Sari la conținut

Facerea de bine...


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

daca doriti costum de ploaie la pret bun, gasiti la Lidl, 4990 de forinti. sunt de doua tipuri:

 

1. complet dintr-o bucata

 

2. din 2 bucati: separat pantaloni si partea de sus

 

acum vreo luna am vrut sa imi cumpar de la timisoara un costum din asta insa preturile de aici mi s-au parut nesimtit de "science fiction" si am renuntat :)

 

de asemenea au si protectii de ploaie pt picior, pt cei care nu poarta cizme ci tenisi, adidasi, etc...

Editat de GoogleBoy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

daca doriti costum de ploaie la pret bun, gasiti la Lidl, 4990 de forinti. sunt de doua tipuri:

 

1. complet dintr-o bucata

 

2. din 2 bucati: separat pantaloni si partea de sus

 

acum vreo luna am vrut sa imi cumpar de la timisoara un costum din asta insa preturile de aici mi s-au parut nesimtit de "science fiction" si am renuntat :)

 

de asemenea au si protectii de ploaie pt picior, pt cei care nu poarta cizme ci tenisi, adidasi, etc...

 

Poti garanta ca la magazinele de tip Lidl gasesti in permanenta acest costum de ploaie? Din cate stiu eu, NU. Sa nu pui lumea pe drum degeaba :) .

 

Costumul complet este si cu gluga?

 

Iti urez ca la pretul asta sa nu ti se sfasie la primul drum mai serios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti garanta ca la magazinele de tip Lidl gasesti in permanenta acest costum de ploaie? Din cate stiu eu, NU. Sa nu pui lumea pe drum degeaba :) .

 

Costumul complet este si cu gluga?

 

Iti urez ca la pretul asta sa nu ti se sfasie la primul drum mai serios.

 

 

... Gica Contra ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti garanta ca la magazinele de tip Lidl gasesti in permanenta acest costum de ploaie? Din cate stiu eu, NU. Sa nu pui lumea pe drum degeaba :) .

 

Costumul complet este si cu gluga?

 

Iti urez ca la pretul asta sa nu ti se sfasie la primul drum mai serios.

mai degraba puteai spune multumesc pt pont sau sa te abtii comenta fara rost.

 

sunt nemtesti si da, cel putin anul acesta mereu am vazut astfel de costume. ieri mi-am cumparat de la cel de la szeged. de gluga nu m-am interesat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai degraba puteai spune multumesc pt pont sau sa te abtii comenta fara rost.

 

sunt nemtesti si da, cel putin anul acesta mereu am vazut astfel de costume. ieri mi-am cumparat de la cel de la szeged. de gluga nu m-am interesat.

 

In primul rand comentariul nu a fost cu rea intentie.

Fara rost NU este, pentru ca am intalnit caz in care unul "nemtesc" cum spui tu, care a fost cumparat cu 10 euro, pe drumul intre Brasov si Bucuresti s-a facut zdrente!

Depinde si cu ce viteza mergi. :)

 

Da-l tu ca SUPER PONT si cand va ramane in curu gol sa primesti "multumiri".

Nu ma refer la faptul ca este de proasta calitate costumul achizitionat de tine. Nu ma pronunt daca nu l-am vazut. Vorbeam la general de costumele de ploaie ieftine.

 

P.S. Si eu sunt fan cumparaturi in Ungaria.

Editat de Silviu_O
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara rost NU este, pentru ca am intalnit caz in care unul "nemtesc" cum spui tu, care a fost cumparat cu 10 euro, pe drumul intre Brasov si Bucuresti s-a facut zdrente!

Depinde si cu ce viteza mergi. :)

 

Cele galbene de la Louis care costa 9.90 eur nu tin la viteza. Am rupt doua. Isi fac treaba cat ploua si cat oricum se merge mai incet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cele galbene de la Louis care costa 9.90 eur nu tin la viteza. Am rupt doua. Isi fac treaba cat ploua si cat oricum se merge mai incet.

 

Exact despre acelea spuneam si eu dar nu am vrut sa mai dau detalii despre magazin.

Intradevar! Cand ploua se merge mai incet, dar cand se opreste ploaia.... nu-l dai imediat jos si atunci se rupe la viteza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Meseriasii de 2 lei nu fac altceva decat sa va dubleze costurile si timpul de executie al operatiunilor, asa ca incercati sa mergeti din prima la niste oameni care se respecta, care va respecta si care nu isi bat joc de timpul si de banii vostri.

In cautarea ultimilor i-am intalnit pe primii.

A trebuit sa pierd 2 luni si 4 milioane dupa ce i-am cunoscut pe Adi de la Trading Nord (care este ok la facut stickere, dar este o batjocura la lipirea lor) si pe Robi, vopsitor, cu atelierul pe strada Ariadna.

