Jump to content

JOIA MOTO - Moto Thursday

zaelu
 Share

Recommended Posts

@ZAELU

la 150 de km cat fac eu pe zi, esti purice pentru mine. orice grup are nevoie de o mascota. CITESTE MAI BINE : experienta ta IN GRUP e zero. acu ca mi ai zis de scuter ...ma las pagubas

@SPEEDY.K

* Joia Moto nu-si propune sa educe motociclistii. Joia Moto isi propune sa educe soferii.

asta e de milioane. nici nevasta, nici copii nu ti i educi tu si vrei sa educi pe altii. nimeni nu poate sa educe pe nimeni. daca n ai inteles asta pana la varsta ta, avand si copii, ar trebui sa pleci departe, sa pleci pe MARTE.

• Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vladvlad - nimeni nu s-a nascut invatat nu stim sa mergem in grup nu cred ca avem de ce sa mergem in grup pe magheru, unii dintre noi sunt la primii km.

ca si in primul thread - e liber sa vina oricine cat timp respecta cele 2-3 reguli si NU E OBLIGATORIU sa vina :)

copii, paruiala de genu asta pe PRIVAT.

in alta ordine de idei, ROG TOATE PERSOANELE CARE AU POZE SI FILME SA IMI DEA MESAJ PRIVAT PENTRU A INTRA SI EU IN POSESIA LOR SI DE A LE INTEGRA IN SITE.

Multumesc.

@ZAELU

@SPEEDY.K

* Joia Moto nu-si propune sa educe motociclistii. Joia Moto isi propune sa educe soferii.

asta e de milioane. nici nevasta, nici copii nu ti i educi tu si vrei sa educi pe altii. nimeni nu poate sa educe pe nimeni. daca n ai inteles asta pana la varsta ta, avand si copii, ar trebui sa pleci departe, sa pleci pe MARTE.

Man, am incercat sa fiu ...hm...nu politicos, ca nu obisnuiesc, am incercat sa fiu retinut fata de cei carora nu le place mersul joia prin Bucale altfel decat in coloana, de manuta. Dar ma provoci cam mult.

Pana la urma care e problema ta?! Ai ceva impotriva daca eu sunt un ticnit care vrea sa educe pe toata lumea? Mi-am exprimat cumva intentia de a te educa pe tine, ca sa protestezi?! Si de unde pana unde ai tu informatii cum ca eu nu mi-as educa copiii? Ai participat cu mine si copiii mei la vreo sesiune a actiunii "Joia la nispiar in IOR" si eu n-am aflat?!

Hai mai bine sa ne vedem fiecare de ciorba si familia lui, nu-ti place cu noi la plimbare, du-te si te plimba cu altii; sigur nici mie nu mi-ar placea cu tine la leagane, in parc, asa ca ma duc doar cu puradeii mei si cu prietenii lor cu care suntem pe aceeasi lungime de unda.

Nu te obliga nimeni sa mergi in vreun fel pe strada, nici sa participi la vreo actiune, nici nu a zis nimeni ca Joia Moto reprezinta motociclistii din Romania, deci nici pe tine. Asa ca nu vad ce te ofruschezi asa...

Si, ma rog, n-ai decat sa te ofruschezi cat vrei, dar fa-ti tu copiii tai, educa-i tu intr-un mare fel si nu-ti mai exprima opiniile in ceea ce priveste educatia alor mei, ca n-ai facut gradinita cu ei ca sa stii daca-s educati sau nu. Asa ca pana la prima Leapsa in grup, fii amabil si nu mai aborda subiecul asta, ca nici eu nu stau prea bine cu nervii; mult mai bine stau cu limbajul de mahala, pe care, cum spuneam, tot incerc sa mi-l reprim.

Pentru "joisti": va recomand un buton "ignore" pe topicul asta pentru cei care o dau in discutii interminabile de genul asta. Altfel o sa ajunga si asta un topic de flame, ceea ce nu-mi doresc si cred ca nici voi. Cu ignoranta pana la urma s-or plictisi sa ne mai plictiseasca si topicul va reveni la normal.

Revenind: POZE !?!?

Edited by speedy.k

@ZAELU

la 150 de km cat fac eu pe zi, esti purice pentru mine. orice grup are nevoie de o mascota. CITESTE MAI BINE : experienta ta IN GRUP e zero. acu ca mi ai zis de scuter ...ma las pagubas

Amice si care e problema ta?Te roade ceva sau ce?Cred ca ar fi bine sa te abtii de la aceste comentarii cu iz de flame... ok?

la 150 de km cat fac eu pe zi... - si pe noapte cati faci?

orice grup are nevoie de o mascota. - complet de acord. deci vii saptamana viitoare, da?

P.S. Pot sa te ating? Zeule! "Fi capitanul nostru"!

:) Cum faci tati ? O lasi sa mearga in gol pe cricul central ?

da, uneori mai pun soferul sa mearga....alteori ii dau drumu la vale...

