Sari la conținut

ACCIDENT MORTAL BUCURESTI


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

acum, că a trecut anul Âşi parastasele se fac doar din an în an, sper să nu-i uitați pe Mădă Âşi Adi. s-ar putea ca părinții Mădălinei să facă parastas Âşi la un an Âşi jumătate, doi ani Âşi jumătate Âşi aÂşa mai departe, deoarece în septembrie, pe 5, ar fi fost ziua ei. mai aprindeți din când în când câte o lumânare pentru sufletele lor Âşi, când aveți timp, duceți-vă la ei la mormânt să le lăsați câteva flori. este tot ce mai puteți să faceți pentru ei.

 

sonny, ce importanță are dacă toți motociliÂştii pe care îi vezi în clipuri sunt sau nu prieteni cu cel dispărut? important este că sunt acolo, alături de familia îndurerată. nu poți să îți imaginezi cât de mult contează pentru rude că vin prietenii celui dispărut la înmormântare Âşi mai ales la parastase, deoarece văd că (în cazul de față) Mădă Âşi Adi nu au fost uitați.

Editat de baixinho
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 941
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

din ce vad pe protv canalul era totusi la bordura si nu cred ca putea cineva sa mearga totusi atat de aproape...macar sa spuna pe fata ce s-a intamplat

 

Dumnezeu sa ii odihneasca

 

 

Vreau si eu va rog sa stiu de ce "sare" casca daca nu e "desprinsa" ? casti ieftine ? sisteme proaste de prindere ? cat te puternic sa fie impactul sa sara casca prinsa cu sistemul omologat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu va rog sa stiu de ce "sare" casca daca nu e "desprinsa" ? casti ieftine ? sisteme proaste de prindere ? cat te puternic sa fie impactul sa sara casca prinsa cu sistemul omologat ?

1. Casca mai mare decat tebuie

2. Sistemul de prindere regalt necorespunzator (a se citi mai mare)

3. Neprinderea sistemului

 

Ca sa fii sigur, curelusa trebuie sa fie destul de stransa, incearca sa iti scoti casca fara sa desfaci prinderea, daca reusesti, inseamna ca nu este bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Castile moderne sunt proiectate in asa fel incat la o anumita forta ...chestii tehnice...etc sa se ,,desprinda" (din legatura) pentru a nu leza gatul..daca ar mai avea o importanta in cazul unui accident grav.

 

Corect..mai sar si din cauza celor spuse mai sus ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revenind. stimați oameni, a trecut peste un an de la accident Âşi consider că sunt pregătit psihic să merg să văd locul tragediei. vă rog să-mi spuneți Âşi mie ca la proÂşti unde a avut loc. eventual, faceți o schiță în paint sau ceva de genul. Âşi încă o rugăminte: spuneți-mi, vă rog, cum să ajung acolo, dar luați în calcul că nu am maÂşină / motocicletă. mă deplasez cu metroul Âşi ratb-ul.

 

mulțumesc anticipat.

2G

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revenind. stimați oameni, a trecut peste un an de la accident Âşi consider că sunt pregătit psihic să merg să văd locul tragediei. vă rog să-mi spuneți Âşi mie ca la proÂşti unde a avut loc. eventual, faceți o schiță în paint sau ceva de genul. Âşi încă o rugăminte: spuneți-mi, vă rog, cum să ajung acolo, dar luați în calcul că nu am maÂşină / motocicletă. mă deplasez cu metroul Âşi ratb-ul.

 

mulțumesc anticipat.

2G

 

Vii cu metroul pana la statia Mihai Bravu. La iesirea din metrou este un bulevard mare. Intr-o parte a bulevardului este un mare santier. Acolo se construieste o pasarela. O iei pe jos catre acest santier pana ajungi la Dambovita. Acolo traversezi podul peste dambovita si o iei la stanga prin fata pe la Mercedes. Acolo soseaua are trei benzi si la un moment dat se ingusteaza si ramane numai cu doua benzi pe sens. de acolo cam la 300 de metri s-a intamplat tragedia.

Daca nu sunt ocupat in ziua aia ne putem intalni acolo. Nu sunt sigur ca mai nimeresc exact zona dar pot sa incerc. Numarul meu de tel este mai jos.

Editat de ozzy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revenind. stimați oameni, a trecut peste un an de la accident Âşi consider că sunt pregătit psihic să merg să văd locul tragediei. vă rog să-mi spuneți Âşi mie ca la proÂşti unde a avut loc. eventual, faceți o schiță în paint sau ceva de genul. Âşi încă o rugăminte: spuneți-mi, vă rog, cum să ajung acolo, dar luați în calcul că nu am maÂşină / motocicletă. mă deplasez cu metroul Âşi ratb-ul.

 

mulțumesc anticipat.

2G

am trecut zilnic p'acolo, pana acum cateva saptamani--era pusa o cruce, mai demult...

//treci prin fata blocurilor alea multe-inalte de langa dambovitza, mergand pe langa dambovitza...se mergi cam vreo 500 metri..

--inca de atunci am fost sa fac poze, sa vad...-->gura de canal cu asphaltul lipsa in jur era pe marginea drumului--cine naiba merge noaptea, pe langa bordura???? :blink: DAAAR gaura la un metru de bordura, pe sensul de mers, era la vreo 20 m in spate...eu zic ca mai mult ca sigur a intrat cu motorul in asta de care zic si a intrat in balans, s'a dezechilibrat si a mers taras pana in stalp...

ps--caut pozele si pun.

