Sari la conținut

MOTO THURSDAY


rookie22
 Share

Postări Recomandate

oricum nu o sa mai fie intalnirea in centru ci inapoi la Kaufland :peace:

AÂşa au hotărât Arad BaikerÂşii? :wink:

 

Bănuiesc că nu tu ai decis aÂşa, din moment ce nu participi in Arad :D

 

Nu s-a plâns nimeni că nu e bine pe centru ... :burnout:

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

AÂşa au hotărât Arad BaikerÂşii? :wink:

 

Noi nu am hotarat nimica.,vezi de treaba ta... :-L

 

Metoda de manifestare:

 

Manifestarea se bazeaza pe dreptul inalienabil (cistigat de stramosi cu ceva singe) la libera deplasarea pe teritoriul tarii a cetatenilor!

 

 

In fiecare joi a fiecarei saptamini, in fiecare oras al tarii, intre orele 17 si 20, pe un traseu circular stabilit de comun acord intre membrii comunitatii locale, motociclistii se aduna la o plimbare ad-hoc care are urmatoarele caracteristici:

 

- motociclistii isi semnalizeaza intre ei faptul ca participa la "traseu" printrun semn distinctiv pentru a evita confuziile (unii pot fi in interes de serviciu etc). Semnul propus ar fi: "doua claxoane scurte si o turare scurta a motorului"

 

- odata ce doi motociclisti sint impreuna pe traseu ramin impreuna cit mai mult posibil incercind sa "aglutineze" cu alti motociclisti sau grupuri de motociclisti aflati pe "traseu". In acest fel grupul de motociclisti creste in volum, ideal, dupa o perioada toti motociclistii se vor regasi intrun singur grup. Daca motociclistii intra pe traseu deja grupati in mici grupuri (cluburi, etc) cu atit mai bine.

 

- Fiecare motociclist intra si iese in "traseu" liber de orice obligatie dar odata intrat este necesar sa faca eforturi sa respecte citeva linii directoare:

 

* sa incerce sa grupeze cu alti motociclisti

* sa faca tot posibilul sa nu atraga in mod nejustificat atitudinea negativa a publicului prin zgomot excesiv etc.

* sa aibe grija sa nu puna in pericol siguranta celorlalti motociclisti sau a publicului participant la trafic prin viteza excesiva sau acrobatii si nu in ultimul rind sa isi protejeze propria integritate prin purtarea de echipament adecvat.

* sa faca tot posibilul sa evite conflicte cu publicul sau agentii de ordine pentru a nu permite denaturarea scopurilor manifestarii de catre interese contrare provocatoare.

* sa tolereze diferentele dintre motociclisti (de la tip de moto, tip de echipament, atitudine si stil de pilotaj) si sa invete din ele - sintem diferiti dar uniti. Efectul giroscopic e acelasi pentru toti! smile.gif

* sa isi protejeze motoarele lor si ale camarazilor. turatii mici (vine caldura!) si sa se permita motoarelor cu racire cu aer sa circule mai liber.

 

 

-la finalul "traseului" motociclistii sint incurajati sa se adune in locuri publice (parcari, baruri) in care pot sa faca schimb de idei contructive despre imbunatatirea perceptiei motociclismului pentru restul cetatenilor ca si pentru imbunatatirea si armonizarea relatiilor dintre ei prin intelegerea diferentelor ce exista intre stilurile moto preferate ca si alte nazuinte legate de motociclism. Prin cunoasterea si tolerarea celuilalt putem sa ne cunoastem pe noi mai bine intrucit diferentele ne fac sa vedem ce sintem sau/si ce ne lipseste. In acelasi fel prin prezentarea diferentelor pe care le comporta motociclismul catre public, publicul are aceasi posibilitate sa vada si sa inteleaga ca motociclistii sint mai mult decit citeva expresii peiorative, ca sint un mod de a exista iar particularitatile motociclismului nu sint lucruri care alieneaza motociclistii de civilizatie ci lucruri care imbogatesc existenta societatii noastre. Motociclismul apartine civilizatiei.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bounce: Lau nu te impacienta ca imi vad de treaba mea, dar sa isi vada si restu :D Adica Makaveli, ca el vine si zice ce face lumea si unde merge. Daca au hotarat asa o majoritate, da... sa vina si sa spuna aia ca vor la kaufland. Dar pana toti au fost de acord si nimeni nu a comentat nimic de Centru, mi se pare aiurea sa vina unu care n-are nici o treaba si sa spuna lucruri care nu-l privesc :banana: De asta am zis ca "Arad BaikerÂşii au hotarat asa?" Si ne anunta el de la sursa sigura. Daca e doar decizia lui, e ok. Numa o spune cu asa multa convingere ca toti vor merge acolo. Chiar nu vad de ce, doar de aia ca pana acuma era acolo? Poate lumea si-a dat seama ca nu e chiar cea mai buna locatie si se incearca o imbunatatire.

