se urca sangele la cap ca in tara asta "a te adapta" este singura lege de supravietuire???

platim pt numle lui D-zeu la banii cu nemiluita pt a circula in siguranta, platim pt a avea drumuri bune si luminate, platim si iar platim taxe si tot felul de smecherii menite pt a umfla buzunaru unora!!! siiii? se vad undeva banii astia?? azi am iesit cu fieru ca aveam treaba.. pai nici sa ma uit in oglinzi nu mai pot, stau cu ochii numai in sosea sa feresc gropile aparute!!!

da o sa zici ca daca avem drumuri bune o sa alergam si cum o dam tot noi suntem de vina, da dar atunci mori de incostienta ta nu mori din cauza unui drum prost...

eu unul as lua niste vopsea rosie si as arunca-o pe gropile din tot orasul, sa se vada ca niste ranii deschise!!!!!!!!!!!!!!!

ok....fa un topic despre asta...si vb cat vrei acolo. Drumurile ma revolta si pe mine...atat ca nu-mi permit luxul sa mor pe criza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cheltuielile de inmormantare sunt foarte mari,de aceea va rog sa-mi spuneti cum putem ajuta familiile? cine se ocupa de strans?

sunt sigura ca oricat e binevenit...

 

multumesc

 

 

cine doreste sa ajute familiile, o poate face prin intermediul contului dac motors:

 

ASOCIATIA "DAC MOTORS"

 

CUI: 21523207

 

CONT: RO16PIRB4201705338001000

 

PIRAEUS BANK CAROL

 

 

avem rugamintea la mentiuni sa scrieti donatie pt a evita probleme contabile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa mearga cineva sa le faca poze la aia cand asfalteaza... Eventual sa se vada si lumanarile in cadru, un ziar cu data, ceva... Eu nu ma pot desprinde de la munca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i odihneasca :rose: :rose: :( :P Multa putere familiilor si prietenilor celor 2!!!!!

 

 

 

Din pacate nu stiu cata vina au cei care se ocupa de drumuri,foarte multe gropi raman in urma lucrarilor facute de Apa-Nova,repet ffff multe,le lasa acolo cu lunile,acum se asfalteaza si peste 2 luni se sparge tot ca au uitat cei de la apa nova sa schimbe nush ce teava,si o mare parte din vina au avut-o si cei de la dezapezire!!!!!

 

Nimic nu ii mai poate aduce pe cei 2 inapoi si Doamne fereste sa nu ii urmeze altii,daca nu facem nimic!!!!!Cred ca un protest ar fi binevenit!!!!

Editat de Fan333
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate au gresit crezand ca drumul este bun. Dar problema e alta: DRUMUL TREBUIA SA FIE BUN; cineva este platit din banii nostri pentru asta; si eu sunt pentru un protest; cu sesizari nu se face nimic, nu fiti naivi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evident, cei de la APA NOVA se spala pe maini si spun ca au avut o lucrare acolo, dar ca au comandat firmei SC DIMAR SRL o lucrare de reparație în jurul acelei găuri de scurgere în data de 9 martie si ca cei de la firma de reparatii nu si-au facut treaba. Directorul de la APA NOVA zice ca in contract era prevazut ca firma SC DIMAR SRL să acopere groapa în termen de 72 de ore.

Am sunat si la nenorocitii de la DIMAR si am dat chiar de seful care e responsabil cu lucrarea si care mi-a zis ca "motocicleta nu s-a lovit de gura de canal pe care ei ar fi trebuit s-o repare si ca sa mai terminam cu prostiile astea". Pastrati toate pozele, pentru ca cine credeti ca dadea in zor, azi pe-acolo? Lucratorii de la DIMAR. Stergeau urmele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate au gresit crezand ca drumul este bun. Dar problema e alta: DRUMUL TREBUIA SA FIE BUN; cineva este platit din banii nostri pentru asta; si eu sunt pentru un protest; cu sesizari nu se face nimic, nu fiti naivi

 

Drumul acela este in paragina de anul trecut - era anul trecut unul din preferatele ele - desi recunosc - ii dadeam acolo destul de mult, DAR - numai pe a doua banda, prima banda era praf inca de anu trecut...si crede-ma ca multi le dau acolo inclusiv cu masina. Eu de anul trecut cand mi-am indoit janta din cauza unei gropi luate la 100 la ora - era mult mai mare si mai adanca decat cea in care se presupune ca ar fi dat cei doi....mai am si vitezana - am scapat nevatamat fara sa pic - merg intotdeauna cu faza lunga - sa-mi dea amenda capii de creta - mai bine platesc bani decat sa merg ca un chior si sa nu ma vada masinile.

 

Chiar aseara am fost pe acolo...si se putea vedea orice groapa cu viteza de 100 la ora...cel putin eu le vedeam si am umblat pe prima banda ca nu stiam locul exact.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca un protest ar fi binevenit!!!!

 

DA!!..Haideti toti sa ne punem de maine in fata intrarii din parcarea guvernului si sa nu lasam pe nimeni sa-si ocupe scaunul.

Poate asa dupa aparitia pe sticla tv-ului,ne vom mobiliza mai multi din toate zonele tarii.Poate asa,UE va incepe sa faca curat prin structurile statului ca sa nu ajungem in locul vecinilor nostri greci(pentru ca noi nu suntem in stare).

 

Si pentru "adevaratii oameni de afaceri' din Ro, incepeti odata sa refuzati obtinerea unui contract obtinut prin spaga. Trebuie sa distrugem acest sistem creeat de "oamenii de afaceri" din ultimii 20 de ani. Daca nu noi cei care am trecut prin asta ,cine credeti ca o va face.???

 

CAND PUNEM PUNCT?...sau cine le va locul acestor 2 victime ale unui sistem mizer?...

Gandeste te din cauza unui capac de canal lipsa,maine voi fi nevoit sa ti dau si tie cu R.I.P.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa iesim sa protestam, maine poate fi altul din noi care sare cu capul in stalp aruncat dintr-o groapa... Asociatiile moto, cele cu personalitate juridica, cu rlatii in primarii, politie, etc. sa iasa la treaba! Motopolitistilor, si voi aveti parte de gropi... A veni primvara, reluati actiunile de sensibilizare, de protest, de orice... Ar merge facuta o actinue comuna si cu automobilistii si ei isi rup ceva in gropi! Pacate ca ne tezim din hibernare cu un astfel de eveniment...

Sa le fie asfaltul uscat dincolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...