Jump to content

JOIA MOTO - Moto Thursday

Recommended Posts

Cum sa fie? bigstar.gif

Sa fie ...

In alta ordine de idei ... faceam o trecere rapida in revista a celor care au "criticat" JM ...

In primul rand n-am vazut critici obiective, la modul general, si nu am vazut solutii alternative la ceea ce criticau ei acolo.

GoodKat, s-a bagat in seama ca l-a sunat sefu lui cezar ... N-a avut nimic de spus, si chiar si asa ... ce a incercat sa spuna a fost din alt film. E frustrat ca mobra lui n-atinge suta decat la vale ... si nu se poate lua dupa nimeni care accelereaza mai repede ca el. Din acest motiv, toti ar trebui sa nu mai schimbam intr-a 2-a.

Pe Beatrist n-am vazut-o in viata mea la joie ... dar mi-e teama ca nu s-a putut integra in grup datorita personalitatii ei, si atunci trebuia sa ne manance un pic de poponeata ...

NOS66 ne-a vazut pe geam ... pe geamul din bucatarie unde tragea pe furish din tigara. De la etajul lui, se pare ca eram un pericol ... cum? de ce? nu o sa stim niciodata, dar el fiind inchis in casa si scuterul legat de pom, era trist probabil .. asa ca JM erau periculosi.

FestinaLente e nehotarat ...ba da in cap, ba te pupa sa-ti treaca, depinde cum merge discutia.

Cezar si Niko ... 2 embleme, 2 etaloane, 2 icoane ... niste asi aroganti ai motociclismului romanesc. Niste sfatuitori de nadejde care nu dau sfaturi, doar intorc cuvinte cu lopata.

Eu mi-s satul de oameni d-astia. :puke:

Edited by nervOptik
  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Lasa ca nici cu tine nu mi-e rusine...vad ca tot insisti pe topicul asta desi nimeni nu te baga in seama :blink:

Fix "Nimeni" m-a bagat in seama. :blink:

lasa ca si tu ai tinut mortis sa ne arati ca stii sa citesti

:plsdie:

A.S.A.P, daca se poate... (vrei si varianta neprescurtata?)

Cata imaturitate.

Ai descoperit acum o prescurtare folosita de corporatisti, si repede faci propozitii cu ea. Asa faceam si eu in clasa a doua cand descopeream cuvinte noi.

Cam pe la ce ora vrei sa mor? Sa stiu sa nu-mi fac planuri.

Apoi sa nu uiti sa-ti mai pui o dorinta, poate cine stie, daca freci lampa destul, duhul iti va indeplini o dorinta.

Pana la urma ce v-a enervat atat de tare? Faptul ca am zis ca aveti o problema cu atitudinea, sau le luati apararea masculilor?

Oricum nu mai conteaza, mi-am luat partea de "dixtractie" in timpul in care am stat degeaba. Ne mai conversam la urmatoarea pieredere de timp. :D

P.S.: Totusi, nu va mai enervati "doamnelor", ca faceti riduri, si nici sa injurati prea mult nu-i frumos. E dizgratios pentru o muiere. :kiss:

Edited by Beatrice

Cezar si Niko ... 2 embleme, 2 etaloane, 2 icoane ... niste asi aroganti ai motociclismului romanesc. Niste sfatuitori de nadejde care nu dau sfaturi, doar intorc cuvinte cu lopata.

Eu mi-s satul de oameni d-astia. :puke:

Recunoaste ca iti place si tie scandalul si acum esti stingher ca ne-am potolit! Daca insisti o luam de la capat si pot sa-mi incerc si eu mana cu niste profile psihologice ale membrilor JM!

Long live JM, everybody loves JM! :s4284:

Pe Beatrist n-am vazut-o in viata mea la joie ... dar mi-e teama ca nu s-a putut integra in grup datorita personalitatii ei, si atunci trebuia sa ne manance un pic de poponeata ...

Pai am zis ca eu am fost de 2 ori inainte sa vina toti labarii... :unsure:

Edited by Beatrice

GoodKat, s-a bagat in seama ca l-a sunat sefu lui cezar ... N-a avut nimic de spus, si chiar si asa ... ce a incercat sa spuna a fost din alt film. E frustrat ca mobra lui n-atinge suta decat la vale ... si nu se poate lua dupa nimeni care accelereaza mai repede ca el. Din acest motiv, toti ar trebui sa nu mai schimbam intr-a 2-a.