@speedy

ormal ca fac copii mei , nu pe ai altuia..esti nebun?:) nu ai inteles o iota din ce am vrut sa ti spun. am vrut sa te atentionez, ca sa spun asa, pentru ca sfaturi nu mi permit sa dau, am vrut sa te atentionez asupra faptului ca n ai cum sa bagi in cap nimanui nimic. in speta SOFERILOR. daca tu ai inteles altceva e problema ta. si ca sa ti dau un hint, un tip, sau cum vrei tu, uita te de cine asculta copii tai mai bine, de educatoare sau de parinti..ma rog. in alta ordine de idei sa fii sanatos fericit impreuna cu familia ta.

interesant o sa fie cand unul din noi in toata dezorganizarea asta o sa rupa vreo oglinda....o sa zgarie vreo masina....atunci o sa fie FOARTE interesant.

am venit joi, tocmai pentru a avea cunostinta despre ce se intampla. citeste mai bine ce a scris circel si o sa intelegi ce sinseamna o campanie, o adunare menita sa constientizeze soferii cu ceva. pana una alta faceti km (kilometrii) pe sosele.

eu cred ca oricum soferii au inceput sa ne simta prezenta, iar in urmatorii ani se vor sensibiliza si mai mult...si motivul ar fi cresterea nr de motorete pe strada. si de scutere ( @zaelu) .:D))

bai, daca nu va bateti, tot degeaba. :)

vlad, acum pe bune, nu e cazu sa te dai rotund in fata altora cu ce faci tu si ce dregi tu... daca faci si esti zmeu, foarte frumos, dar atitudinea adoptata de tine de "eu sunt miezu din dodoasca si restu sunt idioti" nu este dezirabil si ai vazut si tu reactia lumii.

bai, daca nu va bateti, tot degeaba. :)

vlad, acum pe bune, nu e cazu sa te dai rotund in fata altora cu ce faci tu si ce dregi tu... daca faci si esti zmeu, foarte frumos, dar atitudinea adoptata de tine de "eu sunt miezu din dodoasca si restu sunt idioti" nu este dezirabil si ai vazut si tu reactia lumii.

atitudine tipic romaneasca " daca eu nu pot de ce sa poata altul"....nu ma intereseaza sa ma dau rotund, pentru ca nu sunt rotund. sunt altii pentru care eu sunt o jucarie defecta. dar fratilor aveti curaj si puneti punctul pe i. cum vorbeste lil_debul. o sa vedem cat de uniti suntem si ce inseamna joia moto, cand o sa apara vreun accident si vreo problema. a ramas fata aia in drum pe pod. n a miscat unu un deget. trebuiau sa sara toti. v ati dus pe la motare. e vorba de atitudine. nu intelegeti gresit, n am nimic cu nimeni. o parere diferita nu inseamna "contra".

Mai da' nu puteati sa discutati si sa va contraziceti ieri???

Exact la asta ma gandeam si eu. Da' ce sa vezi?! Ieri n-a zis nimeni nimic. Eu daca ma duc la un mers impreuna (ca asta e Joia, nu o actiune de sensibilizare cum vad ca o tot tin unii) si nu-mi place cum se merge sau ce se intampla incerc intai sa fac o propunere si, daca lumea persista in ce nu-mi place mie, la un moment dat fac cu mana, ma opresc la bordura, fumez o tigara, dupa care ma duc in treaba mea cum imi place mie sa ma duc. Ieri n-am vazut/auzit pe nimeni sa paraseasca grupul pe motiv ca nu e OK ce se intampla. Azi din taste o gramada de lume ne trage de urechi.

Chiar, hai mai bine sa vina toti "anti" joia viitoare in the same place si sa ne explice cum ar trebui sa facem, ca asa, pe forum e mai greu sa aducem argumentele intr-o forma eficienta... Ce zici Vlad? Si daca te bagi, fa-ti un semn deasupra ta pe una din poze ca sa stiu cu cine tre' sa vorbesc. Sau zi-mi si-mi fac eu unu'. Serios, n-am defel memoria numelor. Din toti care au tot fost la Joia nu cred ca le stiu numele sau ID-ul de forum la mai mult de 6-7. Imi cer scuze daca e rusine.

Edited by speedy.k

Nu am venit , fiindca pe la mine ploua. Ei , da' , sint un biker comod. Cind ploua , evit sa fac circa 100 km , dus-intors. Da' mai e si miine o zi (stiu , miine nu-i joi) :) .

Da' nu va mai certati fratilor asa , era mai interesant cind se discuta de chiloti , sincer. :)

Edited by lil debul

Vlad, daca stiti atat de bine cum se face o campanie, de ce cucu meu nu faceti voi una "mai trainica si mai frumoasa, pe rau in jos"? Nu va opreste nimeni. Eu chiar va sustin! Ar fi ideal sa existe Luni, Marti, Miercuri, Joi, Vineri, Sambata si Duminica. Toate MOTO si toate cu specificul ei.

Nu-mi raspunde. Stiu de ce nu faceti.

Faptul ca tu nu crezi ca vom rezolva ceva, nu inseamna ca asa e. Faptul ca noi credem ca vom rezolva ceva, nu inseamna ca asa e.

Vom darama o oglinda? Asa si?! N-ar fi nici prima si nici ultima care se darama in Bucurestiul asta. Accidente se intampla si se vor intampla. Noi vrem doar sa cream un cadru care sa le reduca. Pana una alta, suntem printre putinii care fac ceva si de care profita toti, desi nu facem in numele tuturor. Si facem asta periodic :) Ai putea spune multumesc si nu sa te dai cocos pe forum.

Daca aveai ceva de zis, ai fi zis ieri, asa cum a facut Circel.

P.S. Vezi ca a mai fost un baiat (Marius) pe scuter, ieri. Injura-l si pe el ca, deh... e scuterist...

Eu zic sa organizam "Uichendul Smardo) , genu' Fight Club , ca de ce nu , isi mai varsa oamenii nervii .

:)

exact. ca sa se mai calmeze si sa nu mai umple forumul cu de-astea (frustrari). :)

Eu zic sa organizam "Uichendul Smardo) , genu' Fight Club , ca de ce nu , isi mai varsa oamenii nervii .

Sunt curios daca se aduna mai multi ca la joia moto :)

Eu votez pro :)

Continuati, continuati..

post-16760-1279890548_thumb.png