Sari la conținut

MOTO THURSDAY


rookie22
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

astazi 13 septembrie,la ora 19 30,eu o tai catre timisoara,plec pe nationala, intoarcerea la ora 22 00 pe autobanda,viteza de cruaziera este de 140-150 km/h,daca doreste cineva sa vina sa fie in parcare la gigi covrig(moto joi)cel tarziu la ora 19 25.va astept cu drag:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi 13 septembrie,la ora 19 30,eu o tai catre timisoara,plec pe nationala, intoarcerea la ora 22 00 pe autobanda,viteza de cruaziera este de 140-150 km/h,daca doreste cineva sa vina sa fie in parcare la gigi covrig(moto joi)cel tarziu la ora 19 25.va astept cu drag:)))

 

Ai grija ca sunt multe zone in care se repara,mai ales la poduri.Sper ca ai vazut meniul :D .E cu dedicatie pt baietii din Ghiroda si pentru Kato cu Transalp-ul.

 

http://www.grapheine.com/bombaytv/agence-en-84596caecc38cad88f40233f0579791b.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.E cu dedicatie pt baietii din Ghiroda si pentru Kato cu Transalp-ul.

 

http://www.grapheine.com/bombaytv/agence-en-84596caecc38cad88f40233f0579791b.html

:lol: Promit prietene Sorin. Mai lasa-ma sa ma zbengui putin cu T.A. Vre-o 4-5 ani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

bai fratilor!nu incepem sa ne adunam mai repede la motojoi?pe la ora 18,ca vad ca tot mai devreme se intuneca,ce ziceti?

Si eu propun ca de joi 11.10 sa ne adunam la ora 18.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nimeni nu a zis nimic e clar ca cei mai multi prefera inca ora 19.

 

Intrebarea e daca mai citeste cineva topicul asta...

Ora 18 ar fi OK, dar deja pentru unii e prea aproape de ora la care ies de la serviciu

Incet-incet migram motojoiul catre birt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea e daca mai citeste cineva topicul asta...

Ora 18 ar fi OK, dar deja pentru unii e prea aproape de ora la care ies de la serviciu

Incet-incet migram motojoiul catre birt

 

..Daaaa haaai la birt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Azi o fi ceva? ...ca vremea e tare nasoala...!

..da!..o fi azi!.... :funny:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Vine cineva astazi la joia moto? daca da, unde mai exact?

motojoi este in fiecare joi de la ora 18 in perioada asta(,locatia este in parcarea din fata de la biserica rosie intre linile de tranvai)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Vine vara, bine-mi, sau nu, pare...nu mutam de saptamana asta Moto Joi-u de la orele 19? Deja la orele 18 e prea devreme...e inca soarele sus pe cer!
Eu zic ca ar merge!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La plimbare, Kato, la plimbare

Tie ti-ar fi mai greu sa te prezinti la motojoi la Arad

Sau o sa faci naveta saptamanal? :D

Recuperez eu prietene! Ai gatat traseul de vara?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vă salut,

Anul acesta fiind prima oară când (probabil) voi participa la o astfel de "întâlnire" am o... nelămurire, mai mult legată de forma Moto-Thursday din Arad... ce presupune, mai exact?
Adică:

- "ne strângem câteva bisericuţe" şi ieşim la o tură relativ scurtă prin oraş;

- ieşim să nu stăm acasă;

- ne strângem toţi motocicliştii (şi motociclistele :-D) ca să aibă loc evenimentul propus în primul post al topicului;

- ieşim la "agăţat";

- ieşim la o mică "bârfă";

- ieşim să "ne simtem bine" asta presupunând a îmbina plăcutul cu utilul: plimbări civilizare cu motoarele, discuţii (la fel de civilizate -deşi, cu părere de rău zic asta, unii motociclişti sau viitori motociclişti sunt... no comment :(... unii până nu se simt superiori cumva nu se simt bine -) legate de motociclism (şi nu numai), un covrig, un suc, etc.;

- alte variante posibile (şi aparent imposibile ;-) ).

Întreb asta (şi) în măsura în care am văzut, de mai multe ori, că se punea accentul pe "e prea devreme, prea cald afară, etc." asta fiind apropo de ora întâlnirii în jur de 18:00. Eu personal ştiu multă lume care între 17:00-18:00 termină programul. Depăşind acest interval oarecum mai "aglomerat", mă întreb cât de eficientă ar fi astfel o "ieşire" care să nu implice orele de vârf.
Din punctul meu de vedere aş sugera, în masura în care este posibil, să aibă loc o astfel de acţiune (în principal de conştientizare şi poate de obişnuire a celorlalţi participanţi la trafic în legătură cu cei/cele pe două roţi) în principal la orele de vârf, fiecare cum/când/cât poate. Aşa vom fi cel mai bine "simţiţi" în trafic. Părerea mea!

Un sfârşit de weekend plăcut, tuturor! :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...