 

Infine, oricum in ritmu asta cum evolueaza acuma treaba nu o sa ramana nici macar acea banala intalnire. Nu vad cui ii mai arde :disappointed:

 

PS: si repet, stai linistit Lau ca n-am nimic cu Arad BaikerÂşii :hug:

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bounce: Lau nu te impacienta ca imi vad de treaba mea, dar sa isi vada si restu :D Adica Makaveli, ca el vine si zice ce face lumea si unde merge. Daca au hotarat asa o majoritate, da... sa vina si sa spuna aia ca vor la kaufland. Dar pana toti au fost de acord si nimeni nu a comentat nimic de Centru, mi se pare aiurea sa vina unu care n-are nici o treaba si sa spuna lucruri care nu-l privesc :banana: De asta am zis ca "Arad BaikerÂşii au hotarat asa?" Si ne anunta el de la sursa sigura. Daca e doar decizia lui, e ok. Numa o spune cu asa multa convingere ca toti vor merge acolo. Chiar nu vad de ce, doar de aia ca pana acuma era acolo? Poate lumea si-a dat seama ca nu e chiar cea mai buna locatie si se incearca o imbunatatire.

 

Infine, oricum in ritmu asta cum evolueaza acuma treaba nu o sa ramana nici macar acea banala intalnire. Nu vad cui ii mai arde :disappointed:

 

PS: si repet, stai linistit Lau ca n-am nimic cu Arad BaikerÂşii :hug:

Pe Maka il doare ca nu prea mai are cuvant prin orasul asta:)) si noah..incearca si el cum poate sa bage spite-n roate;) RIMEAZA:)) Toti sunt de acord cu parcarea GIGI...si conteaza cuvantul celor care vin la MJ nu celor care stau cu motorul la 10 cm de asfalt (adica pe cricul central) asteptand o noua vopsea si multe imbunatatiri:)

 

MJ ramane in parcarea GIGI....saptamana asta de la ora 17.00 iar de saptamana viitoare se muta la ora 18.00

REPET!!! In data de 29.03 MJ, parcarea GIGI, ora 18.00!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Maka il doare ca nu prea mai are cuvant prin orasul asta:)) si noah..incearca si el cum poate sa bage spite-n roate;) RIMEAZA:)) Toti sunt de acord cu parcarea GIGI...si conteaza cuvantul celor care vin la MJ nu celor care stau cu motorul la 10 cm de asfalt (adica pe cricul central) asteptand o noua vopsea si multe imbunatatiri:)

 

MJ ramane in parcarea GIGI....saptamana asta de la ora 17.00 iar de saptamana viitoare se muta la ora 18.00

REPET!!! In data de 29.03 MJ, parcarea GIGI, ora 18.00!!!

 

...mai intreaba si tu in stanga - dreapta apoi vorbeste cu cine ii de acord si cine nu cu MJ la gigi....si daca ai ceva nelamuriri lasa`mi pe privat ...da mai bine intereseaza`te sa nu te faci de ras :cheers:

Editat de Larking
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...mai intreaba si tu in stanga - dreapta apoi vorbeste cu cine ii de acord si cine nu cu MJ la gigi....si daca ai ceva nelamuriri lasa`mi pe privat ...da mai bine intereseaza`te sa nu te faci de ras :cheers:

dale paci Andy, nu vezi ca se agita ca pepsi-urile :rock: oricum tot la Kaufland o sa se adune majoritatea, la Gigi o fi Lutrzifer si Oti ( cu masina ) :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dale paci Andy, nu vezi ca se agita ca pepsi-urile :rock: oricum tot la Kaufland o sa se adune majoritatea, la Gigi o fi Lutrzifer si Oti ( cu masina ) :rock:

Baaaaaa, dar aici numai cu ironii se poate discuta? Nu exista discutii amicale si de bun simt intre noi? Numai cu atacuri si cu texte la misto putem comunica?

Hai ca facem un sondaj si vedem majoritatea ce alege...iar pe urma cei care sunt minoritari banuiesc ca se supun. Chiar este nevoie sa aruncati cu gunoaie numai de dragul de a avea postari amuzante pe forum? Inteleg ca sunteti pamfletari...dar deja o dam in lambade si dansuri de prost gust si nu faceti altceva decat sa dezbinati comunitatea. Orice initiativa este automat combatuta, orice propunere este din start demontata de catre un "asa zis destept". Hai sa votam si vedem ce iese si terminam cu discutiile.

Se poate vota aici: https://www.facebook.com/MotoThursday

Editat de Picasso_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baaaaaa, dar aici numai cu ironii se poate discuta? Nu exista discutii amicale si de bun simt intre noi? Numai cu atacuri si cu texte la misto putem comunica?