Astazi dupa doua luni am cautat un nou vopsitor si o alta firma de stickere, fiindca, asa e in tenis, cand te lasi cu buna credinta, pe mana unor nesimtiti.

Va recomand sa va lasati si voi pe mana lor, daca (,) considerati ca randurile de mai sus nu sunt scrise fair-play.

Mesaj completat

Daca nu ati vazut stickere asezate total asimetric pe un rezervor, cu bule de aer sub ele, fire de praf sub lac, o vopsea moale ca plastilina si care se jupoaie in fasii pe la colturi si pe marginile inguste, fire de praf sub stratul de lac, gropite de 2-3 mm, mergeti la ei si o sa vedeti.

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai gasit vopsitorii aia buni pana la urma? si pe cineva care exceleaza in fabricarea stickerelor....

multumesc anticipat

Mesaj completat

ai gasit vopsitorii aia buni pana la urma? si pe cineva care exceleaza in fabricarea stickerelor....

multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Meseriasii de 2 lei nu fac altceva decat sa va dubleze costurile si timpul de executie al operatiunilor, asa ca incercati sa mergeti din prima la niste oameni care se respecta, care va respecta si care nu isi bat joc de timpul si de banii vostri.

In cautarea ultimilor i-am intalnit pe primii.

A trebuit sa pierd 2 luni si 4 milioane dupa ce i-am cunoscut pe Adi de la Trading Nord (care este ok la facut stickere, dar este o batjocura la lipirea lor) si pe Robi, vopsitor, cu atelierul pe strada Ariadna.

Astazi dupa doua luni am cautat un nou vopsitor si o alta firma de stickere, fiindca, asa e in tenis, cand te lasi cu buna credinta, pe mana unor nesimtiti.

Va recomand sa va lasati si voi pe mana lor, daca (,) considerati ca randurile de mai sus nu sunt scrise fair-play.

Mesaj completat

Daca nu ati vazut stickere asezate total asimetric pe un rezervor, cu bule de aer sub ele, fire de praf sub lac, o vopsea moale ca plastilina si care se jupoaie in fasii pe la colturi si pe marginile inguste, fire de praf sub stratul de lac, gropite de 2-3 mm, mergeti la ei si o sa vedeti.

mai RAUL...imi pare rau pentru tine si daca te consoleaza stiu prin ce treci pentru ca si eu am apelat la diversi meseriasi pentru diverse probleme(chiar acum recent, si acum ma consum pentru treaba de mantuiala de a iesit) si in afara de un armurier care a facut treaba de treaba mai toti m-au dezamagit.

in questul meu am observat ca meseriasul cat de meserias este daca nu ii pregatesti tu lui mura in gura piesa au obiectul de prelucrat(si nu stai cu el pentru detalii si supervizare) risti sa nu faca treaba buna, sa faca o treaba acceptabila(costuri relativ maricele pentru treaba respectiva) sau o treaba foarte buna cu niste costuri foarte foarte mari pentru acea operatiune.

recomandarea mea personala este ca sa va prelucrati voi piesele sau sa faceti voi cat mai mult posibil(chiar dac vi se pare initial o munca de sisif) si la faza finala sa mergeti la nenea maistru nu meseriasu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Auchan, la articole sportive sunt brauri cu 40lei, mai bune decat vanucci-ul de la louis.

 

 

Prietene (citez ultimul clasic ultraviolet in viata ;) ), braurile alea-s pentru halterofili...ori io am de gand s-o calaresc pe Blondy a mea, nu sa fac forta, ridicand-o deasupra capului ;)

Editat de vandrash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene (citez ultimul clasic ultraviolet in viata ;) ), braurile alea-s pentru halterofili...ori io am de gand s-o calaresc pe Blondy a mea, nu sa fac forta, ridicand-o deasupra capului :P

Prietene vandrash ( ca sa citez un melc in viata), ca si halterofil nu te ajuta cu nimic un brau d-ala. Dar ca si brau de motor e mai bun decat vanucciul de il folosesc. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam sa revin ON-TOPIC:

De doua zile am kawa la reparat la Paie. Initial am mers la el fiindca imi pierdea ceva ulei pe la garnituri si imi inecase o bujie ;) Mi-a etansat motorul ca aia din fabrica Kawasaki !

Ulterior am reparat si farul rupt complet si am repus semnalizarea la locul ei.

Daca cineva vrea o lucrare bine facuta si are rabdare (omul e cu tabieturi) ar trebui sa il solicite.

Alti mecanici apreciati si foarte buni: Pufa si Marcel (Casi e priceputa dar spatiul permite doar interventii minore, deocamdata).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

@ Shuta :

 

Cu vopsitul am deocamdata doua variante:

- un vopsitor la care merge @cstelia cand are de facut una-alta

- vopsitorul care s-a ocupat de rezervorul motocicletei lui @motorangel si de ceva masina mai scumpa a unui tip ce era la un moment dat prin TM Bikers (cel de la abatoarele Smithfield, nu imi mai amintesc numele)

In functie de rezultate scriu aici ce si cum, numai ca nu cred ca ajung mai devreme de saptamana viitoare pe la niciunul.

