Jump to content

JOIA MOTO - Moto Thursday

zaelu
 Share

Recommended Posts

Nu merge facut un torrent cu filme? Nu pentru asta e? FTP e cam auster..

Edited by Falkenberg

• Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

PS: aaaa..tu erai cu gsxr-u ala meserias..intrebarea mea e cum naibiuliu stai pe saua aia?!

:laugh: n-o sa aflii niciodata ... ca nu ai fundu' asa mare ca al meu :)

E ok ... am fost si la Predeal cu ea asa ... cam incep mancarimile (la propriu) dupa vreo 1 ora de drum lung ... in oras nu simt ca ma tot fatzai ...

Se fac si seile ... da' costa bani :drink:

Cine poate sa imi spuna cum il cheama (nick/ID iahu) pe baiatu cu CBR F3 ul din stinga... primul? Mobra albastra cu putin verde. Casca deschisa la culoare.

JoiaMoto5Augusttura2.jpg

Vreau sa il intreb de datele de contract pt cel ce i-a facut toba.

thx!

Edited by zaelu

eu le-am urcat pe FTP... la zaeluu (el e de vina ca nu vrea sa dea nimic, cred ca e zgarcit )

da in ritmu asta ne gasim pe undeva si-ti fac un dvd... sau il aduc joi si-l vedem in bikers :drink:

Dude, daca poti sa faci un DVD ... ar fi super. Eu lucrez prin zona Stefan Cel Mare ... Daca esti cat-de-cat aproape dau o fuga cu motoreta pana la tine la munca.

Daca esti mai departe ... lasam pe alta zi ... ca azi stau prost cu gazu ...

P.S. Si filmari mai vechi daca aveti ... (care nu va mai trebuie :laugh: )

Edited by nervOptik

pai la film se lucreaza, muncim pe rupte zi si noapte. poze nu a facut nimeni de data asta

Lol ... pai facem un festival de filme cu joia moto :drink: "motoreta de aur"

Eu inca n-am dat jos toate materialele ... pffff ... raman in urma :laugh:

@nervOptik: pai fa un calcul: daca V1<V2=>E=mv^2/2

unde V1 - viteza de download iar V2 - viteza medie de deplasare a mobrei tale din Stefan cel Mare in Aurel Vlaicu

Daca formula de mai sus e corecta :laugh: foloseste energia cinetica a motocicletei pentru a te deplasa la Aurel Vlaicu unde va fi je cu un dvd cu filmuletele

Intelegi?! (cred ca era nessu cam tare, ca simt ceva prin mine...)

Mesaj completat

Si fetele ? ... cu ce se ocupa ? :drink:

...cu baietii :)

@nervOptik: pai fa un calcul: daca V1<V2=>E=mv^2/2

unde V1 - viteza de download iar V2 - viteza medie de deplasare a mobrei tale din Stefan cel Mare in Aurel Vlaicu

Daca formula de mai sus e corecta :) foloseste energia cinetica a motocicletei pentru a te deplasa la Aurel Vlaicu unde va fi je cu un dvd cu filmuletele

Intelegi?! (cred ca era nessu cam tare, ca simt ceva prin mine...)

Mesaj completat

...cu baietii :D

Teoria e corecta ... si se poate valida. O singura problema totusi ... azi au aparut 2 necunoscute ... V3 si T3 ... V3 = viteza autovehicului cu care m-am aratat azi la servici dupa ce m-am dus sa-mi vad progenitura la ecografie ... s-apai de aici .. apare T3 ... care cu siguranta e o cifra prea mare ce reprezinta minutele pierdute in trafic ...

Ma mai gandesc ... Aurel Vlaicu e la capatul Barbului Vacarescului ... nu ? unde se face iesirea spre Tunari-Pipera ... It may work ... daca pe DVD pui si restul filmelor de joia moto .. merita :drink:

Am downloadat ieri numai folderul 12 august ... si mi-a luat 4 ore si 12 minute ... :laugh:

@nervOptik: da, se complica formula :laugh:

Am doar filmarile de data trecuta, de pe doua camere. Restul filmarilor sunt pe la zaelu si la grumpy sau se gasesc prelucrate pe youtube. Si cateva poze de acum doua dati, cand a fost un coleg de-al meu cu un aparat mai rasarit.

Joia asta s-ar putea sa va sar. Nu e nimic sigur deocamdata, dar s-ar putea sa o tai prin Bucovina cateva zile.

Chiar, daca pasioneaza pe careva, amanunte despre tura AICI

Putin offtopic:

Gura Humorului- Cacica- Partestii de Sus Super zona! In general vestul judetului Suceava. Poate faci si un filmulet cu secvente de pe acest traseu.

Edited by Aran

Putin offtopic:

Gura Humorului- Cacica- Partestii de Sus Super zona! In general vestul judetului Suceava. Poate faci si un filmulet cu secvente de pe acest traseu.

Filmulet nu stiu sigur, dar poze precis voi face, ca trebuie sa arat familiei zonele de bastina prin care n-au mai fost de 20 de ani...

Haideti joistilor, nu va mai bagati niciunu la o plimbare cat juma' de tara?

Edited by speedy.k