 

..poze: se vede groapa de care zic, se vede stalpul ,,vinovat'', se vede gagherul fara ,,guler''(cand am facut eu poze, dupa cateva zile, era remediat..se vede crucea...groapa aia e in fatza trabului la cativa metri..deci..cam ar fi--viteza, noapte..mers taras...

post-65043-0-55246800-1305383378_thumb.jpg

post-65043-0-31786600-1305383408_thumb.jpg

post-65043-0-84108800-1305383432_thumb.jpg

post-65043-0-89592100-1305383457_thumb.jpg

post-65043-0-58933900-1305383517_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vă mulțumesc amândurora pentru detalii. o să mă duc probabil vineri sau sâmbătă, că până atunci nu am când Âşi cum.

 

Vii cu metroul pana la statia Mihai Bravu. La iesirea din metrou este un bulevard mare. Intr-o parte a bulevardului este un mare santier. Acolo se construieste o pasarela. O iei pe jos catre acest santier pana ajungi la Dambovita. Acolo traversezi podul peste dambovita si o iei la stanga prin fata pe la Mercedes. Acolo soseaua are trei benzi si la un moment dat se ingusteaza si ramane numai cu doua benzi pe sens. de acolo cam la 300 de metri s-a intamplat tragedia.

mersi de indicii. eu intenționam să merg până la unirii cu metroul, după aia pe jos până la pasajul mărăÂşeÂşti Âşi tot înainte pe jos. este Âşi asta o variantă? doar ca idee, nu că aÂş alege-o pe asta, că sunt convins că merg mai mult pe jos.

 

 

Daca nu sunt ocupat in ziua aia ne putem intalni acolo.

îți spun sincer, pentru că mă voi duce prima dată aÂş vrea să fiu singur. după aia mai vedem, eventual ieÂşim la o consumație, dar prima dată vreau să fiu singur.

Editat de baixinho
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Castile moderne sunt proiectate in asa fel incat la o anumita forta ...chestii tehnice...etc sa se ,,desprinda" (din legatura) pentru a nu leza gatul..daca ar mai avea o importanta in cazul unui accident grav.

 

Corect..mai sar si din cauza celor spuse mai sus ..

 

Cum adica sunt proiectate sa se desprinda din legatura? Curelusa e nituita si nu are voie sa se desprinda!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:unsure: fost azi p'acolo...crucea e, stalpul nu mai e, a fost daramat, se pare...daaar, peste drum, mai e o cruce, a unora care-au ,,zburat'' asta iarna cu masina'n apa..shoc termic..si..pac. :blink:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:unsure: fost azi p'acolo...crucea e, stalpul nu mai e, a fost daramat, se pare...daaar, peste drum, mai e o cruce, a unora care-au ,,zburat'' asta iarna cu masina'n apa..shoc termic..si..pac. :blink:

Stalpul a fost daramat tot in urma unu-i accident, de data asta intre doua SUV-uri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baldy: inseamna ca locul ala ,,are ceva'' :blink: ...prea multe accidente NUMAI acolo... :what: ..o fi zona gen ,,gaura neagra'' sau worm-hole spre ,,undeva''.. :eek:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

serghei, când sunt atâtea threaduri "tehnice" pe forumul ăsta, unii se găsesc fix pe threadul ăsta să despice firul în patru vizavi de ceea ce s-a întâmplat acum un an, o lună Âşi 26 de zile. e atât de greu să iei (nu tu, la modul general) cu copy / paste un post Âşi să-l muți pe un thread adecvat? nu e greu, dar e mai comod.

 

pe de altă parte, cine a venit la parastasul de un an al Mădălinei a putut citi dosarul făcut de poliție (nu cunosc termenii), în care erau trecute Âşi concluziile. în condițiile în care nu am absolut nicio treabă cu acest sport / îndeletnicire / mod de viață / etc, nu o să mă apuc acum să scriu ce am citit acolo, că nu am înțeles mai nimic. dar sunt destui care se pricep mult mai mult decât mine Âşi care pot să scrie. iar acum nu cred că mai este nevoie de acordul familiei, deoarece familia a adus dosarul, pentru a-l citi Âşi noi.

 

cu astfel de bug-uri ajung la balamuc.

post-55758-0-09151400-1306232125_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

ieri a avut loc parastasul de un an Âşi jumătate pentru Mădă. mâine ar fi trebuit să fie ziua ei. ar fi împlinit 31 de ani. vă rog, dacă puteți, să vă duceți la cimitir Âşi să aprindeți o lumânare la mormântul ei. dacă nu aveți drum încolo, aprindeți o lumânare la orice biserică pentru sulfetul ei.

 

vă mulțumesc anticipat.

Grig

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Azi am luat cartea Madalinei...am apucat sa citesc 2 capitole..impresionant..pacat mare ca astfel de oameni buni,cu asa gandire,pleaca dintre noi..

Nu am cunoscut-o personal,dar simt ca am pierdut o prietena..

Cartea se gaseste la un chiosc exact vis a vis de restaurantul Nasu si Finu pe B-dul C-tin Brancoveanu..vanzatoarea foarte dragutza,chiar mi-a zis sa mai anunt lumea ca se gaseste cartea acolo...trebuie luata si citita,Mada chiar a avut ceva de zis si a spus-o "Simplu si Direct"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Buna,

 

As vrea si eu cartea, se poate gasi numai acolo? Pentru mine e destul de greu de ajuns, stau tocmai in celalalt capat al Bucurestiului si stau si prost cu timpul, sunt mereu pe fuga... Mi-ar placea sa o citesc si eu... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

hm ...clasicul "nu a adaptat viteza la conditiile de drum" ...

deci tot mortu` e de vina ?groapa a fost semnalizata ?oribil .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Futu-i in gura de cacati... De vina-s mortii ca n-au redus viteza. Care viteza, ca circulau regulamentar cu (aproximativ) 60 de km/h intr-o zona marcata cu 60 km/h. (cuvant urat) ma-ti de tara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...