Jump to content

JOIA MOTO - Moto Thursday

zaelu
 Share

Recommended Posts

• Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Are cineva sa imi schimbe si mie niste bani in de-alea de 1 leu?? Ca sa am si eu ce baga la chilotei,la baietei, nu de alta dar nu vin cu cardul, ca nu stiu daca face fatza :)

Are cineva sa imi schimbe si mie niste bani in de-alea de 1 leu?? Ca sa am si eu ce baga la chilotei,la baietei, nu de alta dar nu vin cu cardul, ca nu stiu daca face fatza :)

eu zic sa le bagam monezi de 50 de bani... :)

ete hai... garda e cu noi... nu ai vazut ca raspunde la salut? :)

Da, chiar raspund in ultima vreme. Ba chiar am avut surpriza zilele trecute sa ma opresc langa unul la semafor si sa ma salute el primul. Bine, de fapt m-a salutat ca apoi sa-mi atraga atentia ca am luminile stinse (v-am zis ca am o problema...). Am facut pe prostu', "Aoleu, merci mult, uitasem sa le aprind, stii astea mai vechi nu sunt pe direct...". Bineinteles ca dupa primul colt le-am stins ca altfel pana acasa ramaneam fara bacterie.

googledocs in loc de excel

putem avea probleme cu garda daca mergem in chiloti ? intelegeam daca umblam goi dar in chiloti... ?

Pai cam da, ca cica tre' sa fii in "tinuta decenta". E la interpretarea organului.

Offtopic: chiar sunt curios unde apare in lege descrierea exacta "daca se vede peste 75% din buci, atunci e 'indecent', altfel e doar 'indraznet'" :))

@Dexter

Offtopic: chiar sunt curios unde apare in lege descrierea exacta "daca se vede peste 75% din buci, atunci e 'indecent', altfel e doar 'indraznet'" :))

@Dexter

cand se face vorbire despre tinuta indecenta se apeleaza la cutuma, nu o sa gasesti in lege (indecent = buca la vedere etc).

:)

acuma, e la latitudinea gaborului, daca e mosh de-ala cu pretentii de anii 60, te poate lua la ....dar intotdeauna se poate face contestatie la asa ceva. :D

Intrucat nu am mai avut de mult o joie libera, aveam de ales intre joia moto si intalnirea CBR. Aleg joia moto, sa il felicit pe Zaelu (initiatorul). O sa fac si eu prima tura si apoi trebuie sa plec.

Sunt plecat de acasa in pantaloni scurti si tricou, casca si manusi.

Ma primiti asa, chiar daca nu fac cinste motociclismului?

Cred ca esti al 3-lea cbr-ist care alege joia moto in detrimentul intalnirii cbr-istilor :))

Cine nu face cinste motociclismului, poate veni la joia moto, sa-mi faca mie cinste cu o bere :))

Cred ca esti al 3-lea cbr-ist care alege joia moto in detrimentul intalnirii cbr-istilor :) )

Cine nu face cinste motociclismului, poate veni la joia moto, sa-mi faca mie cinste cu o bere :) )

No problem cu berea, referitor la cinstea si comunitatea motociclistilor citeste la furturi moto, cb 500 ce s-a intamplat aseara. Ar trebui sa primesti de la unii lazi intregi (adica nu facea cinste motociclismului).

De obicei umblu echipat, dar cu canicula asta, merg doar acasa-munca-acasa si decat sa mor de cald=atentie scazuta prefer mers incet si atent dar mai racorica. Fiecare pe barba lui.

Cred ca esti al 3-lea cbr-ist care alege joia moto in detrimentul intalnirii cbr-istilor :))

Cine nu face cinste motociclismului, poate veni la joia moto, sa-mi faca mie cinste cu o bere :))

Egoistule! Ma sacrific si eu in detrimentul imaginii mobristului satanist... Ar fi o idee: cei care nu sunt primiti in alte grupuri de motoristi model din motive de imagine de rahat, sa vina la noi sa-i plimbam, cu cate o bere de fiecare...

Canicula sau nu, eu nu renunt la echipament, mai ales ca mergem in grup. Stiu ca exagerez.

Nici eu nu renunt la echipament: adidasi, chiloti, genunchere, plasa protectii, casca si manusi :)

Ce furt, ce? Acuma ma duc sa citesc.