Sari la conținut

Facerea de bine...


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

Vizitator _Raul_

vreau si eu o informatie! unde gasesc un kit de reparatie fibra de sticla cu rasina si intaritor mai lesne la pret ! multumesc anticipat

 

Nu stiu daca ai mai avut vreun contact cu el sau nu, dar poti incerca la Dino (ResinCorse).

Eu am fost foarte multumit de cum a lucrat si de preturile pentru repararea a doua carene frontale - una cu o crapatura mica si alta pe care ma pregateam sa o arunc la gunoi.

La a doua era crapat si usor deformat plasticul, dar el mi-a facut-o ca de fabrica.

Face si ansamble mari (carene, cozi), rezervoare de fibra, etc.. la preturi mai mari (justificabile, daca ma intrebi), dar pentru reparatii minore il recomand fara dubii.

Are zeci de ani experienta si este un profesionist in domeniu.

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dap!meseriasu e meserias doar ca de data asta vreau sa-mi imbogatesc eu cultura mea generala!

are cineva vreun contact pe la azur? sau a mai lucrat cineva cu polydis de la arad?

 

 

 

 

am eu pe un cunoscut la azur si mi-a zis sa revin dupa sarbatori si se intereseaza daca vind sau nu deocamdata omul este in concediu si e plecat din localitate pana dupa 16 ianuarie ;cum incepe lucrul o sa-l contactez si daca o sa aflu ceva o sa-ti transmit (si eu vreau sa experimentez ceva )! :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca trebuie sa alimentati din Viena vreodata, intrati pe www.spritbarometer.at, alegeti Wien si normalbenzin dupa care va afisa adresele celor mai ieftine benzinarii. Am luat ieri cu 1,304 EUR cat timp in alte locuri era 1,41 EUR.

 

Numai bine!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un pinion de lant de la roata spate .

 

Am nevoie sa-mi taie o gaura maricica in el , stie cineva , sau se ocupa cineva cu asta ? Pinionul evident e calit.

 

ps : flex-ul exclus :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, nush daca a postat exact unde trebuie dar ... am 2 cauciucuri spate full slick de vanzare unul este foarte putin folosit dimensiuni 190/55 R17-PRET 60Ron; celalalt este destul de folosit dim. 180/55 R17-PRET 40Ron;

se pot vedea oricandin TM... tel 0 7 6 73 11 985

post-18012-0-80064700-1326798487_thumb.jpg

post-18012-0-88418900-1326798558_thumb.jpg

post-18012-0-03519000-1326798657_thumb.jpg

post-18012-0-98382600-1326799301_thumb.jpg

post-18012-0-70193900-1326799203_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau si eu o informatie! unde gasesc un kit de reparatie fibra de sticla cu rasina si intaritor mai lesne la pret ! multumesc anticipat

AI rezolvat ai gasit ca sunt si eu interesat ? mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e cineva care-si doreste un Tatoo , avem un musafir profesionist care ne coloreaza la preturi promotionale pentru inca o saptamana.Pentru info.: "Rabbit Club" pe Ialomita.....LLH&R

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Mall, la etajul 2 sau 3, nu stiu exact, pe langa Media Galaxy, e un magazin mai mic, are in fata costume populare si alte cele, brodeaza cu masina dupa model in nu stiu ce format, poate .jpg. Un cunoscut si-a brodat ceva sepci si tricouri personalizate pt firma da' nu stiu mai multe detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Mall, la etajul 2 sau 3, nu stiu exact, pe langa Media Galaxy, e un magazin mai mic, are in fata costume populare si alte cele, brodeaza cu masina dupa model in nu stiu ce format, poate .jpg. Un cunoscut si-a brodat ceva sepci si tricouri personalizate pt firma da' nu stiu mai multe detalii.

Am fost astazi la ei,intradevar,brodeaza,dar doar de la 10 buc in sus..a pai mie imi trebuie mai putin,ptr uz personal.

somebody else??

era un tip de venea pe la intrunirile moto si avea la vanzare tricouri cu tot felul de chestii rock,bratari ,lanturi (fara catuse..)curele etc ,el parca facea..da :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Am fost astazi la ei,intradevar,brodeaza,dar doar de la 10 buc in sus..a pai mie imi trebuie mai putin,ptr uz personal.

somebody else??

era un tip de venea pe la intrunirile moto si avea la vanzare tricouri cu tot felul de chestii rock,bratari ,lanturi (fara catuse..)curele etc ,el parca facea..da :scratch:

 

Parca userul @darian, cel cu seile, avea oferta si pentru brodat.

Si stiu sigur ca am mai vazut un topic cu asemenea oferte pe forum. Vezi la Bursa - Servicii.Nu sunt sigur 100%.

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti pe cineva in timisoara care repara carcase moto (Scooter ,piagio , moped mic ) sudura aluminiu . ceva de genu mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

am nevoie de cauciucul ala care sta pe marginea parbrizului

stie cineva pe unde as putea gasi asa ceva sau asemanator?

mercic

 

Eu mi-am luat de 2 ori de la Louis: Rubber edge trim.

 

Stie cineva de unde pot cumpara tabla de aluminiu de 1.5-3 mm (preferabil 2 mm), dar sa mi-o si taie la cotele la care imi trebuie? Inca n-am inceput sa caut, dar mi-ar prinde bine niste ponturi. Nu-mi trebuie foarte mult, vreau sa-mi fac 2 side case-uri, nu stiu inca dimensiunile ca n-am masurat exact, dar ma incadrez pe ~ 60% dintr-o coala de 2x1m.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat de 2 ori de la Louis: Rubber edge trim.

 

Stie cineva de unde pot cumpara tabla de aluminiu de 1.5-3 mm (preferabil 2 mm), dar sa mi-o si taie la cotele la care imi trebuie? Inca n-am inceput sa caut, dar mi-ar prinde bine niste ponturi. Nu-mi trebuie foarte mult, vreau sa-mi fac 2 side case-uri, nu stiu inca dimensiunile ca n-am masurat exact, dar ma incadrez pe ~ 60% dintr-o coala de 2x1m.

 

 

Si eu vreau sa-mi fac 2 sidecase-uri. Si din cat am cautat eu tabla, cea mai ieftina am gasit-o la firma GEPLAST (parca...), vis-a-vis de fostul centru comercial Maldini din Calea Girocului. Este in jur de 20 EURO coala (2m/1m), putin mai scumpa cea striata, dar si arata mai frumos.

Daca crezi ca nu te descurci, suna-ma, si vin cu tine pana acolo.

Nr meu de telefon este in semnatura.

 

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vreau sa-mi fac 2 sidecase-uri. Si din cat am cautat eu tabla, cea mai ieftina am gasit-o la firma GEPLAST (parca...), vis-a-vis de fostul centru comercial Maldini din Calea Girocului. Este in jur de 20 EURO coala (2m/1m), putin mai scumpa cea striata, dar si arata mai frumos.

Daca crezi ca nu te descurci, suna-ma, si vin cu tine pana acolo.

Nr meu de telefon este in semnatura.

 

Succes.

vedeti si la Dedeman,in partea din spate la materiale de constructii au coli de tabla de alu,striate,nestriate,grosimi diferite,nu stiu preturi,dar plus minus majoritatea sunt alineati la ele.

am prieteni care si-au facut sidecase,si din cate stiu colile sunt destul de mari,dar va puteti combina 2in 1.. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...