Jump to content

JOIA MOTO - Moto Thursday

Recommended Posts

Bon... va trebui sa facem oleaca mai mare "enfaza" pe safety daca merge la pele. Carevasazica... mare atentie la conserve, spatele pazeste fata cu "devotament" de data asta. Avem riscuri in plus... cascam ochii in plus. Ca sa nu regretam prostioare evitabile.

La final... tre sa fim all happy feet, OK?

• Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@ ally - cum nu te pusei pe lista? te pusei cu ??? de unde muschiu' meu sa stiu cand vii matale?

@woosh - poate o plimbi data viitoare

@supapa - vino echipat sau la cucu' gol, e optiunea ta

@lil debul - vad ca cetesti, vii si tu joi?

@Neutral - sa nu uiti gelul in par - cred ca te lasam la Romana :( sa vrajesti niste Everest-iste

mie imi repara grumpy din greu la frana / evacuare - asa ca e oarecum incerta prezenta mea - dar cre'ca voi o sa ajung!

Edited by jamalex2000

Zi si tu o ora , sa nu mai caut pe atitea pagini de bikini si topless. :( Si un loc de intilnire. Daca pot , vin , tine cont ca pe mine distractia asta ma costa 100 km , sint la tara. NU ma refer la bani , ma refer la timp. Dar , daca e frumos si nu apare neprevazutul , mai mult ca sigur ca vin. Ma recunosti dupa chelie si dupa asta :

post-5541-1279655489_thumb.jpg

Zi si tu o ora , sa nu mai caut pe atitea pagini de bikini si topless. :( Si un loc de intilnire. Daca pot , vin , tine cont ca pe mine distractia asta ma costa 100 km , sint la tara. NU ma refer la bani , ma refer la timp. Dar , daca e frumos si nu apare neprevazutul , mai mult ca sigur ca vin. Ma recunosti dupa chelie si dupa asta :

pasarica - avem asa

intalnire la 18:30 - ruta - intercontinental - victoriei - unirii - intercontinental

19:30 - ruta - intercontinental - victoriei - unirii - victoriei - arcul de trimf via bd ion mihalache - oprire la petrom de langa miorita - bikers otopeni .

te asteptam in chiloti.

:D

18.30 daca poti si 19.30 daca nu ajungi la prima tura INTERCONTINENTAL (universitate). intri pe Jilava sau pe Alexandriei - oricum o sa iti ia vreo 30 de min traficul IN ORAS pana la Univ cred!

A mai fost un Deauville cu noi acum 2-3 saptamani (mexicanul? - sper ca n-am confundat prea tare nick-ul )

@lil debul: la ora 18.30 la intercontinental pe trotuar, imediat dupa intrarea in parcarea de la inter.

@jamalex: am o veste buna si doo proaste. garniturile vin ca turnate (asta-i aia buna). mai trebuie o garnitura (asta-i aia mai putin buna) si ai pompa de frana **lita (asta cea mai cea)... tre' sa vb maine sa vedem ce si cum.

@sascha: tot respectul pentru tine si pentru toata tevatura creata in jurul fustitei tale. se pare ca numai asa atragem atentia :()

pasarica - avem asa

intalnire la 18:30 - ruta - intercontinental - victoriei - unirii - intercontinental

19:30 - ruta - intercontinental - victoriei - unirii - victoriei - arcul de trimf via bd ion mihalache - oprire la petrom de langa miorita - bikers otopeni .

te asteptam in chiloti.

Puica mica , ca sa pastram termenii ornitologici , la sase jumate' am aparut , daca nu se intimpla ceva grav intre timp. In chiloti nu vin , ca nu sade bine la om in etate sa-si arate dedesubturile in public. :(

pasarica - avem asa

te asteptam in chiloti.

in chilotii cui? :P ca m-as baga si eu la o tura :( cu mobra

Haideti sa nu devenim deplasati si sa pastram limitele decente ale mistoului. Chiar si porcos... Parerea mea.

supapa, cred ca ai pus titlul gresit la poll-ul ala. trebuia sa intrebi "Grupul Joia Moto este un grup de pasarici?". Sigur ai fi avut 100% DA :D)

dca prin "plimbat" vrei sa zici "babardesti cu bestialitate", da' sunt de acord, si eu sper acelasi lucru - chiar i-am marturisit si ei asta cand am fost sa îi facem plimbarea/pozele :(

p.s. - poate vin si eu, Beatrice m-a facut curios.

Imi puteti scoate si mie semnele de intrebare, cum am zis si anterior vin costumat. Am emotii de la taximetristi mergand cu armura pe mine, gol cred ca lesin. Daca se organizeaza ceva in afara orasului, pe soare si cald, putem discuta atunci de frunza de vita ;-)

De asemenea, inteleg ca ar fi cazul sa-mi iau lumanari si chibrit la mine pentru ca ne oprim pe pod la Otopeni, nu?

