Sari la conținut

ACCIDENT MORTAL BUCURESTI


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

Colac peste pupaza - se pare ca nici pe bicicleta nu mai esti safe cu craterele astea de care nu se ocupa nimeni.......

 

http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/o-g...dus-a-fost.html

 

Trist....foarte trist...daca un biciclist moare dintr-o groapa...atunci ce putem cere unuia de pe motor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 941
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Toti suntem socati, tristi , suparati, nimic nu poate alina acum suferinta cauzata de pierderea celor doi, numai ca daca vrem sa luam atitudine trebuie s-o facem intr-un cadru legal .

Nu are rost sa instigam la violenta, la acte anti-sociale pentru ca nu ne v-a ajuta cu nimic, cu atat mai mult cu cat inca nu stim oficial care a fost cauza producerii accidentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Colac peste pupaza - se pare ca nici pe bicicleta nu mai esti safe cu craterele astea de care nu se ocupa nimeni.......

 

http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/o-g...dus-a-fost.html

 

Trist....foarte trist...daca un biciclist moare dintr-o groapa...atunci ce putem cere unuia de pe motor?

 

 

Oh my god

 

 

R.I. P

Mare pacat ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi-a venit sa cred cand am auzi ca uriasul a fost implicat in groaznicul accident despre care toata lumea moto vorbeste de duminica incoace. Il stiam caci pentru o perioada de timp imparteam acelasi loc de parcare la munca, iar seara cand plecam spre casa ma mai intalneam cu el si mai vb una alta, dar de un an de cand m-am relocat nu l-am mai vazut. Saptamana trecuta am vazut un TDM parcat chiar langa motocicleta mea caci am mai dat o fuga pe la fosta asezare a muncii, dar abia azi am facut legatura tuturor lucrurilor ...si Doamne... cum se pot intampla grozaviile astea!

Condoleante familiei !

R.I.P. uriashule! :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu mai inteleg este ca Woosh stie ca nu au baut (acum a iesit raportul IML? Ar putea confirma...) si totusi nu stie cine conducea, poate sa-l ia la spume pe Adam ca si-a permis sa intrebe daca au baut dar nu poate sa zica aici de ce erau pe motorul lui si cui i-a dat cheile, cine avea sa conduca, unde au ramas motoarele celor 2, au fost doar la o tura cu motorul lui si urmau sa se intoarca inapoi?

 

De ce nu se poate raspunde la niste intrebari atat de simple? :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu mai inteleg este ca Woosh stie ca nu au baut (acum a iesit raportul IML? Ar putea confirma...) si totusi nu stie cine conducea, poate sa-l ia la spume pe Adam ca si-a permis sa intrebe daca au baut dar nu poate sa zica aici de ce erau pe motorul lui si cui i-a dat cheile, cine avea sa conduca, unde au ramas motoarele celor 2, au fost doar la o tura cu motorul lui si urmau sa se intoarca inapoi?

 

De ce nu se poate raspunde la niste intrebari atat de simple? :rose:

 

De ce te grabesti ca fata mare?!?! Majoritatea intrebarilor vor avea un raspuns, doar ca tu il vrei acum cand toti cei ii cunosteau sunt alaturi de familiile celor doi. Cui crezi ca ii arde sa stea pe forum sa iti raspunda la intrebari?

 

Politia si presa au presupus ca a condus Mada pentru ca ea avea combinezonul pe ea, iar Qaz era imbracat in blugi si geaca de piele. Eu unul ma indoiesc de presupunerea lor, pt ca Mada nu era foarte inalta, iar Qaz cred ca avea in jur de 1.90 si 100 kg. Mada s-a suit pe o lada de bere, sambata seara, ca sa fie cat mine de inalta, iar eu am 1.94, asta ca sa intelegi despre cat de "mare" era ea.

Editat de alex ripper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu se poate raspunde la niste intrebari atat de simple? :rose:

 

Pentru ca daca afirma cineva ca Madalina conducea o motocicleta de 250 kg si cu pasager de 100 kg dupa mai bine de 4-5 luni de amorteala, o sa iasa aici o balacareala cum n-ai mai vazut. La fel, cu cateva pagini in urma s-a zic ca cineva a vazut farul motocicletei in oglinda cum incepe sa joace si aia a fost, dar nu spune ce viteza, ce gropi a luat, ce dracu cautau pe acolo la ora aia etc....

