Sari la conținut

ACCIDENT MORTAL BUCURESTI


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

Conditiile de drum :intuneric ,cer senin ...

 

Adica cat de puncte puncte puncte sa fi ,ca avocat al aparariii ,sa nu poti dovedi ca administratorul drumului nu si-a facut treaba...nu a asfaltat drumul de---- zic eu---2 spat - 2luni --2 ani ...nush nu sunt avocat dar.... :disappointed:

Editat de serious sam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 941
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Au trecut doi ani de la accident... De atunci nu am mai trecut pe zona aia de Splai, pur si simplu mi se face pielea de gaina!

 

Sa va odihniti in pace, copii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tin sa mentionez faptul ca,politia ne-a sprijinit in acest caz.DAC MOTORS va lua in considerare, in functie de ce spun avocati,intentarea unui proces de recurs in anulare,si constituirea in parte civila alaturi de familiile celor decedati, prin asta dorim sa tragem la raspundere si poate ii vom constientiza pe admin drumurilor sa lucreze cu atentie si la un standard de siguranta sporit,,DAC MOTORS va va tine la curent cu detaliile si actiuniile pe care le vom intreprinde in acest caz,ii vrem pe adevarati vinovati nu pe cei facuti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista in momentul accidentului indicatorul drum cu denivelari pe portiunea unde a avut loc accidentul? Daca nu exista, declaratie surorii pilotului, cum ca el cunostea bine portiunea respectiva, nu il disculpa pe administratorul drumului deoarece nu poate dovedi nimeni ca pilotul cunostea pozitia fiecarei gropi din asfalt, avand in vedere ca in RO gropile apar de pe o zi pe alta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

In fiecare an pe 21/23.03 imi aduc aminte de nenorocirea asta. Desi nu i-am cunoscut si am citit/vazut o gramada de accidente grave, tragedia lor m-a marcat. Odihneasca-se in pace.

Editat de Csj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

In fiecare an pe 21/23.03 imi aduc aminte de nenorocirea asta. Desi nu i-am cunoscut si am citit/vazut o gramada de accidente grave, tragedia lor m-a marcat. Odihneasca-se in pace.

la fel si eu.

 

Odihneasca-se in pace! Drumuri bune sa aveti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...
  • 9 months later...

Din pacate in motociclusm greselile, cat de mici, se platesc uneori cu viata...

corect, insa tragedia si mai mare este ca nu ne omoara numai greselile noastre ci si drumurile varza pe care le avem, alti participanti la trafic care sunt ori nesimtiti cu state grele ori incapabili si nu in ultimul rand spitalele / sistemul medical care functioneaza prost.

cumva parca ne este furat cumva din sansa... din interese economice ale unor ... javre.

 

pacat de toti cei care ar fi trebuit sa se afle astazi printre noi dar nu sunt din niste cauze care puteau fi evitate daca traiam intre niste granite cu alt nume.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect, insa tragedia si mai mare este ca nu ne omoara numai greselile noastre ci si drumurile varza pe care le avem, alti participanti la trafic care sunt ori nesimtiti cu state grele ori incapabili si nu in ultimul rand spitalele / sistemul medical care functioneaza prost.

cumva parca ne este furat cumva din sansa... din interese economice ale unor ... javre.

 

pacat de toti cei care ar fi trebuit sa se afle astazi printre noi dar nu sunt din niste cauze care puteau fi evitate daca traiam intre niste granite cu alt nume.

 

 

Nu granitele si numele lor sunt de vina, BIPEZII care traiesc in acest spatiu poarta raspunderea si daca nu toti bipezii au constiinta si cunostinte atunci oamenii dintre ei ar trebui sa ia masuri. Nu mai asteptati sa ia altii decizii pentru voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, cei care circulati pe drumurile din RO stiti de multi ani realitatea. Ori te adaptezi, ori dispari. Anul trecut s-au taiat bani de la investitii pt salarii, anul asta la fel, va deveni un standart. Pe viitor drumurile se vor degrada si mai mult. Enduro scrie pe voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mai simplu sa se planga lumea decat sa ia fiecare masuri pt "supravieturie personala". E sport national. Ar fi mult mai simplu pt fiecare daca s-ar adapta si ar inceta sa se mai smiorcaie. Oricum nu ia aproape nici un smiorcait de asta atitudine pt a achimba acele lucruri de care se planga pe motiv ca "nu se mai poate schimba nimic sau ca el singur e prea mic pt a face ceva".

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mai simplu sa se planga lumea decat sa ia fiecare masuri pt "supravieturie personala.

Zi unde si la ce ora ne intalnim si nu ne plangem.

Eu cred ca mai pot aduce 2 sau 3 max, dar nu garantez decat pentru mine. Tu?

Daca vom fi mai putini decat poate statu' sa scoata jandarmerie o sa continuam sa ne plangem ... oasele muiate.

Vorbiti si voi sa va mangaiati egoul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...