@Dexter

Edited by csdexter

Da, ne oprim pe pod la Otopeni sa aprindem o lumanare pentru Tibi.

Astazi tre' sa stabilim daca ne costumam, daca venim in chiloti, daca venim la cucii goi sau venim normal.

@lil debul: in general ne strangem in jurul cifrei de 15 motoare. pentru saptamana asta, daca ar fi sa ma iau dupa ce s-a spus pe forum si ce au mai spus si altii, ar trebui sa fim minim 25 de motoare dar, dupa cum m-am obisnuit pana acum, probabil, tot in jurul cifrei de 15 motoare vom fi.

Ok , vorbim la fata locului despre cum mergem prin trafic , eu nu am mai fost cu voi si nu stiu cum va dati. Adica , eu zic ca mergem grupat , nu ? Si cu viteza normala , dupa cum merg soferii , nu genul marsu' Ikea . :( Sa nu uit o luminare , daca mergem la Otopeni. Doamne , de nu ar ploua.

Da' sper sa nu ma luati cu "bre" , "nea" , "domnu' " sau mai stiu eu ce forme de politete , ca o iau ca pe o jignire. :(

Nu de altceva , da' mi s-a mai intimplat , "haoleu , domne' , ai 42 ????". Pai cit sa am , daca sint nascut mai demult ?

Stati linistit domnule, nu se va intampla asta :(

Pai oricum la inceput toti o sa venim imbracati normal, vedem la fata locului daca dam textila jos. Daca se vor iar costume rezolvam azi. Poate ar trebui sa se voteze: la budigai sau costumati...desi parea cam stabilita treaba cu mersul la indispensabili.

Imi e totuna, oricum voi fi prezent, ceea ce cred ca ar trebui sa fie prioritatea nr 1 - prezenta, dupa aia totul se rezolva...cumva :(

Vorba lui Lil Debul...sa nu mai ploaie ca cel putin mie mi-a ajuns cat m-am murat sezonul asta

oricum daca nu va dezbracati prin oras la biker's nu scapati!

-prezenta mea este incerta din cauza de posibila lipsa de mobreta! si daca ajung stau doar pana la 22.oo max. :(

no01else, cdsexter : - s-a notat

altcineva? Pe Calduta de ce n-a invitat-o nimeni? :D

Oricat de pro cuc as fi, eu spun ca saptamana asta sa mergem normal, mai ales ca ne vom opri pe pod la Otopeni sa aprindem o lumanare. Nu prea as pune lumanari in chiloti, daca ma intelegeti ce vreau sa spun.

@lil debul: mergem grupati cum putem, avand in vedere ca traficul din bucuresti nu prea permite treaba asta foarte mult. grupul se va rupe la semafoare, in mod sigur. singura idee e sa mergem printre masinile stationate, toti pe o parte ca sa nu dam in alte alea... viteza ne-o dicteaza traficul. prima regrupare este in rondul de la Victoriei (in intersectie ne incadram pe banda I sa facem dreapta, dupa care imediat se face stanga in rondul din fata de la Antipa). a doua regrupare va fi la Intercontinental, din cauza de loc lipsa de regrupare. daca sunt 6 grupulete de cate 3 motoare, e perfect :(

N-am vrut sa va stric petrecerea ieri, da subscriu la Grumpy: nu putem sa mergem in chilotei sa aprindem lumanari lui Tibi.

Eu n-am nici o problema sa vin in chilotei sa-mi arat sunculitele, ca doar le-am mai aratat si pe la mare si pe la munte, numa magheru nu mi le vazuse. Da io zic s-o lasam pe mai incolo, cand chiar ne-o lovi canicula rau.

Salve, bai joistilor! Nu dati cu bolovani prea mari, iar am mobra pe oarecari butuci. Nu chiar de tot, doar ca tre' sa merg fara consumatori electrici. Nu semnal, nu lumini, nu claxon, ca altfel raman fara curent in bacterie. Probleme cu incarcarea, deh. Si asta de vreo doua saptamani. Acasa-munca pot sa ma deplasez, dar cam atat. Asa veni, totusi, azi, numai daca imi spuneti ca nu-s probleme din partea voastra in ceea ce priveste imaginea motociclistului model, avand in vedere ca nu pot sa semnalizez si merg fara faza aprinsa. Nu de alta dar stiu ca pe Grumpy il ataca rau la sufletel orice atingere adusa imaginii comunitatii moto... ... ...

Edited by speedy.k