 

Asta nu a fost un accident de la care avem ce invata, ci e un accident care pur si simplu se intampla!

 

Eu unul am invatat de aici ca va trebui sa-mi pretuiesc prietenii cand ii intalnesc la fel ca si cum ar fi ultima data cand ii vad. Realitatea mi-a demonstrat asta!

 

Odihneste-te Madalina si iarta-ma ca nu pot ajunge maine sa-mi iau ramas bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se va strange vre'un ban pe contul DM se va redirectiona familiilor celor doi, nu pentru un avocat. Cunoscandu-l pe Qaz cred ca este cea ce ar fi vrut.

Acest tragic incident a devastat doua familii si multi prieteni ... cat de mare era groapa, daca au intrat in voblaj, cine conducea ... sunt amanunte neimportante acum ... cel putin pentru mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa se odihneasca in pace,si sa vegheze asupra celor ce ii plang acum.

Sincere condoleante familiilor si celor ce sufera pierderea lor.

RIP Mada :rose:

RIP Qaz :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ea avea niste reguli pe care le respecta cu strictete.Se pare ca de data aceasta a incalcat una-aceea de a fii pasager sau in caz contrar cealalta regula de a nu pilota motorul altuia.Un motor de 250 de kg cred ca este greu pentru o fata totusi,dar daca a facut-o e clar ca a pierdut controlul.Din pacate ea nu mergea asa mult pe motor precum credeti.Visa sa mearga la curse,iar sotul ei cu copilul in brate sa-i faca galerie.Din pacate nu a mai apucat sa i se indeplineasca visul.Poate din cauza ca visa prea mult!Si nu sariti ca stiu ce vorbesc.Nu s-a regasit niciodata!

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca daca afirma cineva ca Madalina conducea o motocicleta de 250 kg si cu pasager de 100 kg dupa mai bine de 4-5 luni de amorteala, o sa iasa aici o balacareala cum n-ai mai vazut. La fel, cu cateva pagini in urma s-a zic ca cineva a vazut farul motocicletei in oglinda cum incepe sa joace si aia a fost, dar nu spune ce viteza, ce gropi a luat, ce dracu cautau pe acolo la ora aia etc....

 

Asta nu a fost un accident de la care avem ce invata, ci e un accident care pur si simplu se intampla!

 

Eu unul am invatat de aici ca va trebui sa-mi pretuiesc prietenii cand ii intalnesc la fel ca si cum ar fi ultima data cand ii vad. Realitatea mi-a demonstrat asta!

 

Odihneste-te Madalina si iarta-ma ca nu pot ajunge maine sa-mi iau ramas bun!

Prea mare balacareala nu o sa apuce sa iasa ca acum sunt ~20 de moderatori din care unii mai arunca din cand in cand un ochi pe aici chiar si fara "Report!".

Si mie mi s-a parut exagerata chestia aia constatata de politisti ca probabil fata conducea ditamai motocicleta cu un tip destul de masiv in spate pe criteriul ca doar ea avea echipament integral.

Ca motocicleta a intrat in voblaj e aproape sigur, in plus de asta un posesor de asa ceva spunea mai sus ca acest model intra in voblaj destul de usor daca prinde santuri longitudinale (AKA e lovita in roata din fata de o denivelare longitudinala), dar ca sa intre in voblaj trebuie sa dea mai intai in gropi adanci.

In rest sunt si eu de acord ca dintr-un asemena accident nu e mare lucru de invatat, e poate doar un motiv de protestat impotriva starii deplorabile a drumurilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok,gata cu intrebarile, am vazut ca deranjeaza...Dumnezeu sa-i odihneasca inca o data! :rose:

 

Nu deranjeaza deloc, numai ca nah, raspunsurile nu pot impaca pe toata lumea. Lasa va ne gasim noi si stam la o barfa face to face.

