Sari la conținut

Discutii despre TATTOOSHOW 2010


NVS
 Share

Postări Recomandate

Ce va mai place sa vorbiti aiurea-n tramvai....

Decat sa vorbim in necunostinta de cauza si sa facem presupuneri aiurea, mai bine sa asteptam evenimentul si il criticam dupa.

 

Cat despre gigi-tattoo, eu cred ca ti-e ciuda ca nu participi.

Sa fim decenti domnilor.

 

Bafta :blink:

 

Daca te refereai la mine cu " gigi-tattoo" te anunt ca nu-mi este ciuda ca nu particip.Probabil voi vizita evenimentul.Am comentat doar pe marginea formularii anuntului.Case de tatuaj nu este o forma folosita in "industria" tatuajului,folosirea termenului mi-a dat de gandit un pic,la fel cum m-ar mira de ex. sa vad un anunt de intrunire moto sub definitia de conferinta de motoare. :huh: Sper ca acum ma intelegi.

In paranteza, am fost unul dintre organizatorii primului tatoo expo din tara in 2004 si sunt membru fondator al Asociatiei Tatuatorilor Profesionisti din Romania.www.atpr.ro

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare. O sa incep prin a raspunde la intrebarea de mai sus. Exista tatuaje temporare. Sunt tusuri speciale, facute sa dureze 6 luni, 1-2 sau 3 ani. Deci exista.

Acum am si eu o intrebare pentru cei care au mai fost la o asemenea expozitie. Modul de lucru este 100 % steril? Sau se fac tatuaje la stand, cu 10 mii de curiosi ce isi belesc ochii? Sunt cabinete speciale amenajate?

 

Multumesc.

Editat de parazitu1800
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de mentionat :

 

tatuajele gratuite sunt permanente! dar sa nu depaseasca 20cm2 ...pentru lucrari mai mari de 20 cm2 si complexe se va calcula un pret special!

pentru tatuaje gratuite se fac programari la info@tattoshow.ro

 

aveti nelamuriri dati-le un mail, oamenii raspund si la intrebari ce pot parea "stupide".

 

bafta si ne vedem acolo :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de mentionat :

 

tatuajele gratuite sunt permanente! dar sa nu depaseasca 20cm2 ...pentru lucrari mai mari de 20 cm2 si complexe se va calcula un pret special!

pentru tatuaje gratuite se fac programari la info@tattoshow.ro

 

aveti nelamuriri dati-le un mail, oamenii raspund si la intrebari ce pot parea "stupide".

 

bafta si ne vedem acolo :)

 

 

Pot sa faca ce vrei tu , sau doar pe tematica lor ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te refereai la mine cu " gigi-tattoo" te anunt ca nu-mi este ciuda ca nu particip.Probabil voi vizita evenimentul.Am comentat doar pe marginea formularii anuntului.Case de tatuaj nu este o forma folosita in "industria" tatuajului,folosirea termenului mi-a dat de gandit un pic,la fel cum m-ar mira de ex. sa vad un anunt de intrunire moto sub definitia de conferinta de motoare. :love: Sper ca acum ma intelegi.

In paranteza, am fost unul dintre organizatorii primului tatoo expo din tara in 2004 si sunt membru fondator al Asociatiei Tatuatorilor Profesionisti din Romania.www.atpr.ro

 

RESPECT

 

Nu, nu ma refeream la tine ci la vampirroman care isi facea reclama la gigi-tattoo (in prima pagina a acestui thread) si care mie mi-a format o parere destul de... neprofesionista sa ii spun asa (parere formata din posturile lui si site NU DIN PUNCT DE VEDERE AL EXECUTIEI TATUAJELOR, PT CA NU SUNT CLIENT ).

Jeff, iti inteleg scepticismul, prin prisma experientei tale in domeniu si a exprimarii celui care a formulat postul initial, dar trebuie sa ne gandim ca in acest eveniment sunt implicati atat cei care activeaza in domeniul tatuajelor cat si cei care activeaza in domeniul moto si mai mult ca sigur postul a fost conceput de unul din cea de a doua categorie, motiv pt care nu cred ca ar fi corect sa catalogam calitatea tatuajelor pe baza formularii acelui post. Desigur, probabil ca cel care a scris ar fi trebuit sa fie mai atent la detaliile astea, dar, repet, nu e un criteriu pe baza cariua noi, cei din spatele tastaturii, sa emitem supozitii.

 

 

Sper ca mi-am facut inteles punctul de vedere. Astept injuraturile.

 

Bafta :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu ma refeream la tine ci la vampirroman care isi facea reclama la gigi-tattoo (in prima pagina a acestui thread) si care mie mi-a format o parere destul de... neprofesionista sa ii spun asa (parere formata din posturile lui si site NU DIN PUNCT DE VEDERE AL EXECUTIEI TATUAJELOR, PT CA NU SUNT CLIENT ).

Jeff, iti inteleg scepticismul, prin prisma experientei tale in domeniu si a exprimarii celui care a formulat postul initial, dar trebuie sa ne gandim ca in acest eveniment sunt implicati atat cei care activeaza in domeniul tatuajelor cat si cei care activeaza in domeniul moto si mai mult ca sigur postul a fost conceput de unul din cea de a doua categorie, motiv pt care nu cred ca ar fi corect sa catalogam calitatea tatuajelor pe baza formularii acelui post. Desigur, probabil ca cel care a scris ar fi trebuit sa fie mai atent la detaliile astea, dar, repet, nu e un criteriu pe baza cariua noi, cei din spatele tastaturii, sa emitem supozitii.

 

 

Sper ca mi-am facut inteles punctul de vedere. Astept injuraturile.