Hai ca facem un sondaj si vedem majoritatea ce alege...iar pe urma cei care sunt minoritari banuiesc ca se supun. Chiar este nevoie sa aruncati cu gunoaie numai de dragul de a avea postari amuzante pe forum? Inteleg ca sunteti pamfletari...dar deja o dam in lambade si dansuri de prost gust si nu faceti altceva decat sa dezbinati comunitatea. Orice initiativa este automat combatuta, orice propunere este din start demontata de catre un "asa zis destept". Hai sa votam si vedem ce iese si terminam cu discutiile.

Se poate vota aici: https://www.facebook.com/MotoThursday

 

 

:ok: Sa votam:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa nu ne mai certam,ca ne vede o tara intreaga.

nu asi vrea sa ne despartim in tabere,

eu asi vrea sa ne intalnim la parcare(gigi covrig)

dar maka si andi sant prieteni mei.

asa ca o sa merg si la gigi si cu ei la kaufland.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa nu ne mai certam,ca ne vede o tara intreaga.

nu asi vrea sa ne despartim in tabere,

eu asi vrea sa ne intalnim la parcare(gigi covrig)

dar maka si andi sant prieteni mei.

asa ca o sa merg si la gigi si cu ei la kaufland.

Chiar asa.Sper sa fa euforizeze si pe voi clipul asta cum ma euforizeaza pe mine de vreo 2 ore incoace.

http://www.youtube.com/watch?v=Eugd8irEWQw

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa nu ne mai certam,ca ne vede o tara intreaga.

nu asi vrea sa ne despartim in tabere,

eu asi vrea sa ne intalnim la parcare(gigi covrig)

dar maka si andi sant prieteni mei.

asa ca o sa merg si la gigi si cu ei la kaufland.

 

...Io n`am treaba vin si la gigi ..numa la vara (cand o sa fim mai multi) nu o sa avem loc si numa ne inghesuim o sa vreti inapoi la kaufland....in fine hai la gigi ,oricum pacolo trecem daca e sa mergem la timi:)) :cheers: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot se discyta pe aici pe diferite tonuri vreau sa-mi dau si eu cu parerea vizavi de actiune. Dupa mine parcarea unde ati inceput actiunea o sa fie din ce in ce mai mica in viitor. Vom fi mai multi si nu ne vom putea misca in voie. Masinile si soferii cu care vom interactiona se vor simti oarecum stanjeniti de prezenta noastra. Nu mai zic de pericolul liniilor de tramvai care in orice moment ne poate surprinde. Eu raman totusi la locatia Kaufland. Loc, nu incurcam pe nimeni, putem circula nestingheriti pe o arie mai mare. Finalul actiunilor de pana acum au fost anoste, sa recunoastem. Diferite locatii, un suc, o bere fara alcool. Propun ceva gen Timisoara.O sa vorbesc cu patronul de la Riviera ca in fiecare joi sa avem pregatit un ceaun, dar aici am nevoie si de implicarea voastra. Un ceaun de minim 30-40 de portii, a cate 7 lei portia, in fiecare joi si un loc (terasa de sus cine stie) pentru noi la mese. Putem socializa si sta nederanjati de nimeni. Repet asadar, am nevoie doar de aprobarea voastra pentru a demara actiunea. Dar nu vreau ca dupa 2-3 actiuni acolo sa vina vre-un destept sa dea replici ca sa plictisit el de locatie si sa se mute altundeva punctul terminus. Caci ma astept si la asa ceva. Riviera sa ramana pana la final. Astept sa dati cu bata! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa nu ne mai certam,ca ne vede o tara intreaga.

nu asi vrea sa ne despartim in tabere,

eu asi vrea sa ne intalnim la parcare(gigi covrig)

dar maka si andi sant prieteni mei.

asa ca o sa merg si la gigi si cu ei la kaufland.

:kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar asa.Sper sa fa euforizeze si pe voi clipul asta cum ma euforizeaza pe mine de vreo 2 ore incoace.

 

 

 

 

 

Tu, dupa cum observ de un timp, de cativa ani ramai doar cu euforia, orgasme puternice la vizionarea de clipuri cu mobristi. Poate ar trebui sa iti facem iar o vizita sa stabilim in agenda ta odata si examenul ala de categorie ,,A". Pruncule pune si tu naibii picioru in prag si fa ceva. Pacat de mobrele alea ca nu-s umblate decat prin curte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu, dupa cum observ de un timp, de cativa ani ramai doar cu euforia, orgasme puternice la vizionarea de clipuri cu mobristi. Poate ar trebui sa iti facem iar o vizita sa stabilim in agenda ta odata si examenul ala de categorie ,,A". Pruncule pune si tu naibii picioru in prag si fa ceva. Pacat de mobrele alea ca nu-s umblate decat prin curte.