 

Pentru piesele de metal voi apela la vopsire electrostatica si am doua variante:

* recomandarea lui @akruno din acest topic

* o firma ale carei pliante le-am gasit pe la un magazin moto din TM, care au si sablare si vopsire electrostatica

Probabil ca voi duce piesele metalice din nou la sablat la Giroc (fiindca sunt prea ieftini si rapizi ca sa nu ii alegi) si voi alege calea batuta, mergand pe mana lui @akruno.

 

 

 

@nime`n drum:

Da-mi te rog si mie PM cu cei trei vopsitori la care ai apelat, ca sa nu mai experimentez si eu inca o data.

 

Pe Lotzi din Giarmata l-am vazut in actiune stickerind un camion (se misca ok) dar am vazut si o motocicleta facuta de el (ce-i drept, urgentata maxim de client si care a acceptat-o asa ;) ).

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Shuta :

 

Cu vopsitul am deocamdata doua variante:

- un vopsitor la care merge @cstelia cand are de facut una-alta

- vopsitorul care s-a ocupat de rezervorul motocicletei lui @motorangel si de ceva masina mai scumpa a unui tip ce era la un moment dat prin TM Bikers (cel de la abatoarele Smithfield, nu imi mai amintesc numele)

In functie de rezultate scriu aici ce si cum, numai ca nu cred ca ajung mai devreme de saptamana viitoare pe la niciunul.

 

Pentru piesele de metal voi apela la vopsire electrostatica si am doua variante:

* recomandarea lui @akruno din acest topic

* o firma ale carei pliante le-am gasit pe la un magazin moto din TM, care au si sablare si vopsire electrostatica

Probabil ca voi duce piesele metalice din nou la sablat la Giroc (fiindca sunt prea ieftini si rapizi ca sa nu ii alegi) si voi alege calea batuta, mergand pe mana lui @akruno.

 

 

 

@nime`n drum:

Da-mi te rog si mie PM cu cei trei vopsitori la care ai apelat, ca sa nu mai experimentez si eu inca o data.

 

Pe Lotzi din Giarmata l-am vazut in actiune stickerind un camion (se misca ok) dar am vazut si o motocicleta facuta de el (ce-i drept, urgentata maxim de client si care a acceptat-o asa ;) ).

Lotzi Giarmata e pretenul meu si m-a asteptat cu banii... Slow a platit mai ferm (din ce am auzit eu)... si am un rezervor de zzr plin de ruginaaaaa.....

Poate am inteles gresit si el doar vopseste (rugina a aparut de la indreptare...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca doriti costum de ploaie la pret bun, gasiti la Lidl, 4990 de forinti. sunt de doua tipuri:

 

1. complet dintr-o bucata

 

2. din 2 bucati: separat pantaloni si partea de sus

 

acum vreo luna am vrut sa imi cumpar de la timisoara un costum din asta insa preturile de aici mi s-au parut nesimtit de "science fiction" si am renuntat ;)

 

de asemenea au si protectii de ploaie pt picior, pt cei care nu poarta cizme ci tenisi, adidasi, etc...

 

 

http://www.lidl.co.uk/cps/rde/xchg//SID-C5...r=6&nf=True

 

In primul rand comentariul nu a fost cu rea intentie.

Fara rost NU este, pentru ca am intalnit caz in care unul "nemtesc" cum spui tu, care a fost cumparat cu 10 euro, pe drumul intre Brasov si Bucuresti s-a facut zdrente!

Depinde si cu ce viteza mergi. ;)

 

Da-l tu ca SUPER PONT si cand va ramane in curu gol sa primesti "multumiri".

Nu ma refer la faptul ca este de proasta calitate costumul achizitionat de tine. Nu ma pronunt daca nu l-am vazut. Vorbeam la general de costumele de ploaie ieftine.

 

P.S. Si eu sunt fan cumparaturi in Ungaria.

 

chiar functioneaza! am testat astazi, am mers pe ploaie cam 40 de km, viteza 90-100, n-a intrat strop de apa, costumul nu s-a rupt si nimic din acestea. l-am folosit impreuna cu protectiile anti-ploaie pentru picior. calitate excelenta la pret f bun. Il recomand cu incredere!

Editat de GoogleBoy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar functioneaza! am testat astazi, am mers pe ploaie cam 40 de km, viteza 90-100, n-a intrat strop de apa, costumul nu s-a rupt si nimic din acestea. l-am folosit impreuna cu protectiile anti-ploaie pentru picior. calitate excelenta la pret f bun. Il recomand cu incredere!

 

Ok ;)

Sa-l porti sanatos!

In cel mai confortabil mod. In Tank bag. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...