 

Bafta :wacko:

 

 

Nu am obiceiul sa injur........Foarte des :laugh: :lol: :(

Intretimp sa schimbat forma anuntului,poate am carcotit noi cu folos,au aparut si nume "grele" din domeniu,deci voi vizita evenimentul cu siguranta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci pana la urma care este treaba cu tatuajele? daca poate cineva sa imi explice as fi mai mult decat incantat!

 

 

Cum la noi toate se fac un pic diferit,nu poti fi convins decat la fata locului si in momentul potrivit.

De obicei la Show_urile din afara se procedeaza in felul urmator:

Te duci la artist si vb cu el/ea.

Sunt categorii predefinite in care se va concura.

Orice artist are anumite preferinte,de stil,tematica,tehnica,marime etc.

Poti sa mergi la el/ea cu o schita,idee,tema si sa-i prezinti.

Va decide daca vrea sa participe cu o lucrare de genul respectiv la concurs.

Poate sa-ti propuna o idee de-al lui/ei.

In functie de posibilitatile lui/ei poate sa-ti faca lucrarea 100% gratuit,cu o reducere consistenta,pret stabilit impreuna sau pretul lui/ei.

Premierea lucrarilor castigatoare din concurs poate fi si ea diferita;premiu pt artist si client,doar pt.artist sau doar pt client,si acest lucru poate conta la stabilirea pretului.

NU UITATI!! Participarea la un eveniment de acest gen cere sacrificii din partea unui salon(anuleaza programari,calatoreste ,cazare ,taxe de participare etc.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci pana la urma care este treaba cu tatuajele? daca poate cineva sa imi explice as fi mai mult decat incantat!

 

 

hai ca-ti povestesc eu, ca le-am dat mail celor care organizeaza evenimentul....

dai un mail la info@tattooshow.ro si spui ca vrei sa-ti faci un tatuaj gratis. daca ai deja desenul , il poti scana si trimite lor pt a-ti raspunde daca se poate efectua. oricum, artistii vor avea cataloagele cu ei, asa ca-ti poti alege si la fata locului.

treaba e sa nu depaseasca 20 cm2...pt ca altfel iese din gratuitate si se plateste,insa la pret promotional.

 

asa ca, pune-te pe treaba si da-le mail.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca-ti povestesc eu, ca le-am dat mail celor care organizeaza evenimentul....

dai un mail la info@tattooshow.ro si spui ca vrei sa-ti faci un tatuaj gratis. daca ai deja desenul , il poti scana si trimite lor pt a-ti raspunde daca se poate efectua. oricum, artistii vor avea cataloagele cu ei, asa ca-ti poti alege si la fata locului.

treaba e sa nu depaseasca 20 cm2...pt ca altfel iese din gratuitate si se plateste,insa la pret promotional.

 

asa ca, pune-te pe treaba si da-le mail.

 

si ai primit raspuns? iti fac umbrele de care spuneai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ai primit raspuns? iti fac umbrele de care spuneai?

 

 

au raspuns prompt fiecarei intrebari adresata de mine. insa nu prea sunt de acord sa "refaca" un tatuaj deja existent. baietii mi-au spus foarte frumos ca daca am un desen, sa-l trimit scanat, sau sa ma duc la smaeb cu desenul in mana si se rezolva.

totusi, voi vedea la fata locului:)

 

PS:hasura o s-o fac la mine acasa:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu placere.

uite, eu tocmai am primit mail-ul care confirma ca sunt pe lista unui anumit artist. mi s-a specificat data cand sa ma prezint, cu modelul pe care-l vreau, sau pot alege din catalogul lui.

 

bafta.

si ce anume i-ti mai tatuezi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ce anume i-ti mai tatuezi?

 

 

"back piece"-ul il termin la Buzau, adica ce a mai ramas din partea stanga a spatelui...la smaeb, aleg din catalog. o intepatura gratuita in scop artistic nu strica nimanui.

cand vin acasa iti arat ce mi-am facut :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu le-am trimis mail lor si mi-au spus k nu se mai fac rezervari.acum intrebarea este daca ma duc sambata pot sa-mi mai fac tattoo pe gratis? daca cei care au rezervare nu se duc se poate sa ma ia pe mine?

 

asfalt uscat :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

teribil, penibil, de tot rasul, la ce dracu mi0au mai cerut aia desenul inainte nu stiu. Ca sa ajung acolo si nici macar sa nu gaseasca poza trimisa de mine de cca 1 sapt. Foarte prost pregatiti.Mi-am bagat pixul si nu mi-am mai facut tatuaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau s-aud c-ai fost dezamagit,Bassule....lasand la o parte amalgamul lispit de aerisire care a fost SMAEB-ul, a fost haos si la tatuatori. totusi, eu n-am avut nici o problema si m-am tatuat acolo. din 10 oameni de pa lista respectivului tip, au venit doar doi oameni.

 

totusi, puteai sa-ti alegi un model din cataloagele lor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah,deci SMAEB-u in poze parea monoton...de aici cateva poze asa de ansamblu, macar, exista? :peace:

Nu de alta, da suntem curiosi si cei care n-am venit, sa vedem ce-am pierdut...A fost doar salon de "hai sa ne tatuam" sau daca vroiai ceva aparat sau accesorii, erau expuse? :D

Poze, domnilor/doamnelor? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oreleuleeeee!!!(poate ne vedem la un suc maine:P- detalii ym dupa ora 19, sau la tel!): a fost salon de tatuaje cu tatuat daca erai pe o lista, totodata erau si aparate de tatuat la oferte si accesoriile aferente (inclusiv pierce-uri pt doritori).. mare inghesuiala la stand-ul celor de la Timisoara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...