Sari la conținut

Facerea de bine...


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

Vreau sa-mi modific putin mobra si am nevoie de fibra de sticla si toate cele necesare ptr ea . Stie cineva de unde pot cumpara fibra si solutiile necesare sau varianta mai simpla , unde gasesc pe cineva sa-mi indeplineasca visul dar fara sa devina pretul un cosmar ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Caut pe cineva care e familiarizat cu programarea unui microcontroler!

 

am o placa de dezvoltare cu Atmega644P, si asi avea nevoie de ajutor pt a face un mic proiect.

 

Daca cunoasteti pe cineva care are putin timp sa ma ajute, evident contra cost..

 

 

puteti sa ma contactati prin PM

 

Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Dacă cunoașteți pe cineva care are nevoie de tratamente stomatologice, dar nu dispune de banii necesari, puteți să îi trimiteți la mine. Rezolvăm orice, în mod gratuit, cu excepția lucrărilor protetice.

 

Oferta este valabilă strict pentru cei ce nu își permit tratamentele, în mod obiectiv!!! Am mai avut oameni care au bani de țigări, dar nu au pt haine, medic sau chiar mâncare. Așa ceva să nu îmi trimiteți vă rog.

 

Programări la numărul din semnătură.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Are cineva rude sau drum in Ungaria? Vreau sa iau ceva de pe un site gen olx, costa 85RON dar vanzatorul nu vrea sa trimita cu plata ramburs in RO, nu stie codul SWIFT si nu stiu cum sa fac sa iau piesa respectiva. Pe ing online nu pot plati fara detalile astea si el nu prea se agita sa faca rost de numere de cont si dinastea.... Cum sa fac? O idee va rog. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva rude sau drum in Ungaria? Vreau sa iau ceva de pe un site gen olx, costa 85RON dar vanzatorul nu vrea sa trimita cu plata ramburs in RO, nu stie codul SWIFT si nu stiu cum sa fac sa iau piesa respectiva. Pe ing online nu pot plati fara detalile astea si el nu prea se agita sa faca rost de numere de cont si dinastea.... Cum sa fac? O idee va rog. :)

 

Sau poate sa intrebe cat e curieratul cu ramburs... eu am platit niste carti comandate asa. Parca 35 de RON a fost transport + ramburs.

Firma era din HU si nu aveau sediu in RO, doar preturiel le dadeau si in RON... pachetu venea direct din ungaria.

Daca nu ma insel GLS are si in HU.

 

...sau vorbesti cu userul "kalator" :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci, i-am spus tipului sa puna pe GLS. Daca nu rezolva, o sa apelez la Kalator. Multumesc!


» Post actualizat in 07 Jul 2015 08:14

Salut! un meseriash pe aer conditionat la masina recomandati? trebuie schimbat radiatorul cel mai probabil pe o honda accord.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! un meseriash pe aer conditionat la masina recomandati? trebuie schimbat radiatorul cel mai probabil pe o honda accord.

https://goo.gl/maps/r6lZn

Giuseppe Verdi nr 11 - se intra de pe calea sagului.

pareau ok oamenii tehnic, nu foarte comunicativi si un pic sictiriti ca e mult de munca :D

 

bafta,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu la ei acum vreo trei ani, au lucrat de mantuiala, si ulterior a trebuit sa schimb o piesa din cauza ca a fost montata gresit si s-a distrus de la vibratii. Asta nu inseamna ca nu sunt si persoane multumite de prestatia lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva sa-mi imprumute un pistol pneumatic cu impact, sa desfac surubul de la pinionu fata - cap hex 14? Am incercat cu inelara, nu merge; capul e cam moale si deja a scapat de cateva ori cheia, nu vreau sa-l rotunjesc.

Il inapoiez in maxim 1 ora (moto e in Mehala) si las garantie 400-500 lei pana la returnare!

As avea nevoie pe weekendul asta.

Merci!

 

Motorul nu-l pot deplasa, am demontat cam tot de pe el, e in revizie capitala.

Editat de high_voltage_tm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi cu mobra la o vulcanizare, sunt plin de ele in mehala, il destrang baietii si il strangi cu o cheie tubulara pana acasa.Ala din fata nu se desface cu inelara, bate cu o dalta usor, baga niste wd , iese mai greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus inelara, pentru ca prinde mai bine decat o fixa semideschisa si am putut baga o teava pe ea (coada la cricket era prea groasa pentru ce teava aveam la indemana). Nu am reusit sa-l desfac, se rotunjeste capul surubului.

Am dat cu WD, am pus si ulei peste noapte, dat usor cu ciocanul (incercam si cu baros, dar nu vreau sa foot rulmentii axului) degeaba!

Probabil cine a mai umblat acolo a facut un mare rahat si a strans surubul ala (M10, cred) de l-au luat dracii, desi in mod normal se strange la mana, cu tubulara; sau daca faci exces de zel, cu dinamometrica la 50Nm - pinionu ala nu pleac niciunde, ca de aia are caneluri...

Editat de high_voltage_tm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil cine a mai umblat acolo a facut un mare rahat si a strans surubul ala (M10, cred) de l-au luat dracii ...

probabil a fost strans cu pistol pneumatic ... sa fie sigur ca nu fuge ...pe treapta maxima sa fie si mai sigur.

iti vine sa pui pana pe levier si sa le rupi degetele cand ii vezi ...

bafta cu el

(probabil o sa ajute si incalzit/racit)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...