 

 

:wave:

 

da Kato...cine mai vine la poker run 24/25 mar(crivaia) si in 27/28/29 apr(garnic)?

 

:04Biker:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wave:

 

da Kato...cine mai vine la poker run 24/25 mar(crivaia) si in 27/28/29 apr(garnic)?

 

:04Biker:

Intrebarile astea prietene se pun la alt topic, cel cu iesiri. Nu stiu cine mai merge la Poker Run. Eu din pacate am alte planuri iar daca in aprilie voi fi inca in tara poate la Garnic voi veni. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot se discyta pe aici pe diferite tonuri vreau sa-mi dau si eu cu parerea vizavi de actiune. Dupa mine parcarea unde ati inceput actiunea o sa fie din ce in ce mai mica in viitor. Vom fi mai multi si nu ne vom putea misca in voie. Masinile si soferii cu care vom interactiona se vor simti oarecum stanjeniti de prezenta noastra. Nu mai zic de pericolul liniilor de tramvai care in orice moment ne poate surprinde. Eu raman totusi la locatia Kaufland. Loc, nu incurcam pe nimeni, putem circula nestingheriti pe o arie mai mare. Finalul actiunilor de pana acum au fost anoste, sa recunoastem. Diferite locatii, un suc, o bere fara alcool. Propun ceva gen Timisoara.O sa vorbesc cu patronul de la Riviera ca in fiecare joi sa avem pregatit un ceaun, dar aici am nevoie si de implicarea voastra. Un ceaun de minim 30-40 de portii, a cate 7 lei portia, in fiecare joi si un loc (terasa de sus cine stie) pentru noi la mese. Putem socializa si sta nederanjati de nimeni. Repet asadar, am nevoie doar de aprobarea voastra pentru a demara actiunea. Dar nu vreau ca dupa 2-3 actiuni acolo sa vina vre-un destept sa dea replici ca sa plictisit el de locatie si sa se mute altundeva punctul terminus. Caci ma astept si la asa ceva. Riviera sa ramana pana la final. Astept sa dati cu bata! :cheers:

deacord :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot se discyta pe aici pe diferite tonuri vreau sa-mi dau si eu cu parerea vizavi de actiune. Dupa mine parcarea unde ati inceput actiunea o sa fie din ce in ce mai mica in viitor. Vom fi mai multi si nu ne vom putea misca in voie. Masinile si soferii cu care vom interactiona se vor simti oarecum stanjeniti de prezenta noastra. Nu mai zic de pericolul liniilor de tramvai care in orice moment ne poate surprinde. Eu raman totusi la locatia Kaufland. Loc, nu incurcam pe nimeni, putem circula nestingheriti pe o arie mai mare. Finalul actiunilor de pana acum au fost anoste, sa recunoastem. Diferite locatii, un suc, o bere fara alcool. Propun ceva gen Timisoara.O sa vorbesc cu patronul de la Riviera ca in fiecare joi sa avem pregatit un ceaun, dar aici am nevoie si de implicarea voastra. Un ceaun de minim 30-40 de portii, a cate 7 lei portia, in fiecare joi si un loc (terasa de sus cine stie) pentru noi la mese. Putem socializa si sta nederanjati de nimeni. Repet asadar, am nevoie doar de aprobarea voastra pentru a demara actiunea. Dar nu vreau ca dupa 2-3 actiuni acolo sa vina vre-un destept sa dea replici ca sa plictisit el de locatie si sa se mute altundeva punctul terminus. Caci ma astept si la asa ceva. Riviera sa ramana pana la final. Astept sa dati cu bata! :cheers:

Pai asa se face o treaba faina...prin dialog si cu propuneri pertinente. Putem sa mai "cosmetizam" putin toata treaba asta si sa ramanem uniti...adica sa avem traseu comun si apoi "destinatie comuna" (vorbesc aici de locatia finala unde ne asezam). Eu sunt deschis si la ceaun si la un gratar din cand in cand...si faptul ca putem avea un loc al nostru unde sa ne intalnim toti e chiar pe gustul meu. Dar nu trebuie sa uitam nici de "scopul Moto Joi"...sau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asa se face o treaba faina...prin dialog si cu propuneri pertinente. Putem sa mai "cosmetizam" putin toata treaba asta si sa ramanem uniti...adica sa avem traseu comun si apoi "destinatie comuna" (vorbesc aici de locatia finala unde ne asezam). Eu sunt deschis si la ceaun si la un gratar din cand in cand...si faptul ca putem avea un loc al nostru unde sa ne intalnim toti e chiar pe gustul meu. Dar nu trebuie sa uitam nici de "scopul Moto Joi"...sau?

in primul rand...

cu toate ca si ceaunul sau ce o fi suna bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...