Jump to content

JOIA MOTO - Moto Thursday

zaelu
 Share

Recommended Posts

• Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca vreti sa ne gandim la niste mesaje, bannere, tricouri sau ce putem imbunatati la treaba asta, eu zic sa ne strangem la o masa si sa facem un brainstorming; fiecare vine cu o propunere, o dezbatem, dupa care o aprobam sau o dezaprobam. Propunerile de pe forum vad ca nu au ... finalizare, ca sa zic asa.

De exemplu e misto ideea lui nervoptik, dar sunt sceptic in privinta measajului (poza mi se pare super-ok). La noi faza cu respectul e confuza, in general cocalaru de rand considera ca respectul i se cuvine neconditionat datorita aaa... valorii sale - stiti cam cum sta treaba

Deci am avea ceva de discutat.

Daca vreti sa ne gandim la niste mesaje, bannere, tricouri sau ce putem imbunatati la treaba asta, eu zic sa ne strangem la o masa si sa facem un brainstorming; fiecare vine cu o propunere, o dezbatem, dupa care o aprobam sau o dezaprobam. Propunerile de pe forum vad ca nu au ... finalizare, ca sa zic asa.

De exemplu e misto ideea lui nervoptik, dar sunt sceptic in privinta measajului (poza mi se pare super-ok). La noi faza cu respectul e confuza, in general cocalaru de rand considera ca respectul i se cuvine neconditionat datorita aaa... valorii sale - stiti cam cum sta treaba

Deci am avea ceva de discutat.

Perfect ... maine la Biker's daca si Zaelu, Grumpy and so on ... sunt de acord sa ne jucam cu textele ... eu vreau oricum hotdog ... mi-a plouat in gura data trecuta ... si va anuntz ca sunt tzaran de ilfov si o sa mananc si salata aia ornamentala :baldy:

Joia moto sunt fatalai :baldy:) am vazut ca e un poll deja ... vechi, dar acum l-am vazut.

Pana mea ... eu nu sunt fatalau si cred un pic in joia moto ...

Nu schimbam si noi imaginea asta? ... Am citit pe acolo o chestie destul de adevarata ... cum ca soferii n-ar stii si nici n-ar avea cum sa-si dea seama ce cautam noi prin centru de bezmetici asa ...

Unde e pulul ala?

Plus ca eu cred ca ideea e ca soferii nici sa nu stie ca noi suntem stransi pentru o actiune anume. Sa creada ca mergem pe strada, pur si simplu. Asa cum mergem zi de zi. Doar ca ce sa vezi? Acuma suntem mai multi la un loc, asa cum sunt in fiecare zi multe masini la un loc pe strada.

Aaaaa, felicitari, taticule, bine ai venit in club!

Edited by speedy.k

Cum am mai zis... si eu prefer sa nu creada ca sintem la "manifestatie"... ca sa nu zica... "hai draga sa avem azi grija de ei nitel ca uite au si ei manifestatie"...

Azi mi-a taiat unu calea meserias tare exact in locul in care s-a dat ala peste cap acum citeva zile peste scuar intre Romana si Victoriei... de pe banda 2 s-a dus pe 4 sa faca la stinga... cu smuceala de aia meseriasa... l-am evitat la limita... si... eu pacifistu... m-am dat jos la el... "nu te-am vazut"... i-am zis ca nu mai puteam de nervi...

Dupa aia am mers prima oara cu pasager... gata... dau jos scaritele spate... nu-mi place... ;)

Mesaj completat

bai... ca uitam...

a vost joia trecuta un baiat cu un F3... primu din stinga in poza asta

JoiaMoto5Augusttura2.jpg

vreau si eu info despre "tobar"... gata... pun goarna ca nu mai tine...

