Sari la conținut

Facerea de bine...


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

Apelez la cei cu experienta. Rezervoarele se pot sabla apoi vopsi in câmp electrostatic?Cine a facut asa ceva rog un pm cu un nr de tel sa vad si eu rezultatul. Mersi!

Salut, pentru sablat vezi aicea (postul nr 82) /index.php?...00775&st=80 iar pentru vopsit in camp electrostatic aici /index.php?showtopic=455495

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut, pentru sablat vezi aicea (postul nr 82) /index.php?...00775&st=80 iar pentru vopsit in camp electrostatic aici /index.php?showtopic=455495

Mersi mult! Am fost in cele 2 locuri ,Lorimex si Cet SUD, sa intreb ce si cum, dar nu stiam daca rezervoarele se pot sabla sau nu. Acum mi-am dat seama ca nu am citit atent postul lui Raul, care si-a sablat 2 rezervoare. Am fost si la AllColours in parcul industrial din Sagului pt. vopsire electrostatica, dar tipul de acolo mi-a zis ca nu a mai vopsit pana acum nici un rezervor, desi a vopsit multe piese de motociclete. Sti cumva daca rez se pot vopsi in camp electrostatic, ideea e ca se incalzesc la 200 grC, au ceva componente care sa nu reziste la temp asta?

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult! Am fost in cele 2 locuri ,Lorimex si Cet SUD, sa intreb ce si cum, dar nu stiam daca rezervoarele se pot sabla sau nu. Acum mi-am dat seama ca nu am citit atent postul lui Raul, care si-a sablat 2 rezervoare. Am fost si la AllColours in parcul industrial din Sagului pt. vopsire electrostatica, dar tipul de acolo mi-a zis ca nu a mai vopsit pana acum nici un rezervor, desi a vopsit multe piese de motociclete. Sti cumva daca rez se pot vopsi in camp electrostatic, ideea e ca se incalzesc la 200 grC, au ceva componente care sa nu reziste la temp asta?

Asfalt uscat!

 

Stii cumva care-i treaba la Cet-sud,ca la Lorimex a trebuit sa astept pana o avut ei piese mai multe la sablat,cam o saptamana,si sableaza cu alice metalice,dar au prturi bune.La Cet-Sud cum e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii cumva care-i treaba la Cet-sud,ca la Lorimex a trebuit sa astept pana o avut ei piese mai multe la sablat,cam o saptamana,si sableaza cu alice metalice,dar au prturi bune.La Cet-Sud cum e?

I-am luat numarul unui nene de acolo, Dl. Mircea-0744810297; cand ajungi acolo cu piesele ii dai un telefon si vine la poarta. Mi-a zis k ne intelegem...probabil ca la Lorimex, nu ti le baga la cantarit, etc. Dar tot cu alice metalice sableaza.

Pentru sablare cu oxid de aluminiu fin care nu ataca suprafata vezi postul /index.php?...t=#entry2204754.

Mesaj completat

 

Mesaj completat

Am lamurit-o, rezervorul se poate si sabla si vopsi electrostatic, n-are nici pe dreq. Toate bune!

Editat de CASYTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am vopsit electrostatic rezervorul.Nu are nici o problema de functionare dar cu timpul apar pete pe el.Probabil culoarea e de vina.

 

post-5472-1300366266_thumb.jpg

 

Mai multe detalii aici:

 

http://timisoarachoppers.blogspot.com/p/honda.html

 

Dupa cum vad io, sunt reflectii cu tenta violet.... si cred vin de la bikerul apropitar !!!

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doresc sa stiu unde gasesc in timisoara un cabinet veterinar care poate rezolva o problema dentara la catelul meu(smaltul e atacat) http://img828.imageshack.us/i/dsc00323u.jpg/

multumesc anticipat!

Multumesc tuturor de informatii (si pt. pm-uri) ! am discutat cu multi veterinari si mai toti (exceptie clinica vet, pretul a fost peste putintele mele) mi-au spus ca trebuie discutat si cu un stomatolog dar rezovarea va fi de foarte scurta durata. am apelat la happy-vet, au curatat dintii bine de tot, m-au asigurat ca nu se va mai intinde "atacul" asupra smaltului si in rest...dentasticks

ps: cainele sufera de ceva .....splazie dentara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

Aveti idee unde as putea sa-mi fac la comanda un furtun de frana in camasa metalica ?

... in Timisoara ...

 

Toate cele bune !

Acum vre-o 2 ani mi-au facut unul cei de la ”Moto Bike Shop”,din ciarda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. stiti careva vreun bobinator de motoare trifazice care sa poata face o lucrare cam urgenta? merci

 

 

Incearca la numarul asta:

 

0723529832 il cheama Pinte.

 

Bobineaza orice motor, si sta undeva pe langa calea Ghirodei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat de curand o armura Dainese de la:http://www.accesoriiautosimoto.com/

Eu sunt multumit de felul cum imi sta, iar la pretul de aici nu am mai gasit in alta parte.

Spre surprinderea mea nu era made in China. Scria pe eticheta ca sunt fabricate in Tunisia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
Am cumparat de curand o armura Dainese de la:http://www.accesoriiautosimoto.com/

Eu sunt multumit de felul cum imi sta, iar la pretul de aici nu am mai gasit in alta parte.

Spre surprinderea mea nu era made in China. Scria pe eticheta ca sunt fabricate in Tunisia.

 

Chiar foarte ok preturile la protectii. Inclusiv la genunchere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am ramas fara casca din greseala si am nevoie urgent de una SH, temporar. Stie cineva de unde pot cumpara rapid ?

 

ti-o imprumut eu pe a mea daca vrei ca am 3 :), si sa va zic una buna: "facerea de bine e futere de mama"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoscooter , la intrare in Sag pe partea stanga - monteaza, echilibreaza.

Sigur gasesti si in TM daca vrei mai aproape...

 

La intrare in Sag pe stanga, dar se cheama MaxiScooter.

Mi le-am schimbat si eu acolo, duci motorul si te poti intoarce in cateva ore dupa el, gata incaltat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a spart masina in seara asta (14.04) in jurul ore 21:30 in zona Victor Babes din Timisoara unde eram in vizita si singurul lucru ce lipseste e o geanta neagra ( gen geanta de laptop) cu mostrare de jaluzele , un calculator, o roleta, un tipizat pt comenzi si stampila firmei "SC.SEVEN HEAVEN. SRL" Daca auziti/vedeti pe undeva ceva in genul, va rog frumos sa sunati la 0723320789 sau 0768251800 . Sar'na frumos ! Va rog, dati mai departe in lista la cine aveti din Timisoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...