:))) NU AI ZIS BINE! LA VALE CU VANT DIN SPATE SI FARA FRANE!

Cesar: daca nu ii zici sefului tau sa nu ma mai sune ne suparam!

Edited by GoodKat

Recunoaste ca iti place si tie scandalul si acum esti stingher ca ne-am potolit! Daca insisti o luam de la capat si pot sa-mi incerc si eu mana cu niste profile psihologice ale membrilor JM!

Long live JM, everybody loves JM! :s4284:

Imi place scandalul daca e constructiv. Atata timp cat nu e, nu am facut nimic altceva decat sa aruncam cu rahat aiurea pe pereti.

Sa inteleg ca nu esti o emblema, o icoana?

Pai am zis ca eu am fost de 2 ori inainte sa vina toti labarii... :unsure:

Da ... bine ca nu te-am prins, nu de alta, dar poate faceam niste bukkake pe tine.

:))) NU AI ZIS BINE! LA VALE CU VANT DIN SPATE SI FARA FRANE!

Cesar: daca nu ii zici sefului tau sa nu ma mai sune ne suparam!

:cheers: am uitat o virgula si te-ai scos repede :))

Edited by nervOptik

:cheers: am uitat o virgula si te-ai scos repede :))

:scratch: daca "sefu" meu e Cesar :-? mhmmm...atunci...sefu' tau e zaelu? =))) Eh atunci te anunt ca sefu' meu la provocat pe sefu tau la o tura de circuit iar seful tau s-a ascuns sub pat!

Cu dedicatie pentru sefu' tau: http://www.youtube.com/watch?v=XSg82yYc6iI

Edited by GoodKat

In primul rand n-am vazut critici obiective, la modul general, si nu am vazut solutii alternative la ceea ce criticau ei acolo.

S-au adus niste critici punctuale si cei care sustin joia foto pe motociclism si ei le-au considerat atacuri personale. Treaba lor.

GoodKat, s-a bagat in seama ca l-a sunat sefu lui cezar ...

... hmm, ce chestie... si cu cat il platesc?

Cezar si Niko ... 2 embleme, 2 etaloane, 2 icoane ...

Merci! Pupi!

Mie mi-e mila de nevasta-ta... Ce are pe cap biata de ea... :(

Cred ca o iei pe aratura cucoana ... ne dam la chestii personale ?

As vrea sa nu mai continuii in stilul asta, ca sa nu-ti promit o vizita.

"sefu" meu e Cesar :-? mhmmm...atunci...sefu' tau e zaelu? =))) Eh atunci te anunt ca sefu' meu la provocat pe sefu tau la o tura de circuit iar seful tau s-a ascuns sub pat!

Aia fricosi "alearga" doar pe circuit. Pe strada ies de 3-4 ori pe an. :D

Ia promite-mi coane o vizita. Ce ai de gand sa faci?

Bai ce caracter de tigan frate. :laugh:

Am trecut de varsta la care eram intimidata de amenintari d-astea puerile.

Edited by Beatrice

Aia fricosi "alearga" doar pe circuit. Pe strada ies de 3-4 ori pe an. :D

:-?? Si aia curajosi de pe strada trag de gaz ca maimutele constipate sa prinda suta in treapta 1.

Ia promite-mi coane o vizita. Ce ai de gand sa faci?

Bai ce caracter de tigan frate. :laugh:

Am trecut de varsta la care eram intimidata de amenintari d-astea puerile.

Daca nu esti in stare sa diferentiezi realitatea virtuala de realitatea fizica, te rog sa taci si sa nu te bagi chestiuni personale.

Daca faci fata la mistouri si ghimpi, bine, daca nu, si o luam cu chestii personale, eu ma transform imediat.

:-?? Si aia curajosi de pe strada trag de gaz ca maimutele constipate sa prinda suta in treapta 1.

uoooff ... :scratch:

Asta e ca aia cu avea 200 de km/ora ... da statea la semafor ...

Hai coane, ca sunt filmari cu joia moto ... arata-mi si mie unde e strada aia pe care se merge cu 80 la ora macar ?