 

@Emylyo

Prima daca cand am vazut-o pe Madalina, era pasagera, ca nu-i mai mergea motorul.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am trecut impreuna cu Mr_ORL (care nu poate posta din lipsa de net ) pe la capela sa o vedem pe Madalina sa ii aducem flori si sa-i aprindem o lumanare ... ne zambea ... acolo unde e, sigur ii e bine si vede cati oameni au iubit-o si o vor iubi in continuare !

 

Maine o vom conduce pe ultimul drum , se va pleca de la capela parohia Sfintii Arhangheli Huedin , Bd Constantin Brancoveanu, nr 118A, la ora 12 spre cimitirul " Eternitatea " , Bdul Metalurgiei ... Ar fi bine sa fim in numar cat mai mare ...

 

 

NOI NU TE VOM UITA !

 

R.I.P. Qaz

Editat de Andruskcha
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu mai inteleg este ca Woosh stie ca nu au baut (acum a iesit raportul IML? Ar putea confirma...) si totusi nu stie cine conducea, poate sa-l ia la spume pe Adam ca si-a permis sa intrebe daca au baut dar nu poate sa zica aici de ce erau pe motorul lui si cui i-a dat cheile, cine avea sa conduca, unde au ramas motoarele celor 2, au fost doar la o tura cu motorul lui si urmau sa se intoarca inapoi?

 

De ce nu se poate raspunde la niste intrebari atat de simple? :rose:

 

am sa imi permit sa iti raspund eu ca el e la qaz acasa acum cu inca cativa.....

 

nu au baut, eu unu nu i-am vazut pe nici unu din ei sa bea

qaz mergea cu TDM-u cam de cand a venit in bucuresti si il intrebase mai mult in gluma daca nu vrea sa`l vanda ca se intelegea bine cu el si chiar ii placea

iar baietii care era la poarta cand au plecat pot sa confirme ca qaz era la ghidon ... dup-aia.. dumnezeu stie ce s-a intamplat...:rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tragic ce s-a intamplat, imi exprim regretul fata de cele doua familii indurerate. Am fost trista si socata cand am auzit ca a fost implicata Madalina, am cunoscut-o personal acum foarte mult timp, cand isi dorea enorm permisul si motocicleta ei.

Aveti grija de voi si incercati sa luptati pentru drepturile motociclistilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum jumatate de ora am venit de la Mada.

Doamne,nu am cuvinte......

Poate doar o intrebare: DE CE?

 

Citesc ceea ce se posteaza aici si incerc sa trec peste socul asta,sa incerc sa fiu cat de cat coerent.

Este foarte adevarat,nimeni si nimic nu-i mai poate aduce pe Mada si Qaz inapoi.

Nu putem impiedica ceea ce deja s-a intamplat.Ar fi impotriva firii si chiar si asa,daca s-ar putea sunt convis ca ar face-o multi dintre noi.

Putem insa evita ca astfel de tragedii sa se mai intample.Putem lua atitudine ,putem sa facem ceva ca alte familii sa nu isi mai planga rudele,victime ale nepasarii unora.

Poate ca ar trebui sa ne aratam nemultumirea,poate ca ar trebui sa-i facem si pe altii sa inteleaga ca asa ceva nu trebuie sa se mai intample.Poate ca cineva pana la urma vede si face ceva.

Poate....

 

Ne vedem maine Mada!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu astazi pe la 4 sa aprind o lumanare...

Din pacate nu am rezistat sa o vad mai mult de 2-3 minute, e dureros pentru toata lumea...

 

Durere... multa durere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca motocicleta a intrat in voblaj e aproape sigur, in plus de asta un posesor de asa ceva spunea mai sus ca acest model intra in voblaj destul de usor daca prinde santuri longitudinale (AKA e lovita in roata din fata de o denivelare longitudinala), dar ca sa intre in voblaj trebuie sa dea mai intai in gropi adanci.

 

E gresit sa tragi concluzii pe baza unei singure pareri. Si eu sint posesor de "asa ceva" si in nici un caz nu 'intra in voblaj destul de usor acest model'. Nici pe asfalt greblat, nici pe gropi cum sint cele de pe splai -- da, le-am vazut chiar pe alea in cauza.

 

Asta ca fapt divers, nu ca s-ar putea trage vreo concluzie din asta.

 

Dumnezeu sa-i odihneasca pe cei doi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...