Mesaj completat

*fost :baldy:

Edited by zaelu

@ speedy.k : multumesc, sper sa fac fata cu brio incercarilor ce urmeaza. Apai daca nu fac fata pot sa fac spate ca am cu ce ma lauda ! ;)

Poate ne vedem astazi. Totul depinde de cel mic daca imi ofera o invoire cateva ore dar si daca o sa-mi pot dezlipi ploapele . :baldy:

Edited by alecscristian

Joia moto sunt fatalai :baldy:) am vazut ca e un poll deja ... vechi, dar acum l-am vazut.

Nu schimbam si noi imaginea asta? ... Am citit pe acolo o chestie destul de adevarata ... cum ca soferii n-ar stii si nici n-ar avea cum sa-si dea seama ce cautam noi prin centru de bezmetici asa ...

Probabil ca s-a mai propus, dar ce-ar fi daca facem niste tricouri sau mici stegulete ... cu un mesaj pentru care defapt militam ... si astfel limitam si actele de teribilism la care unii de la joia moto le mai scapa pe strada ...

Eu m-am gandit la o chestie, ca sa nu dau doar din taste ... am dat si din mouse ... Am facut un sketch ... putem evident umbla la el, la mesaj ...

Ma gandeam sa fie simplu si explicit. Putem pune texte de genul: "si noi existam in trafic" dar l-am ales pe cel din poza, pentru ca nu nashte intrigi ...

In fine, voi ce ziceti ?

impartim_acelasi_drum.jpg

Delimitati benzile in desn. O liniuta, doua.... nu ar strica, altfel vor intelege ca avem loc si pe aceeasi banda. De nedorit ! Ar putea fi masina mai mica ca si cum ar fi mai in spatele motorului, nu in paralel cu el. Parerea mea...

Mesaj completat

Joia moto sunt fatalai ;)) am vazut ca e un poll deja ... vechi, dar acum l-am vazut.

Probabil ca s-a mai propus, dar ce-ar fi daca facem niste tricouri sau mici stegulete ... cu un mesaj pentru care defapt militam ... si astfel limitam si actele de teribilism la care unii de la joia moto le mai scapa pe strada ...

Eu m-am gandit la o chestie, ca sa nu dau doar din taste ... am dat si din mouse ... Am facut un sketch ... putem evident umbla la el, la mesaj ...

Ma gandeam sa fie simplu si explicit. Putem pune texte de genul: "si noi existam in trafic" dar l-am ales pe cel din poza, pentru ca nu nashte intrigi ...

In fine, voi ce ziceti ?

impartim_acelasi_drum.jpg

Delimitati benzile in desn. O liniuta, doua.... nu ar strica, altfel vor intelege ca avem loc si pe aceeasi banda. De nedorit ! Ar putea fi masina mai mica ca si cum ar fi mai in spatele motorului, nu in paralel cu el. Parerea mea...

Poate ne vedem astazi. Totul depinde de cel mic daca imi ofera o invoire cateva ore dar si daca o sa-mi pot dezlipi ploapele . :D

nu-l invata cu narav ca vezi tu dup-aia ! :baldy:

sa-ti traiasca si sa fie sanatos, sa va bucure in fiecare zi ;) cum il cheama ?

ce-as vrea sa vin si eu azi .....

nu-l invata cu narav ca vezi tu dup-aia !

sa-ti traiasca si sa fie sanatos, sa va bucure in fiecare zi ;) cum il cheama ?

Multumim de urari ! Il va chema Bogdan-Andrei deocamdata ii spunem bebe, bebita, bubu. Si cred ca deja l-am invatat cu narav, ca orice parinte. :baldy:

Dupa cum cred ca ati obs. eu nu va mai incant astazi din motive de bebel (nu am putut lua audienta la el :D ) poate ne vedem joi, ne vedem joi, ne vedem joi am urlat dupe ei............joi viitoare. Hai distractie placuta si hidratare abudenta.

patrat = buimac :baldy:

anyhow s-a mers f bine prima jumatate de tura ;) afterparty-ul din bikers a fost bun ca de obicei am avut si avanpremiera cu filmuletele.

Ne vedem alta joi.

O vinere frumoasa va doresc, eu astept sambata cand se anunta un traseu frumos intre cunoscuti!