Hai ca tu le ai cu filmele pe iutub

Edited by nervOptik

nervule, nu ii mai baga in seama ca daca le dai nas nu se vor opri niciodata.

sunt ca raia. :)

Mie-mi place sa clarific ... nu vreau decat probe. Sunt atatea filmari si poze ...

Sa-i ignor nu e stilul meu, vreau si eu sa mi se zica cu ce gresesc, ca poate intr-adevar eu nu-mi dau seama, iar joia moto e o mizerie ... in loc sa stau acasa sa scriu la rubrica de fun, eu ma dau cu voi ... :scratch:

Edited by nervOptik

Daca nu esti in stare sa diferentiezi realitatea virtuala de realitatea fizica, te rog sa taci si sa nu te bagi chestiuni personale.

Daca faci fata la mistouri si ghimpi, bine, daca nu, si o luam cu chestii personale, eu ma transform imediat.

uoooff ... :scratch:

Asta e ca aia cu avea 200 de km/ora ... da statea la semafor ...

Hai coane, ca sunt filmari cu joia moto ... arata-mi si mie unde e strada aia pe care se merge cu 80 la ora macar ?

Hai ca tu le ai cu filmele pe iutub

Conase, ma referisem la postul tau cum ca motoreta mea nu prinde 100.

Mie-mi place sa clarific ... nu vreau decat probe. Sunt atatea filmari si poze ...

Sa-i ignor nu e stilul meu, vreau si eu sa mi se zica cu ce gresesc, ca poate intra-devar eu nu-mi dau seama, iar joia moto e o mizerie ... in loc sa stau acasa sa scriu la rubrica de fun, eu ma dau cu voi ... :scratch:

Inca odata, probabil nu m-ai inteles. Nu am spus in nici un caz ca JM este o mizerie sau chestii asemanatoare, am spus ca o actiune de genul ar putea fi mai cizelata cu un comportament in trafic adecvat (invatat mersul in coloana de exemplu). Nu ma crezi? Verifica toate posturile mele din urma cu cateva pagini.

Edited by GoodKat

Conase, ma referisem la postul tau cum ca motoreta mea nu prinde 100.

Bai conase, tu faci qoute la unu, si defapt imi scrii mie? Hai fratica, fi barbat ... las-o in ...

Zii, arata-mi unde e strada unde se merge cu suta la ora in joia moto .. arata-mi unde se merge pe o roata la joia moto ..arata-mi tot ce vrei tu sa zici ... zi-mi ce te jeneaza pe tine defapt.

Bai conase, tu faci qoute la unu, si defapt imi scrii mie? Hai fratica, fi barbat ... las-o in ...

Zii, arata-mi unde e strada unde se merge cu suta la ora in joia moto .. arata-mi unde se merge pe o roata la joia moto ..arata-mi tot ce vrei tu sa zici ... zi-mi ce te jeneaza pe tine defapt.

Raspunde direct la postul meu si nu o da la intors.

Inca odata, probabil nu m-ai inteles. Nu am spus in nici un caz ca JM este o mizerie sau chestii asemanatoare, am spus ca o actiune de genul ar putea fi mai cizelata cu un comportament in trafic adecvat (invatat mersul in coloana de exemplu). Nu ma crezi? Verifica toate posturile mele din urma cu cateva pagini.

In coloana se merge la comemorare ... tu mergi in coloana la servici cu mobra ? Eu nu.

De-aia mi-am luat mobra, sa ma bag printre masini. Sa fac 15 minute in loc de 45 de minute pana la servici.

In coloana se merge la comemorare ... tu mergi in coloana la servici cu mobra ? Eu nu.

De-aia mi-am luat mobra, sa ma bag printre masini. Sa fac 15 minute in loc de 45 de minute pana la servici.

Era vorba de mers MOTO in coloana. Nu a sta in coloana de masini! Ca probabil nimeni de aici nu sta in coloana de masini...poate doar cei ce au Goldwing sau intruder 1800.

Era vorba de mers MOTO in coloana. Nu a sta in coloana de masini! Ca probabil nimeni de aici nu sta in coloana de masini...poate doar cei ce au Goldwing sau intruder 1800.

Da mai omule, inteleg ... dar Joia Moto nu inseamna sa mergem in coloana ... Inseamna doar sa mergem la fel ca si cum am fi singuri, numai ca suntem multi. Locul intre benzi e acelasi.